Nefs-i Müdafaa veya Sokak Dövüşüne yönelik dövüş sanatları

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Sirtlanadam tarafından 21 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ciddi misin ? yukardaki mesajlar ne acaba

2. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    aga kişide korku olursa muay thainin de krag maganında bi önemi olmaz ilk olarak korkuyu köreltmemizz lazım

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    nasıl köreltceksin peki ? sen muay thai yapma krav maga yapma sonra korkunu körelt... Ne anlarım o zaman aptal cesareti olur belki korkmazsın ama dayak yersin. Onun yerine adam gibi sporu öğrenmeli herkes. Sonrasında zaten korku gider. Korkman için bir neden kalmaz.

4. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Aga
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Nisan 2016 ---
    O salonda sana öğretilen kombolari sıradan biri üzerinde denersen Allah muhafaza ondaki hasarı geç sendeki psikolojik etki hastane masrafı karakol polis ohoooo tonla iş o bakıma dovusme sokakta boşver 2 dallama için hayatını karartma ayrıca unutma muay thai deki dirsek darbeleri kanunda bıçak olarak geçiyor sen bir git etkisini görürsün benim arkadaşım rakiple göz göze bile gelmeye korkardi çok endişeliydi bana derdiki biriyle dovusecegim zaman icimde korku oluyor dayak yiyecem düşüncesi icime doğuyor dovusunce bir yerim kirilcak yada basima bir iş gelecek diye korkuyorum derdi . Bunu spora başlattım 6 ay durdu su an durumu şöyle şimdi yine bakmaz kimsenin gozune ama satasan dalasan olursa affetmez onceden 2 buklum yurrdu sokakta simdi arkasina degnek durtulmus essek gibi yürüyor

Son düzenleme: 9 Nisan 2016
  5. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    değil 6 ay ben 2 seneyede razıyım ama şöyle birşey var
    Şunuda iyi biliyorum boksörler ring te birbirlerinin gözüne bakar anı yakalayıp öyle hamle yapar . o yüzden biraz sert dövüş olmaz yoksa eğer içinde korku yoksa bir boksör sokakta yıldırılmaz ha boksor ha kravmagacı

Müsabaka Planlıdır. 2 kişi aniden başlamaz ring de sadece 1 e 1 ve hakem olur .

Sokak veyatta okul bi kişi teke teke davet eder boksör gene donup kalabilir. arkadaşları çıkışta gelir 8 10 izleyici gelir tabi o kalabalığı göründe dahada gelenler olur . orda tutulmaktan elinden birşey gelmez .

2 3 Haftada bir okul çıkışı yakınlarındaki parkta okul tayfası ve birtane ezik muammelesi gören insanın kavgasını görüyorum. ve bayırdan çıkarken elimden birşey gelmediğinden hiç bakmıyorum yoluma devam eden bir insanım. o yüzden bu konuda bu kadar hassas biriyim.

6. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Kimsenin etlisine sutlusune karisma adamim sporu spor icin yap vesselam ...

7. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Ahahahha şu vg zamanlarımı akla getirdin . millet nasılda tepki li kaslı insanlara ah bilirmisin.

Sayfayı Paylaş