Okuldayken yeterli protein alamıyorum ve irademe sahip çıkamıyorum

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve semihugr09 tarafından 28 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. semihugr09

semihugr09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba adım Semih.Şimdiye kadar aşırı dikkat etmiyordum çünkü vücudum gelişim gösteriyordu ama artık daha fazla protein almam gerekiyor.Okula gidiyorum ve okulumuzda da bunu destekleyecek pek besin yok.Süt ve yoğurt.Köfte ve döner tarzı şeyler de var fakat ne kadar protein vardır bilmiyorum.Ben vücut ağırlığımın iki katı kadar (170gr) protein alamıyorum.Günde 100 gr zor geçiyor.Ama bunun 30 gramı antrenmandan sonra aldığım protein.Antrenmandan sonra fazla almaya özen gösteriyorum sadece.Ama hocam dedi ki yeteri kadar almazsan kasların gelişmez.Ayrıca kilo vermem gerek ve ben irademe sahip çıkamıyorum.Çikolatadır gofrettir bunları yiyorum ve irademe nasıl sahip çıkabileceğimi de bilmiyorum.Geçen sene bu sıralar yemek yemiyordum fazla.4 ayda 22 kg verdim.103ten 81 kglara kadar indim.O zamanlar motivasyonum vardı fakat şimdi yok ve engel olamıyorum.Benden tecrübeli insanların yardımına ihtiyacım var.Okulda almam gereken proteini nasıl alabilirim.Ayrıca sürekli yumurta veya et yediğimde(pişirdiğimde) annem buna itiraz ediyor.Yok bulaşık yok zararlı çok yersen vs.Protein tozu kullanmamı önerdi hocam.Ama araştırdım biraz ve zararları var.Üstelik yaşım daha genç.Fikirlerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

2. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Günlük protein ihtiyacı yağsız kütlenin 1.5 katı civarı diye biliyorum tabi daha tecrübeli kişiler yorum yapabilir bu konu hakkında.Eğer kilo vericeksen bu oran 2 ye kadar ulaşabilir

3. semihugr09

semihugr09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Onu da alamıyorum her zaman ama artık dikkat etmeye çalışıcam

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    konserve ton balığı ve paketli satılan hindi füme senin ilacın. Bunlarda iyi protein var. Bazı sabahları sucuk da yiyebilirsin. Salam sosis tavsiye etmiyorum. Onlar çok zararlı ama paran yeterliyse bol bol pastırma da yiyebilirsin. Çok faydali ve zengin bir protein kaynağı. Piyasada paketli kuru et de satılıyor. Onlar da var ama çok pahalı; pastırma daha iyi.

5. semihugr09

semihugr09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynen fümeyi gördüm.Şimdiye kadar salam kullanıyordum ama füme kullanacağım teşekkür ederim.Ton balığı yerine göğüs yiyorum.İlk başlarda hevesle sevmiştim balığı ama tadı kötü gelmeye başladı.

Sayfayı Paylaş