Neden Güçsüzüm

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve The Godfather tarafından 19 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. The Godfather

The Godfather Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. 17 yaşındayım 55 kiloyum ve boyum 175 civarı. 1 senedir kickboks yapiyorum ve yanında şınav, barfiks, ağırlık da çalışıyorum fakat bir türlü güçlenemiyorum. Yaşıtıarım hiç spor yapmayanlar gelip de beni bilek güreşinde yenebiliyor. 1 senedir durmadan çalıştım en fazla 1 hafta ara vermişimdir o da 1 kez filan. Gelip de hiç spor yapmayan beni bilek güreşinde yeniyor. Yani bu zamana kadar çalıştım neden güçlenmedim. Motivasyonum sıfıra düştü artık hiç spor yapasım yok. Niye gücsüzüm? Lütfen yardım edin arkadaşlar.

2. Fortuna Favet Fortibus

Fortuna Favet Fortibus Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    İnşaat Y. Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Hem yaşın hemde yaptığın spor gereği, senin için en önemli nokta beslenmelidir. Şuan ideal kilonun çok altındasın. Üstelik vücudunun gelişimi sürmekte. Sana tavsiyem dengeli bir beslenme ile biraz kilo alman. Yağ oranının düşük olduğu 65-70 kg civarları , doğru bir antrenman programıyla seni isteğin hedeflere taşıyacaktır. Daha 17 yaşındasın, kendine zaman tanımanı, dengeli beslenmeni, çok ağır olmayan ama bir disiplini olan ağırlık antrenmanını, haftalık 4 yada 5 günlük programlarda uygulamanı tavsiye ederim.

The Godfather bunu beğendi.
  3. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Bilek güreşi deyip geçme. Onun da aynı emek isteyen sabretmen gereken koşulları var. Çok güçlensen yüksek ağırlıklar kaldırabilsen bile bilek güreşinde yenilebilirsin. Bilek ile beraber olmak üzere ön kol çalış. Ayrıca hedefine uygun antrenman ve beslenme olmadan olmaz o istediklerin. Hele ki beslenme güçlenmen için kritik önem taşıyor.

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    hiç spor yapmayan ama 80 90 kilo adam tabi ki bilek güreşinde sana göre avantajlı olur. kilo çok farkeder. Bilek güreşinde yenilmen güçsüz olduğun anlamına gelmiyor. Güç kazanmak istiyorsan 1-5 tekrar arası ağır kilo ile çalış. Biraz da kilo al. Kısa zamanda toparlarsın.

The Godfather bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş