Ne yapacağımı bilmiyorum [LÜTFEN YARDIM]

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve yp140 tarafından 17 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. yp140

yp140 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba beyler. gerçekten artık ne yapacağımı, hayata nasıl devam edeceğimi bilmiyorum. her kes bir taraftan üzerime geliyor. gerçekten artık çıkmaz vaziyetteyim.

üni ilk senedeyim aslında üni sınavlarım iyi gidiyor belki de hayatımda var olan tek güzel şey bu. neyse...

Lise son 2 yıl için üni hazırlıklarına odaklandım. pek arkadaş çevrem yok. İlde yaşadığım için 5-6 liseli halinde hocalar bizi dersten sonra da üniye hazırlık yapardık. bizim okulun bir az o tarafında bir tane daha okul var gerçi bizim ki küçük ama yakın o okula. neyse işte lise son yılda çok kavgalara tutuştum aslındaa bu zamana kadar 2-3 kavgaya girmişimdim gerçi hepsi benden küçük çoçuklar oldu hep dayak yememiştim yani. lise son yıla geçecektim artık bizim arkadaşla ders çıkışı hadi erik yiyelim dedik gittik konduk ağaçlara. evdeki çoçuk bizi görmüş gerçi o an bi şey söylememişti. ertesi gün okul çıkışı ben tektim yanımda kimse yoktu o evin yanından geçerken beni çağırdı. olayı az çok tahmin ettim işte. buraya gel dedi çoçuk da benden 1 yaş küçüktü. bana gel bakalım buraya dedi ben de gittim. gerçi o zaman rahatdım bi defasında bu çocugu tam dövmemiştim ama gözünü korkutmuştum bi şey yapamamıştı. ben derslerden dolayı 2-3 yıldır dışarıya karışamıyorum oturak hayat geçirdigim için vücudumun eski halinden eser kalmadı. neyse gittim ben de çoçuk niye dün bizim evin önündeydiniz dedi işte diklene diklene söyleyince çoçugun menziline girdim. çoçuk benden korkuyordu. konuşurken dudakları falan titriyordu ne de olsa eskiden benim karşımda geri vites yapmıştı. kavgayı ilk ben başlattım bunu göğsünü ittim ve hemen geriye çeklince yumruk atmaya başladı gerçi isabet etmedi ben 2-3 tane yapəştırdım tabi ne zamandır kavga falan etmiyordum işte kendimi yenilmez sanıyordum. el yumrugu yemeyen kendi yumrugunu balyoz sanar misali. neyse ben ondan sonra kendimi kaybettim. çoçuk bana tekme atmaya başladı ben bunun karnına tekme isabet ettirdim ve sonra ne olduysa (galiba ayagima tekme attı) yere düştüm sonuçta ondan sonra kavga da bitti bizi ayırdılar. sonra ben buna seni tek görmeyecem dedim hadi ulan yerdeydin falan dedi işte ondan sonra bitti gitti. bundan sonra tatile çıktık işte.
    o olayı atlatamadan işte artık lise sondaydık. karşı okuldaki son lise çoçuklar genelde ders çalışan tipler degil bu zamana kadar da okula falan gelmezdiler son yıl oldugu için okulun korumasını aldılar kendilerince. işte bizim sınıftan 2-3 kişi ayrıldı iyice azalmıştık. bu çoçuklar resmen kayabdayıydı arkadaş çevreleri onlara itaet ediyordu ben bundan çok rahatsız oluyordum. bizim sınıftaki arkadaşların bir çoğu da o çoçuklarla birlikteydiler işte ben de ne var onlarla takılıyorsunuz adam gibi ders çalışın diyordum. neyse bi ara okul çıkışında bunlar 5-6 kişi geliyorlardı ben de tektim. karşımda sınıf arkadaşları (kız) vardı onla yolumuz kesişti. onlar da yoldan çekilsene dediler (zaten yol verecektim) bunların böyle atarlanması zoruma gitti hayırdır birader niye parladın dedim içlerinden birisi üzerime gelmek istedi digerleri engel oldu neyse o olay o gün bitti. Üzerine 2 gün geçti ve bunlar yine 7-8 kişi halinda okulun önünde bekliyorlardı ben ders çıkışı eve gidiyordum bunlar önümü kestiler neydi o gün yaptıkların dediler hayırdır birader üzerime tek gelemiyormusun köpeklerini de getirmişsin dedim o an kavga başladı. çoçuk bana yumruk attı sonra ikinci yumrugunda kolunu tuttum duvara yasladım digerleri de kavgaya giriştiler o kavgada yere düşmedim ama baya bi zarar verdiler bana. yüzümde şişlikler vardı ve burnum bir az morarmıştı. evdekilerle 2-3 gün muhatap olmadı farkederler diye.
    nasıl olduysa xalamınoglu (ünide okuyor) anlamış problem var mı dedi ben de salak gibi (ileride çok pişma olacagım) ondan yardım istedim o da gitmiş çoçuklarla konuşmuş falan. neyse işte o olay da bitti. artık üni sınavları yaklaşıyor ben full ders çalışıyorum okul çıkışında bu kavgadan önceki çoçuk (lise 2deki) çoçuk arkamdan başlatı laf atmaya. 2-3 gün böyle devam etti işte neyse sonda önümü kestiler birader duymuyo musun sen ensen kalın mı dediler (net olarak kavgadan korkuyordum) hayır duymadım dedim bizim çoçuklar da yanımdadı bunlar da karşımızda kalabalıklardı. neyse o vakit kavga çıkmadı ama işte gururum incildi. bir şey yapamıyordum.
    ilde yaşadıgım için şehirde üni kazandım ve xalam ogluyla kirada kalıyoruz işte ben bundan yardım istemiştim ya bi ara bunun üzerimde hakimiyeti artmıştı sanki. eskisi gibi degil abuk subuk şakalar yapıyordu karşılık verince napacan lan falan diyordu neyse harbi bi şey yapamazdım o yüzden kendimden nefret ediyorum. neyse bi gece ders çalışıyorduk bu telefondaydı dersim bitti ışıkları kapattım o da kapatma dedi ben de emirvaki konuştugu için kalk kendin aç ışıkları dedim bu başladı bagırmaya falan o ara laf dalaşına girdik ( benden 3 yaş büyük ). sonra kavgaya tutuştuk üzerime gelince boynunu tuttum o da 10-15 saniye nefesi kesilince o andan sonra diger kavgada oldugu gibi yine kendimi kaybettim. gerçi harbi kavga olmamıştı ama ikimiz de zarar görmüştük. o andan sonra da onunla şaka vs aramızda tatlı muhabbetler olmadı. başkaları neyse de kendi tarafımdan birini böyle şerefisz çıkması kaderimmiş.
    neyse ben artık özgüvenim yerine gelsin istiyordum. Kendimi korumak için Boks'a başladım 2 ay kadar yaptım artık 10 gün sonra ile döneceğim için bırakmak zorunda kaldım. neyse işte o ara bu xalaoglu bi çıt çıkaramıyodu gerçi sporu bırakdığımdan mıdır nedir bu gün yine başladı. yine kavgaya tutuşma ihtimalimiz var çünkü sabrım yok benim. kendime yediremiyorum. gerçi boks un dA bir yararını görmedim (tahmin ettigim gibi olmadı) 2 aylık bir çok degil gerçi ama işte o özgüvenin gelmesi lazımdı ben hala tık yok.

