Nitrik Oksid (no)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve wolveron2 tarafından 6 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
 1. wolveron2
  Offline

  wolveron2 Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2005
  Mesajlar:
  205
  Beğenileri:
  122
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
  Yer:
  İSTANBUL/mecidiyeköy
  Yaptığı inanılmaz bir buluş ile 1998 yılında NOBEL TIP ÖDÜLÜ’ ne layık görülen Prof. Dr. Louis J Ignarro No adlı kitabını okudum.Herkese tavsiye ederim, içinde çok yararlı bilgiler var bu bilgileri en önemlilerini kısaca özetlemek istedim..

  Yaşımız ilerledikçe Nitric Oxide üretimi yavaşlar. Halbuki Nitric Oxide kan dolaşımı ve damarların elastikiyetine çok önemli bir etkendir!!! Dolayısıyla da; vücuttaki eksikliği kardiovaskular sağlık riskine sebep olur. Arterlerde kolesterol nedenli oluşan plakalar, damar yollarını daraltır, kan akışı azalır pıhtı geçişini engelleyebilir ve hatta kalp krizi veya felce neden olabilir.
  Bilim adamları, Nitric Oxide’in hücre fonksiyonunu regüle ettiğini, arterleri genişlettiğini keşfetmişlerdir. Artan Nitric Oxide üretimi: KALP, BEYİN gibi vücudun yaşamsal organlarına dolaşımı kolaylaştırır. Prof. Dr. Louis J. Ignarro, vücuttaki nitrik oksidin bozulmasının, kalp ve damar hastalıkları ve özellikle de hipertansiyon riskini artırdığını keşfetti. Bu keşfi ile 1998 Nobel Tip Ödülünün sahibi olan Prof. Dr. Louis J. Ignarro, kalp krizi ve beyin kanaması riskini büyük ölçüde Nitric Oxide in hücresel beslenmenin ötesinde asıl hedeflenen beslenme ile damarlardaki sirkülasyonu kolaylaştırmak, kardiyovasküler sağlığı korumak, vücut yaşlanmasını yavaşlatmak amacını taşımaktadır. Kalp hastalığı sadece Amerika’da değil diğer ülkelerde de bir numaralı ölüm nedeni. Dünyanın nerdeyse yarısında kalp hastalığı veya kalp sorunu var. Artık her yastan insanda görülüyor. Son istatistiklere göre sadece erkeklerde değil daha çok kadın ve çocuklarda da görülüyor. Bu çok ciddi bir sorun ve bu önlenebilir.
  5-10 kilo fazlası olan insanlar ve çocuklar ile git gide daha çok karsılaşıyoruz.. Şişmanlık seker hastalığına da yol açıyor. Seker hastalığı da kalp hastalığına.
  Eğer seker hastası iseniz bilin ki kalp hastası da olma riskiniz çok yüksek. Kalp hastalığı önlenebilir bir hastalıktır.

  Prof. Dr. Louis Ignarro Nitric Oxide için Tanrının Molekülü diyor. “Vücudumuz, damarlarımız kalbimiz bunu üretiyor. Tanrı bize bu molekülü vücudumuzun kalp hastalığından korunması için verdi. Vücut o yüzden Nitric oxide üretiyor ve bundan faydalanmak lazım. Ürettiğimiz Nitric oxide’i kontrol edebiliriz. Nitrik oksit üretimini formüle edebiliriz. Bunu yaparsak sağlığımızı koruyabiliriz. ” diyor ve ekliyor “Nitric Oxide’i kimyasal olarak değil ama çalışırken görebiliriz. Elinizi yukarı kaldırıp yumruğunuzu sıkın. Eliniz beyazlayacaktır. Niye? Çünkü bu durumda eldeki damarlarda Nitric Oxide azalır. Elinizi aşağıya indirdiğinizde el tekrar kızarır. Niye? Çünkü elinize kan akısı artıyor. Kan akısını arttıran ne? Nitric Oxide. Fazla kilolu insanlar, şeker hastaları bunu yapamazlar, aşağıya indirdiklerinde elleri hemen kızarmaz. Çünkü vücutları yeteri kadar Nitric Oxide üretmez. 10 kilo fazla kilonuz bile olsa bu, vücudunuzdaki Nitric Oxide üretimini azaltır.
  Citrulline vücutta hücrelerin içinde Arginine dönüşür. Bu da hücrelerin içinde daha çok Arginine ürettiğimiz ve daha çok Nitric Oxide ürettiğimiz anlamına gelir.
  Ayrıca Antioksidanlar var. Bu da vücudumuzda daha çok Nitrik oksit üretimi sağlar. Antioksidanlar Nitric Oxide’i korumaya alıp daha verimli çalışmasını sağlar.

