Neden herkes doğallık konusunda bu kadar ısrarcı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Pollysad tarafından 29 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    İlaç kullandığını itiraf eden kişi sayısı bi elin parmaklarını geçmez. Cevap vermeme hakkını kullananlara saygı duyuyorum fakat birde üstüne basa basa Doğal/Natural olduğunu iddia eden çoook insan var. Oysa ilaç kullandıkları çok açık. Sadece bu işten anlamayanları kandırabilirler.
    İsim vererek polemik olsun istemiyorum sadece üstüne basa basa doğal olduklarını iddia etmeleri bana çok komik geliyor.

Bu kadar ısrarcı olmalarına hiç anlam veremiyorum. Mutlaka altında yatan bi sebep olmalı. Acaba ilaç kullandıklarını itiraf etseler katıldıkları yarışmalardan diskalifiye edilme riskleri mi var? Öyle olsa bile doğalım demek yerine cevap vermeme hakkını kullanabilirler.

Bazen içimden geçiriyorum: " Madem doğal olarak böyle bi vücut inşa ettin o zaman ufak bi kürle Olympiayı domine edecek potansiyelin var, neden kullanıp efsane olmuyorsun" :D

Bana garip geliyor. Sizce nedeni nedir ?

2. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    youtube daki yalan söyleyen kişiler hepsi personel trainer hizmeti verdikleri için yalan söylüyorlar,yarışmacı kişilerde belki yarışmadan atılmamak için söylemiyor olabilirler ama ana unsur o değil daha çok ego, çünkü bir hastalık zaten bu sporun kendisi, hastalık ama bazı kişilerde bu uçuk noktalara gelebiliyor,adam gece kalkınca bile acaba kaslarıma bir şey olurmu yada sinirlenirsem kas kaybı yaşarmıyım vücut ağırlığımın bilmem ne kadar katı protein alamazsan gelişemezmiyim gibi buna benzer onlarca takıntılı halde yaşayan insan var. ben bunlara yeni bir tanım getiriyorum bundan sonra böyle biri gördüğünüz zaman "sportako" hastalığına yakalanmışsın deyin tedavisi de beyin jimnastiği

bu arada türkiye vücut geliştirme federasyonuna göre doping yasak güya https://tvgfbf.gov.tr/yasakli-maddeler/
    ama Türkiyedeki o kıytırık yarışmaya katılan 70 80 kg lık adamların bile yarısından fazlasının ilaçlı olduğunu herkes biliyor,Federasyonun kendisi bile sahtekar
    Birde bir insan gerçekten samimi ise kendini hemen belli ediyor değilsede belli ediyor,Mesela örnek şu videoda savaş cebeci doğallık konusunda beni gerçekten ikna etti yıllar önceki videosu,ancak o zamandan sonraki süreçte adamda ciddi değişiklikler oldu psikolojik anlamda da değişiklikler oldu,o anki samimiyetine inanıyorum ama şuankine inanmıyorum

Son düzenleme: 29 Haziran 2019
    mrthr35 ve Pollysad bunu beğendi.
  3. istemihan1

istemihan1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Çünkü insanlar sanıyorki steroid kullanıldığında bir anda sihirli bir şekilde kaslar çıkıyor sonra millete "ilaçlıyım" dediğinde aldığın ilk cevap: "ilaç kullansam bende yaparım ne var".

4. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    İki sebebi var bence
    1.si haa ilaçlı mı o zaman normal denilip o kadar emeği çabayı hiçe saymak. Ben protein tozu kullanıyorum dediğimde bile tozla tabi yaparsın diyenler oluyordu.
    2.si doğal olduğunu söyleyip insanları kandırıp özel ders verme , takipçi yapma çabası vs sebeplerden

mrthr35, mma- ve Güç aşkı bunu beğendi.
  5. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    emek konusu tartışılır. adam benim 10 ayda girebileceğim forma kür sayesinde 6 ayda girebiliyor. ee ne kadar emek veriyor o zaman? benim kadar vermiyor. onun dışında sağlık olayı var. sizin bugün kullanacağınız en basit bir kürün bile yan etkisini belki 30 belki 40 yaşınızda göreceksiniz. toz olayına gelirsek tamam ben de kullanıyorum ama onlar da masum değil açıkçası. he bir de farklı bir durum daha var. o da adam basıyor kürü psikolojisi bozuluyor, sinirleri bozuluyor, salonda sağa sola sataşıyor, millete laf ediyor küçümsüyor hakaret ediyor. ee o zaman kimse kusura bakmasın doğallığı savunurum.

Sayfayı Paylaş