Ben bu 5 kişiden (2+2+1) intikam alacagıma söz verdim yemin ederim de alacagım. Bana yaptıklarının aynısı onlara yapacagım. Ama hayat da bana karşı gelmiş durumda. Bu intikam bitmedigi için ne sosyal bir çevrem oldu, bu güne kadar ne kız arkadaşım oldu vs .vs. tüm gün evde oturuyorum gerçi spora gittigim zaman bi aralar dışarıdaydım ama bıraktıgım için yine her şey eskisi gibi oldu.
    ne yapacagımı bilmiyorum. bi şey yapmalı mıyım yapacaksam ne zaman nerde nasıl yapacaıgımı bile bilmez oldum. Çöktüm artık. Yaşama sebebim kalmadı. Dostum yok. yalnızım. ailemizin maddi durumu o kadar da iyi degil. ben bunları mı düşüneyim, üni derslerine mi odaklanayım yoksa bana bulaşan bu pisligi mi temizleyeyim bilmiyorum. resmen zombi gibiyim ayakta uyuyorum. sabahları kalkınca hep baş agrısı, gün içinde uyuma istegi. dışarı çıkmak istemiyorum. üni arkadaşlarımla aram iyi aslında o da ilden uzaklaştıgım için şehirde pek bi akrabam falan yok tanıdık yok o yüzden hayata yeni başladıgım içindir belki. ama genel olarak iflas etmiş durumdayım. Babam ile döndüğüm zaman niye eski arkadaşlarla dışarı çıkmıyorsun diyor hep geçişdiriyorum. ama bilmiyor ki dışarı çıktıgım zaman kavgada yanımda karı kesilen arkadaşları, dayak yediklerim çoçukları görmek istemiyorum. diyemiyorum... kendimden nefret ediyorum...
    tipsizim bu güne kadar biri bana yakısıklısın tipin iyi demedi. hep iyi yerlere gelmek istedim. o kadar okudum ama zar zor kazanabildim üniyi. ektomorfum ince vücudum var. kilo alamıyorum. Spor desen düzensiz. başladım bıraktım. Sokakta kendimi koruyamıyorum. Birisi abuk subuk konuşunca onlara cevap vermekten korkuyorum anlıyor musunuz? :(