  Nitric Oxide vücutta fazla yaşamaz. Ama antioksidan alarak Nitric Oxide’in vücutta daha uzun yaşamasını sağlarsınız. C vitamini, E vitamini antioksidandır. Bunlar nitrik oksit üretimini arttıran faktörlerdir.
  Ayrıca Taurine diye bir aminoasit var. Bu vücutta en çok bulunan aminoasittir. Özellikle bebeklerde ve çocuklarda Taurine büyümeyi etkiler ve Nitric Oxide formasyonunu etkiler. Bu aminoasit balık, et gibi gıdalardaki proteinlerde vardır. Nitric Oxide formasyonunu artırmakta rol alır. Yani vücuttaki bir takım mekanizmaları korumakta kullanılır. Çok önemli bir aminoasittir. Nitric Oxide’i artırır, kan dolaşımını artırır, adale ve kaslara kan oturur. Kan gidince enerji seviyeniz artar.
  Egzersiz yaparken kalbinizi çalıştırırken kendinizi hem enerjik hissedersiniz hem de kalbi korursunuz. Bu sağlık acısından mükemmel bir kombinasyon dur.

  Kalp sağlığını korumamızın 3 yolu var.
  1. Diyet
  2. Egzersiz
  3. Nitrik oksidi arttıran ek gıdalar almak.

  En sağlıklı diyet Akdeniz diyeti denir. Bu ülkelerde yasayanların kalbi daha sağlıklı, uzun yaşıyorlar. Dana etini azaltıp balığı artırıp yememiz lazım. Yağsız yemek, doymuş yağ oranı az yiyecekler tüketmemiz gerekiyor.
  Fazla kilo sorunu olan insanlar bilmeli ki her ne zaman paketlenmiş bir gıda alıyorlarsa, başlarına iş açıyorlar. Bir saatli bombanın üzerinde oturuyorlar demektir. Hazır gıdalardan uzak durmalıyız. Paket et, kurabiye vb gibi her tur hazır yiyecek zararlı. Etiketine bakın hidrojene olmuş yağ varsa almayın. Kısmen hidrojene olmuş yağ var diyorsa hemen bırakın, almayın. Kısmen hidrojene olmuş sebze yağı, soya yağı yazabilir. Bu soya, bitki yağı iyi tabi ki ama hidrojene olmuş yağ içeren hiç bir şeyi almayın bırakın. Onlardan yerseniz nitrik oksit üretiminizi azaltırsınız. Bu klinik olarak da ispat edilmiştir.
  Antioksidan acısından zengin ürünler kullanın. Renkli sebzeler, meyveler yiyin.
  Antioksidanlar sağlığınıza yararlı, kalbi koruyucu yaşlanmayı geciktiricidir. Egzersiz çok önemli: Çünkü egzersiz sayesinde Nitric Oxide üretirsiniz. Vücudunuz uyurken fazla Nitric Oxide üretmez. Yürürken daha az ama koşmaya başladığınızda, yüzerken ya da bisiklete binerken daha çok üretir. Ünlü sporcu Michael Johnson daha çok Nitric Oxide üretir. Neden? Çünkü hepimizden daha çok egzersiz yapar. Eksersiz yapar, sağlıklı bir beslenme ile yaşar ve Niteworks kullanarak Nitric Oxide seviyesini maksimize edersiniz. İstenen de bu zaten. Bu vücut için çok önemli.
  Vücudumuzu Nitric Oxide üretmesi için uyarmamız lazım. Bu uyarıyı nasıl güçlendiririz? Arginine, Citrulline alarak.


