Olecranon Kırıgı ve Lif kopması.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve sjnaNErgin tarafından 6 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. sjnaNErgin

sjnaNErgin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 ay'a yakın zaman önce basketbol antremanımda arkadaşın üstünden uctum ve ne yazıkki ugrasmama karsın yere dengesiz düştüm.
    Dirsekte kemik koptu , olecranon kırıgı ve biceps triceps dahil etrafındaki dirsege dayalı bütün lifler koptu. galiba 1 yada 1,5 saat arası bir ameliyat geçirdim. Fizik tedavi gördüm 25 seanslık ve bu aralar 25 7,5kg dambıl bazen hatta 30 7.5 yapıyorum 20 5kg , sağ kol hafif kaldıgından 7.5 baslıyım dedim ama biceps'te kasılma oldu , suan geçti , ufak ufak 20kg bench , 4 yada 5 plak butterfly , aradada 50-60 kg lench press ve 15 x 3 mekik calısıyorum , 3 ay sonunda doktorum şınav başlayabilirsin dedi.
    bu sakatlık üzerine yapıcanız yorumlar ve bu durumuma uygun bir egzersiz programı vericek varmı.
    NOT:Sol kolum suan gayet iyi , biceps yeterince güçlü 7.5 20 tekrar yapabiliyorum. Triceps o kadar güclü deil ama elbet güclenicek. Bu dönemde kilo aldım , yağ yakmaya yönelik ve ayak kaslarınada yönelik olursa bu program sevinirim :) weightlifter
    Ayrıca unutmayım , geçen hafta antremanlar toplu kosu , turnikeye cıkıslar , potaya karşı yüklenme , fastbreak gibi calısmalar yaptım , bu hafta takımla calıstım , 3 uzun olarak calısma yaptık. ve her halterden sonra'da şut calısması yapıyorum =)

Son düzenleme: 6 Mart 2010

Sayfayı Paylaş