Bu hayatı onarmak benim elimde işte bu yüzden de yapamıyorum. benim gibi beceriksizin hayatı da böyle olacak. başka ne beklenir ki..

Ne yapacagım? eminim benim gibi böyle kaderi olanlar da vardır onlar nasıl çözdüler? ne yapmam lazım? Lütfen yardım edin. :(

2. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Kavga etme, üniversite öğrencisisin 20 yaşındasın aşağı yukarı ve çocukça intikam fikirlerinin hayatını yönetmesine izin vermek bana senin bazı problemlerin olduğunu düşündürdü. Öncelikle spordan verim alamama sebebin sporu aptal bi intikam duygusuyla yapmandır spordan zevk almaya odaklanman yararına olur. Bunun dışında herkesin başına gelebilecek bir lise kavgasını bu kadar dert ediniyorsan psikolojik destek almanı öneririm, iyi günler.

Egenazz bunu beğendi.
  3. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Arkadaşlar herkes mi ruh hastası burda? insanları neden kavgaya yönlendiriyorsunuz? Kavga falan etme güzel kardeşim eğer dediğin gibi derslerine önem veren birisiysen çalış ders çalış sporda yap ama ders çalış cevap vermene gerek Yok, kavgaya gerek Yok, çalış, başar bi mevki sahibi ol , muhatap olma ve muhatap olamayacakları birisi ol . Çenelerine yumruk at nasıl bir tavsiye olabilir? Sokağın kuralı yoktur. Bu şekilde devam edersen birisi bıçağı taktığında anlarsın söylediklerimi. Sporu spor için yap.

freeletics ve kukury33 bunu beğendi.
  4. mcyaralıbodyci

mcyaralıbodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bak kardeşim bende senle hemen hemen aynısının bi farklılarını yaşadım.Vücuda git kalıp yap o zaman bulaşmakta isteseler yemiyecektir .Zayıf olup ne kadarda iyi dövüşsen kardeşim adam senin kalıbına bakıyor .Vücut da git çok fazla kas yap kickboxsa git belki Unutursun onları.Ben isterimki artık bırak onları uğraşma onlarla üniversitende başar.Arkadaşların karı kesiliorsa kavgada yapacak bi şey yok onlarla ilgili cesaretli kişi bulmak zor bu devirde seni savunacak ben de aynısını yaşadım.Bi kavga olunca yok ben bilmiyom yok beni karıştırma falan filan sadece eski arkadaşlarım cesur insanlar .Artık ben bıraktım bu işleri sende uğraşma Ama kalıp ve kickbox baya bi iri ol o zaman onlar karşında senin bi de iyi dövüşeceğini bilseler ağızlarını açamazlar.Ama bıçak ta çekebilirler kardeş bilemem fiziksel olarak üstün olduğunu görünce hemen emanete sarılıyorlar o.çocukları o yüzden bırak bu kavgayı kardeş sadece kalıbını yap kendini savunmayı çok iyi şekilde bil salona sok kardeşim kendini iyi bir şekle sok sonra daha onlarla buluşma bırak onları o zaman rahat. Olusun bi de onları düşünmemek için sporla uğraş bırak onları kardeşim
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2017 ---

