Nefes alınca kürek kemiği civarında batma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve keskinlihaci tarafından 26 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. keskinlihaci

keskinlihaci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yaklaşık 2 hafta öncesinde uzun süre sonra spor yapmaya başlamıştım ve postürümü düzeltmek için dik durmaya omuzlarımı kaldırmaya başlamıştım.Ertesi gün biraz bel ağrısıyla spor yapmaya başladım ve sırt antremanın sonuna doğru kalbimde hafif bi ağrı başaldı ve bıraktım.bu ağrı nefes alınca artıyordu ve o gün devam etti.Ertesi gün kalpteki ağrı bitti ve sol kürek kemiğinde hafif sızı şeklinde bi ağrı başladı.Ağrı sol kaburgaya da vuruyordu.Bu ağrı 5 6 gün süresince artarak devam etti.Derin nefes alınca çok şiddetli batmalar oluyordu ve nefes alabilmek için omuzlarıma öne doğru kavis verip sırtımı eğiyordum.bu şekilde nefes alabiliyordum. 3 gün boyunca zirve yapan sonrasında kayboldu.Hastaneye gittim ve akciğer kalp vs. hiçbir sıkıntı çıkmadı.1 hafta herhangi bi sıkıntı çıkmamıştı fakat son 3 gündür tekrar başladı ve bugün zirve yaptı.Hareket edince bir ağrı meydana gelmiyorken nefes alınca batma şeklinde ağrılar meydana geliyor.Bu aralarda hiç sırt çalışmadım fakat kol ve omuz antrenmanlarını ara ara ve hafif şekilde yaptım fakat ağırlık kaldırırken ya da sonrasında herhangi bi ağrı yaşamamıştım.Gölge boksu ve refleks topuyla da çalıştım.
    HAREKET EDERKEN AĞRI OLMUYOR FAKAT DİK DURUP NEFES ALINCA BU AĞRI MEYDANA GELİYOR.BUNU YAŞAYAN BİRİSİ VAR MI SON ÇARE BURAYA YAZMAYA KARAR VERDİM.UMARIM CEVAPLARSINIZ.ÇOK TEŞEKKÜRLER

2. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Pnömotoraks olabilir de filmde bişey çıkmaması garip. Gerçi Pnömotoraks olsa çoktan acillik olmuştun. Bence tekrar bir göt ama hastaneye

3. Dragon Emperor

Dragon Emperor Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Tartışmaya gerek yok topraktan kendine yer bak şaka maka doktora git organlara vurursa kötü olur.

4. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Büyük ihtimal omurga eğriliği,skolyoz veya kanat skapula bunlardan biri var sende bunlar nefes yollarını daraltabilecek rahatsızlıklardır,postürü aniden düzeltince baskı yapması da buna işaret fizyoterapi bölümüne de ugramanı öneririm böyle bir rahatsızlık varsa tespit edilir postür vücudu alıştırarak düzeltilir...

Sayfayı Paylaş