  Nitric Oxide in Yararları

  * Damar beslenmesi yoluyla, Nitric Oxide üretimi artırılabilir ki egzersizle de damarların elastikiyeti korunur.
  * Uygun damar fonksiyonu için, kan damarlarının uyumlu, esnek ve genç kalmasını sağlar. Sağlıklı bir kalp damar sistemi sağlar.
  * Nitric Oxide çok önemli biyolojik bir ulaktır.
  * Dolaşımı, bağışıklık ve sinir sistemi fonksiyonunu etkiler. Dolayısıyla, vücuttaki yaşamsal organların fonksiyonu üzerinde etkindir: akciğerler, böbrekler, karaciğer, mide, beyin ve şüphesiz “KALP”.
  * Yaşın sağlık üzerindeki etkilerini daha iyi bir performansla geciktirir.
  * Sabahları daha canlı uyanmanızı sağlar.
  Egzersiz ve bazı özel besinler, Nitric Oxide in vücuttaki üretimine katkıda bulunurlar. (Kuru yemiş, et, balık, bazı sebzeler, süt, süt ürünleri bunların hepsinde Nitric Oxide üretimine yardımcı L-arginin aminoasidi vardır.)
  Bu ürün; Niteworks Nitric-Oxide seviyesinin en düşük olduğu gece saatleri boyunca Nitric-Oxide üretimini artırmaya yardımcı olmak üzere formüle edilmiştir. Çünkü: yiyecek ve egzersizle bağlantılı olarak Nitric Oxide üretimi bu saatlerde çok düşük seviyeye iner.


  Biliyor muydunuz?

  1998 de, diğer iki bilim adamıyla birlikte; DR. LOUIS IGNARRO Fizik/Tıp dalında, NOBEL ÖDÜLÜ ne layık görüldü. Keşifleri ise: Kardiyovaskular sistemde NITRIC OXIDE in önemli bir molekül olduğunu saptamalarıydı. Ayrıca DR. LOUIS IGNARRO nun Nitric Oxide üzerine yazmış ve en çok satanlar listesinde uzun süre kalan “NO More Heart Disease” adlı kitabı bulunmaktadır.

  Burada bizim dikkat edeceğimiz en önemli hususlardan birinide anlatmak istiyorum.Çünkü bende bu bilgiyi kitabı okuyunca öğrendim. L-arginin alımının günlük 4-6 gr altında alımlarda no üretimin tam olarak gerçekleşmediği özellikle vurgulanıyor.Şu şekilde bir tabirde geçiyor..Ya gerektiği kadar alım yada hiç almamak..L-arginin 9 gr a kadar alanıbileceği ve hiç bir zararı olmayacağını yazıyor..L-arginin yanında da alınması gereken en önemli amino asid ise
  L-Citrulline bu amino asidinde günlük 200Mg ile 1000 Mg arası alınması gerektiğini yazıyor.Aşağıda değerler yazıyorum.Tabi kitaptan alıntı olarak..
  L-arginin 4-6 gr( sabah ve akşam alınabilir 3 gr şeklinde)
  L-Citrulline 200-1000 mg arası
  Nitric oxide seviyesini korumak için geniş bir antioxidant sistem.
  (Buda C ve E vitaminleri ile C vitamini 500-1000 mg arası olacak)
  * Antioxidant sistemin aktivitesini artırmak için: Alpha Lipoic Acid.
  * Damar sistemini korumak için: Folic Acid.

  r.

   
  Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ağustos 2007
  inTimiDaToR, şahin19, lynx_engin ve diğer 19 kişi bunu beğendi.
 2. ALPEREN
  Offline

  ALPEREN Özel Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2005
  Mesajlar:
  956
  Beğenileri:
  468
  Ödül Puanları:
  0
  Güzel bilgiler, bizler için önemli konulara değinilmiş.
   
 3. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.079
  Beğenileri:
  1.912
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  alperen foruma tesekkur butonu eklendi,boyle mesajlar icin bunu kullanalim.
   
  teommania bunu beğendi.
 4. teommania
  Offline

  teommania Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  93
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  no herzaman diyetlerde olmalı
   
 5. SCHWARZXXL
  Offline

  SCHWARZXXL Özel Üye

  Katılım:
  15 Mart 2006
  Mesajlar:
  3.598
  Beğenileri:
  4.652
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  nitrix oxide cycle edilen bir ürün. daimi kullanımda etkisi düşecektir.
   
 6. Maesta
  Offline

  Maesta Üye

  Katılım:
  21 Ekim 2007
  Mesajlar:
  85
  Beğenileri:
  21
  Ödül Puanları:
  0
  etkisini en iyi sekilde görmek için ne kadar kullanmalı ne kadar ara vermeliyiz acaba?
   