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Haziran 2017
  5. yp140

yp140 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    eyv zaten konuda belirttim ektomorfum ben 2 ay kadar boks yaptım ama kg düşürdüm iyice zayıfladım yani. eskivlerim falan da iyi degil 2 ay sanki çöp oldu gitti ben zamanıma yazık oldugu için diyorum. vücut da geliştirsem ektomorf oldugum için ahım şahım bi şey yapacagımı düşünmüyorum. bu arada az çok tanıyorum onları dayak yeseler bile bıçak çekmezler ne kadar adi olsalar da bıçak çekme ihtimalleri yok. eylül itibarile muay thai e başlamayı düşünüyorum artık verim alamazsam iyice çökecem. yenilgiyi kabul etmek istemiyorum

6. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Psikolojik destek almanı şiddetle tavsiye ediyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2017 ---
    Psikolojik destek almanı şiddetle tavsiye ediyorum.

7. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam ektomorfum, sağ kolum kassız, Allah beni doğuştan güçsüz yaratmış gibi şeyler yok hocam, kaslar herkesde aynıdır ha gelişmesi yavaş ha uzun ha kısa bunlar sadece görünüş ve şekil farklılıkları kaslarınızın herşeyden önce gücünüzü arttırın bunu sporla yapabilirsiniz, önceki mesajımda dediğim cümlede aslında bir iki ay vücuda gittikten sonra sağda solda kavga etmenin size birşey katmayacağını Bodybuilding sporunu en az 1 yıl yaptıktan sonra sonuçlarını elde edebileceğinizi anlatmaktı, bu hariç baştan koyu vermeyi bırakın.

8. yp140

yp140 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kardesim bak ben seni çok iyi anlıyorum. tamam. yemin ederim psikolojik destek alacam ama bu iş bittikten sonra alacam. haklısın evet bende problemler olabilir ama ezilmek istemiyorum. zamanında bana yapılan yanlışlıkların altında kalmak istemiyorum.. 5 yıl sonra memlekete gittigim zaman yoldan geçerken benimle dalga geçmelerini istemiyorum. mesela sana şöyle diyeyim. ben ders çalışıyorum yanımdaki ses ediyor ona ses etme diyemiyorum. gece yatarken ışıgı kapat diyemiyorum. ne bileyim dolaptan elbise aldıktan sonra kapısını sert vurmasına bir şey diyemiyorum. ama bunlarla birlikte onla aynı yerde yaşamayı istiyorum çünkü güç dengeleri değiştigi zaman ben de ona aynısını yapmak istiyorum. Ben, benim yaralı yerlerimden intikam almayı düşünüyorum. bana kim ne yaptıysa ona da tıpa tıp aynı şeyi yapmayı düşünüyorum.

bu arada Berat kardeşim "bu zamana kadar onları görme yollarından dahi geçme" yok zaten şehirdeyim görme olasılığım 5-10% falan. ama onlarla karşılaşmam neyi etkileyebilir?

9. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Çünkü tahriklere kapılıp yeniden onlara saldırdıktan sonra '' ulan bu sporda bir işe yaramadı '' diyip en son ki umudundan da vazgeçme olasılığın var ondan onlarla karşılaşma dedim, öncelikle 6 ayın rahat geçmesi gerek, tüm bölgelerine ağır antrenman uygula, sağlam antreman + beslenme + dinlenme ile gelişmeyecek kas grubu yoktur.

10. mcyaralıbodyci

mcyaralıbodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bak yp kardeşim zayıfım ektomorfum bilmem saf ektoyum diye bir şey yok bir senede adam gibi fazla ye 3tane ekmek te günde 500gr et ye tavuk sen ne kadarda güçlü olsan kardeşim güçlü görünmedikten sonra hepsi boş ben bir senede 20kg arttırdıysam herkes arttırabilir normal yediğinin üstüne bide Dediklerimi yap bakayım ektomorf bünyen bu sefer ne bok yiyecek gelişmekten başka çaresi kalmayacak gelişip büyüyecek ve kick box ve muay tai unutma beraber yap vücut geliştirme ikisi ağır olacak belki ama yapacak bi şey bu saatten sonra seni zayıf gördükleri için öyle davranıyorlar kardeşim bana boyunu ve kilonu söylersen bide mezuran varsa kol ve omuz ölçünü bide bel bacak baldır ölçün daha kolay yardımcı olabilirim.Ben kickbox ve bodybuildingle uğraşıyorum bunları yazarsan bi faydam dokunur sana ama zaten bunları yap be yapınca zaten onlara ne sen bulaşmak isteyeceksin ne de onlar sana bulaşacaklar.Bence sonucu iyi olacak kavgasız olacak gelişmiş bir vücutda yanına kar kalacak kardeşim

11. yp140

yp140 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ben günde 3 tane ekmek yiyemem ki hocam patlarım yani. günde 1 öğün bilemedin 2 öğün yiyorum günlük olarak 1 tane ekmek bile bitiremiyorum yani o kadar. boks yaptıgım zamanlar günde 7-8 yumurta yiyordum ama işte bu gün yedim ertesi gün bünyem kaldırmıyordu. boksla vücut geliştirmeyi aynı anda yapıyordum gerçi bu vücut geliştirme degildi işte güç kazanmak için ağırlık çalışıyordum.

eyv hocam zahmet olmasın size..
    boyum 1.74
    kilom 55 (2 ay öncesinde 58-59 kiloydum şu an zayıfladığımı hissedebiliyorum).
    Boynum bir az uzun. O yüzden sparring yaparken darbe anında yıkılmaya meyilli olurdum. Omuzlarım düşük ve öne doğru. Köprücük kemiğim belirgin.
    Bilek - 17 cm
    Kol (bıçeps halinde) - 32 cm
    Kol (direğim düz olduğu zaman) - 27 cm
    Omuz genişliği - 60 cm
    Bel - 78 cm
    uyluk(but) - 47 cm
    baldır - 35 cm

12. mcyaralıbodyci

mcyaralıbodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Boyuna göre en az 70kilo biraderim oda en az omuzlar dar geliştirmek lazım şimdi ektomorf dan ziyade 1 yada 2öğün kardeşim az yiyorsun sıkıntı orda kollar en az 38 omuzlar da en az125 tek iş senin yemek sıkıntın var .bide bacakların daha kalın olmalı bi tekme anında yıkılmamak için kaslı ve daha güçlü olmalı bilek kemikleri kalınlaşması uzun zaman alır ama dediğim ölçüler eğer 20kilo alırsan ulaşabileceğini ölçüler.Bide omuzları düzeltecek antrenman yap o daha önemli ama senin tek kaybettiğini yer kardeşim neden iştahsızsın iştahın düzelmediği sürece yapabileceğimiz hiç bir şey yok senin için 55 kilo birini en az 110 gr günlük protein alması lazım.Yoksa hedeflerine ulalman çok zor kardeşim
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2017 ---
    Boyuna göre en az 70kilo biraderim oda en az omuzlar dar geliştirmek lazım şimdi ektomorf dan ziyade 1 yada 2öğün kardeşim az yiyorsun sıkıntı orda kollar en az 38 omuzlar da en az125 tek iş senin yemek sıkıntın var .bide bacakların daha kalın olmalı bi tekme anında yıkılmamak için kaslı ve daha güçlü olmalı bilek kemikleri kalınlaşması uzun zaman alır ama dediğim ölçüler eğer 20kilo alırsan ulaşabileceğini ölçüler.Bide omuzları düzeltecek antrenman yap o daha önemli ama senin tek kaybettiğini yer kardeşim neden iştahsızsın iştahın düzelmediği sürece yapabileceğimiz hiç bir şey yok senin için 55 kilo birini en az 110 gr günlük protein alması lazım.Yoksa hedeflerine ulalman çok zor kardeşim
    Bir shake tarifi buldum bunu içmeye çalış ama yemen 3öğün olsun bunu üstüne içeceksin gece yatmadan 500ml süt sonra yanına muz çırp bilendırda nesguik kat 100gr ceviz tozu 100gr fındık tozu bunu iç .Nasıl tadı olduğunu bilmiyorum ama işini görür herhalde dikkatli iç fındık ceviz iyice toz haline gelsin boğazına takılmasın dikkat et

Son düzenleme: 19 Haziran 2017
  13. yp140

yp140 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Eyv hocam haziranın bitimiyle diyete başlayacağım. 2.5 ay içerisinde max. kaç kilo alabilirim? Her hangi bir spora başlamazdan önce(eylülde) 70 kg olmayı hedefliyorum. Bu arada hangi spora gideceğimi henüz karar veremedim. Vücut geliştirmenin yeri ayrı tabi hangi spora başlarsam vg yi beraber götüreceğim. Bakalım... Şu an n büyük problemim kilo almak galiba

14. mcyaralıbodyci

mcyaralıbodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Vücut geliştirme yaparak o kiloları al kardeş yoksa bünyeni tanımıyorum onların omuzlara ve kollara daha fazla dağılmasımı ancak vücut geliştirmeyle sağlayabilirsiniz bide savunma için kickbox yap
    Vücut geliştirme yaparak o kiloları al kardeş yoksa bünyeni tanımıyorum onların omuzlara ve kollara daha fazla dağılmasımı ancak vücut geliştirmeyle sağlayabilirsiniz bide savunma için kickbox yap

15. yp140

yp140 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam dediğim gibi bu zaman periyodunda düşüneceğim. Açıkcası ben de kick box veya muay thai düşünüyorum ama mesela bacakla deneme vuruşlar yaptığım zaman nerdeyse yere düşecekmiş gibi oluyorum veya çok yükseğe kaldıramıyorum yani bu arada kendimi çok atik ve çevik hissetmiyorum yani dans ederek dövüşmek yerine sabit bir pozisyonda kalmayı seviyorum bu yüzden ilk Boks yaptım ama yine de düşüneceğim

16. mcyaralıbodyci

mcyaralıbodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim zaten sokak ve ring dövüşlerinde fazla zıplanılıp ayak yerden kesilmez sen yuri boyka mısın yani yere düşme ihtimalini yüksek .ayaklar yere sabit olmalı sokak ve ring dövüşlerinde ama bende seninle aynılarını zamanında farklı bi şekilde yaşadım ama şimdi vücudu görünce şimdi gören yolunu değiştiriyor yada karşılaşmak istemiyor yani vücudu yap gerisi kaçar giderler ha gitmezlersede savunma sanatlarıyla kendini savunursun ama baya iyi vücud yapman lazım dediğim ölçülerr ulaş ve boxda iyi ol kendini Savun ama asla sen başlatma kardeşim

17. yp140

yp140 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam işte ben de onu demek istedim. Sokakta tekme ile kavga eden görmedim ben. Varsa yoksa itme, yumruk atma vey güreş var. Bu arada dövüş sporu ile ağırlık çalışmalarını tek günde mi yapayım yoksa 2 sporu haftanın 6 gününe yaymak mı iyidir?
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Haziran 2017 ---
    Bu arada hocam yemek yiyememde en büyük etken bence ders çalışmamdır ve haliyle sınavlar yaklaşınca da insan strese giriyor. Stres de iştahı kaçırıyor. Günün büyük bir bölümünü ders çalışarak geçirdiğimi varsayarak kalori kaybım ne kadar olabilir? ( tabi diyet zamanından bahsediyorum. günlük mesela 3k-4k kalori).

Son düzenleme: 20 Haziran 2017
  18. mcyaralıbodyci

mcyaralıbodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    En az 4bin kalori ben öyle yapardım onu kendin ayarlayacan 3 gün yapardım ben 3günde dövüş birlikte ama ona göre de 4 bin kaloriye çık

19. yp140

yp140 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    OFF günleri farkeder mi hocam? Bir de şehirde bizim eve yakın boks salonu da var, muay thai salonu da var( gerçi şimdiki mt salonların geneli kick boks öğretiyor). Aynı gün boksla birlikte ağırlık yapınca kilo kaybettim galiba.

20. mcyaralıbodyci

mcyaralıbodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Beslenmen azdır ben öyle 4 ayda 15kilo aldım bende çoğu kas ama yiyemiyorsan antrenman seni zayıflatır her şey yemekle alakalı hangi şehirdesin kavga ettiğin ve ünide olduğunun şehirleri yaz
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Haziran 2017 ---
    Beslenmek azdır ben öyle 4 ayda 15kilo aldım bende çoğu kas ama yiyemiyorsan antrenman seni zayıflatır her şey yemekle alakalı hangi şehirdesin kavga ettiğin ve ünide olduğunu yaz

Sayfayı Paylaş