 7. timecop
  Offline

  timecop Yeni Üye

  Katılım:
  7 Aralık 2007
  Mesajlar:
  26
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  taş gibi paylaşım olmuş sağol ;)

  edit : boş mesaj atmayınız..teşekkür butonu var!
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 9 Aralık 2007
 8. betreyal
  Offline

  betreyal Üye

  Katılım:
  23 Ekim 2007
  Mesajlar:
  135
  Beğenileri:
  32
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Ankara
  Acaba NO kullanımında yas sınırı varmı. Ayrıca tedavı olarak kullanabılırmıyız. Mesela yas ıtıbarıyle 50 uzerı ınsanlara gunluk NO alımı ve sabahları yuruyus ıyı gelırmı. Yardımcı olabilecek biri varsa cok sevinirim.
   
 9. builtman
  Offline

  builtman Üye

  Katılım:
  5 Haziran 2007
  Mesajlar:
  281
  Beğenileri:
  241
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  pazarlama iletişimi uzmanı
  Yer:
  Istanbul 216
  Merhaba Arkadaşlar,
  Nitric Oxide ile ilgili en taze başlık bu sanırım. Diğerleri geriye düşmüş.
  İlk olarak ilk mesajdaki detaylı bilgiler için wolveron2'ye teşekür ediyorum.
  Ben de birkaç saat sonra sipariş ettiğim ürünüme kavuşacağım.
  Optimum Nitric Boost sipariş ettim. Öncesinde ve dünden beri de yerli yabancı makaleleri okumaya çalışıyorum. Belli ki diğer ürünlere göre hassasiyet taşıyan bir ürün.
  Optimum kullanım talimatına göre günde 1-3 tablet arası alınıyor. 200lbs'ye kadar (90kg) günde 2 tablet yeterli. 80kg biri olarak en azından ilk hafta tek tablet almayı düşünüyorum. Daha sonra da 2'ye çıkaracağım. Antreman öncesi creatine, antreman sonrası ve yatarken glutamine alımına devam edeceğim.
  Bu şekilde bir düzenle ilerlemek istiyorum şimdilik.
  Özellikle optimum nitro boost kullanan arkadaşlar var ise ne tip gelişimler gösterdiklerini paylaşmalarını isterim.
  Ben de en kısa sürede meydana gelen etkileri burada paylaşacağım.
   
 10. Reddie
  Offline

  Reddie Üye

  Katılım:
  8 Ekim 2005
  Mesajlar:
  1.213
  Beğenileri:
  388
  Ödül Puanları:
  93
  50 yasin uzerinde yatmadan once aliniyor, damarlari actigi icin kalp krizi riskini yuksek olcude azalttigini iddia ediyorlar hatta bu amacla piyasada fahis fiyatlarla satilan urunler var (supplement ama spora yonelik degil)
   
 11. blondman
  Offline

  blondman Üye

  Katılım:
  16 Mart 2008
  Mesajlar:
  4
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  beslenme ve sağlık
  Yer:
  afyon
  slm arkadaşlar
  öncelikle bu konuyu buraya açan arkadaşa teşekkür ederim.
  konu hakkında yoruma gerek yok 10 numara konuı. adam yazmış ve nobel tıp ödülünü almış. bize düşen eğer sağlığımıza düşkün isek bu ürürnü kullanmak.
  anacak şunuda söylemeleyim NO yu illa diyettekiler kullancak diye bişey yok
  herkes kullanabilir.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 17 Mart 2008
 12. TT_BOY
  Offline

  TT_BOY Üye

  Katılım:
  6 Kasım 2007
  Mesajlar:
  42
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Hangi markanın No ürününü tavsiye edersiniz ?
   
 13. androm
  Offline

  androm Üye

  Katılım:
  24 Mart 2007
  Mesajlar:
  155
  Beğenileri:
  42
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Muhendis
  Yer:
  Paris
  BSN NOexplode tavsiye ederim. veya BSN nitrix. ama en guzel etkiyi noexplode ve bsn cellmass beraber kullandiginda alabilirsin.
   
 14. dallix
  Offline

  dallix Üye

  Katılım:
  12 Mart 2009
  Mesajlar:
  109
  Beğenileri:
  19
  Ödül Puanları:
  0
  Her ne kadar etkili bi maddede olsa nitrik oksit tehlikeli bi madde olabilir, özellikle sentetik olarak üretilen ve belli dozlarda alınan tablet ürünlerin amatör sporcular tarafından kullanılmasının ileri vadede kötü sonuçlar doğurabileceğini bi tıp hocasından ögrendim,daha detaylı bilgiler alınca size yine aktarabilrim.
   
 15. cusco*
  Offline

  cusco* Üye

  Katılım:
  20 Mart 2008
  Mesajlar:
  449
  Beğenileri:
  280
  Ödül Puanları:
  73
  Yer:
  İstanbul
  Tıp hocalarının çoğu zaten proteim tozu kullanacağım dediğin zaman sen hastasın kafayı sıyırmışsın diyor çok sakıncalı diyor..Evet onlara saygım sonsuz ama onlara göre hayatta kimse risk almamalı..Türkiye'deki çoğu doktorun hiç vücut geliştirmeden veya sporcu besinlerinden haberi yok malesef hepsine çok zararlı yok ölürsün yok karaciğerin iflas eder diyor..3 senedir protein tozu,amino,bcaa filan kullandım dediler vücudun proteinden asit birikmiştir zart zurt gittim tahlil yaptırdım çok şükür Allahıma taş gibi çıktım o doktorun suratınızı görmeniz lazımdı..
   
  okankut bunu beğendi.
 16. salvadore_xp
  Offline

  salvadore_xp Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.113
  Beğenileri:
  528
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İstanbul and Giresun
  cusco, doktorlara tavır almak yerine onların açısından olaya bakmanı tavsiye ederim. Onlar sağlık uzmanıdır; estetik unsurları neden önemsesinler! Supplementi bilinci kullanmak gerek, netice de sentetik ve fazlası hem maddi hem de sağlık açısından zarar getirir. Mümkünse hiç kullanma demekte de haklılar. Ağrı kesicinin bile toksinleri, yan etkileri olabiliyorken supplementlerin de zararı olabilir. Doktorlar olaya bu şekilde bakıyorlar ve doğru yapıyorlar. Jinekomasti ameliyatını yapan pilastik Cerrah'da body bulding yapıyordu ve felaket hacimliydi. Aynı zamanda da defineydi. Asgari 10 yıldır uğraşıyordur bu sporla. Bana da "Supplement kullanmazsan daha iyi olur, uzun vadede titiz beslenerek açığı kapatırsın" demişti. Gayet haklı ve bilinçli...
   
 17. cusco*
  Offline

  cusco* Üye

  Katılım:
  20 Mart 2008
  Mesajlar:
  449
  Beğenileri:
  280
  Ödül Puanları:
  73
  Yer:
  İstanbul
  salvadore_xp, onlara göre supplement kullananlar o hale gelseydi şuan mr.olympia gibi yarışmalar için hazırlananların ölmesi gerekiyor anında growth+insülin gibi bir çok şeyi kullanıyorlar hemde çok çok aşırı dozlarda..Ben supplementlerin zararı yoktur demiyorum zaten ama abarttıkları kadar yoktur diyorum..Sadece Türkiye'de doktorların ek besin maddeleri hakkında bilgi konusunda eksikleri olduğuğnu düşünüyorum hatta çoğu ek besin ne demek bilmiyor bile..
   
  salvadore_xp bunu beğendi.
 18. onurr_535
  Offline

  onurr_535 Üye

  Katılım:
  11 Eylül 2008
  Mesajlar:
  320
  Beğenileri:
  434
  Ödül Puanları:
  73
  Cinsiyet:
  Bay
  peki bu nitrik oksidi dogal yollardan arttırmanın yolları varmıdır???
   
 19. SCHWARZXXL
  Offline

  SCHWARZXXL Özel Üye

  Katılım:
  15 Mart 2006
  Mesajlar:
  3.598
  Beğenileri:
  4.652
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Fındık ye.
   
 20. dallix
  Offline

  dallix Üye

  Katılım:
  12 Mart 2009
  Mesajlar:
  109
  Beğenileri:
  19
  Ödül Puanları:
  0
  Nitrik Oksit Seviyesi Vücutta Nasıl Artırılır?

  • Doymuş yağ tüketimi azaltılarak
  • Düzenli olarak spor yapılarak
  • Sağlıklı beslenilerek. Bunun için kırmızı et tüketimini azaltmak, bol sebze ve meyve yemek, protein gereksinimini özellikle soya fasulyesi ve haftada bir balık yiyerek karşılamak oldukça önemlidir.
  • Nitrik oksit üretimi için ayrıca antioksidan alınarak. Özellikle C ve E vitamini alınmalıdır. Çünkü antioksidanlar vücuttaki nitrik oksiti korumaktadır.
  Harun yahya.netten alıntıdır.
   
  ErbakanHoca ve draft bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş