Ne yalan söylenir?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve reddevil87 tarafından 9 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. reddevil87

reddevil87 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bir prima aldım yaptırmak ıcın neredeyse 1 ay bekledim ama kımse yapmıyor acile gittim yok yapmayız diyor eczanelerde yapmıyor ebe sünnetci falan da cok zor.Bunu yaptırmak artık benım ıcın gurur meselesi oldu.Dogru söyleyınce yapmıyorlar ıgneyi bir yalan bulmak lazım görüşlerinizi beklıyorum.Eger o da olmassa kızıp kalcadan kendim yapıcam (artık nasıl yapacaksam)

2. javsin

javsin Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İZMİR
    doktorum tavsiye etti diyebilirsin mesela aşırı derecede zayıflığı olana ve de zayıflığına hiç bir çare bulamayan hastalara doktor son çare olarak bu ilacı önerebiliyor.tabiikide her doktor değil yanlış anlaşılmasın ama böyle durumlarla çok karşılaştım.bunu kullanabilirsin ;)

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ben acilde karambole getiriyordum daha doğrusu saolsun bir uzman hemşire vardı kafalamaya çalıştım, devamlı acilde duruyordu o zaman, çok fazla kıllık yapmıyordu hatta deca durabolin bile yaptırmıştım bir keresinde de deca ile primo yu aynı şırıngaya çektirmiştim. Hatta bir keresinde elimdeki yunan deca sını vurulmak için ona vermiştim, o da şırınga almak için bir yere gitmişti bir stajer hemşire geldi, bu ilacı daha önce görmediğini falan söyledi kıllandı garipsedi fakat tekrar gelen hemşire stajere burda ben varım sana neoluyor gibisinden kibarca uzaklaştırmıştı.

Dediğim gibi şansım vardı fakat dikkat etmelisin etrafta doktor olmaması lazım hatta hastaca kalabalık, hemşire veya doktorca seyrek bir ana denk getirebilirsen mümkünse hemşire tek, ve kalabalık ise olabilir ve de bir bahane bulmak lazım senin de dediğin gibi eğer bide hemşire iğneyi yapmak için doktora danışmaya falan giderse bu iş yattı demektir başka çare yok yani malum bir daha ki kürü nasıl ayarlıycam bilemiyorum bende

Bende bu aralar kendime enjeksyon yapmayı öğrenmeyi düşünüyorum aynı problem aslında çoğu kişide var

Şansın açık olsun

4. weider_2200

weider_2200 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İST
    farlı eczanelere git vi son iğnem de wurduram gerekio de 8)

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben özel saglık polikliniklerine gidiyorum.genelde sormuyorlar ama soran olursa dirseğimde eklem rahatsızlıgı oldugunu ve bu yuzden bırkaç ay kullanmam gerektıgını soyluyorum.yutmakta zorlanıyorlar ama ses çıkarmıyorlar.1 mılyona iş bitiyor.

6. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Bir arkadasımda deca kürü yapacak bizde yana done iğne yaptıracak insan arıyoruz. görüşleriniz çok onemli .guardbody kesinlikle yedirmeye çalışacam senin dediğini:D

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Güzel taktik gibi görünüyor

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Haa bu arada belimde sinir sıkışması var doktor verdi demiştim hemşireye

Evet biliyorum yutulması çok zor bir yem ama aklıma o gelmişti :D

9. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    yalan yerine saglik merkezlerine gitsen daha iyi olur.dikkat et saglik ocagi degil saglik merkezi.yani türkiyede saglik meslek liseleri oluyor (tabiki sizde türkiyede yasadigniz icin benden daha iyi bilirsiniz)bu saglik meslek lisesini bitiren genc arkadaslar böyle kücük bi yer acip igne falan vuruyolar.öyle bir yer bulun gecen sene sade 1 ytl ye vuruyolardi.evde ne yalan düsünün nede o güzel hemsirelerin yaninda yalaniniz ortaya cikinca rezil olun :)

10. CENTAUR

CENTAUR Guest

Çok doğru

Sağlık merkezi(Sağlık merkezini hiç duymadım)nde de vurmazlar bunların eğitimini alıyorlar merak etme, mutlaka sorarlar o iğneyi niye vurulacan diye, sende kaslarımı geliştirmek için diycen, sence vururlarmı iğneyi :?:

İlla da olacaksa guardbody nin taktiği güzel aslında :evil:

11. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Buralarda böyle "lüks" hayat yok, ya kendin vuracaksin, yada baskasina. Burada "Igneci" lakapli bir kac kisi var, onlar vururlar :)

12. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    centaur sence vururlarmi demisssin evet bence vuruyorlar cünkü ben sadece kendi memleketim icin yani sivas icin konusuyorum.sivsta dedigim saglik merkezelrinbden belki en az 3-4 tane vardir.iceri giriyorum ben bu igneyi vurduracam diyorum ve ne icin diyince kas yapici bi hormon diyorum ve vuruyolar.su anda sivasta yasayan bi arkadas varsa bunu ona sorabilirsin ama gercek yani.....vay be bizim kücük sivas ammada gelismis diyinsenize o zaman :):):)

13. CENTAUR

CENTAUR Guest

Şaşırtıcı

Bu iyi bir avantaj, bizde buralarda yana yakıla iğneci arıyoruz üstelikte yüzümüz kızarmasın yada doktorla dalaşmayalım diye kırk tane takla atıyoruz :lol:

Selametle :)

14. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    birde su var.ignenizi kendiniz vurabilirsiniz.mesela forumda tanidiginiz arkaadas gürkan hep kendi vurur.seker hastalarinin kendine vurduklari kücük uclu igneden alip bacaktan vuruyor cogu.bence zor degil yani.

15. CENTAUR

CENTAUR Guest

Teşekkürler sivaslı gürkanın bunu nasıl becerdiğini merak ettim valla

Birisinden triceps ve bicepse enjeksiyon yapmasını öğrenmiştim 2-3 kişiye yapmıştım enjeksiyon, kendimde 2 sefer bicepsten kendi kendime enjeksiyon yapmıştım,

Fakat belki daha kolay olmasına rağmen, bacak veya kalçadan hiç denemedim, gerçi teorik olarak biliyorum, ama kesinlikle işi bilen birinin nezaretinde tam olarak görmeden yapmam.

Özellikle bacak, çok fazla teferruatlı kas olan bir bölge, deri altı veya iki kas arasına denk gelirse apse falan yapabilir, tehlikeli olabilir.

(Bölgesel enjeksiyon yapılır veya yapılmaz bunun tartışmasını yapmayalım lütfen)

16. reddevil87

reddevil87 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hımm valla ben bile inandım 1 milyon feda olsunda işte doktorun yanına gidipde sordugunda hayır yapamayız bunu deyip postalanıyoruz.Eczanelerde yutmuyor adam cünkü satıyor onu ne oldugunu senden benden ıyı biliyor ama güzel öneri cok güzell... :evil:

17. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    valla ben kendim yapiyorum hatta az önce kendime kalçadan 3 tn primo çaktim zor bişi diyil fakat biraz bilgilenmelisin ayrica elim çok hafifm iş :p

18. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sen bi başlık açmıştın iğne yapmayı gösterin diye :) Sen daha önce de despoya ve foruma kür sormuştun çok erken denmişti,resimlerini de görmüştüm sende daha altyapı yok ki neden kür yapıyosun,hem de 3 prima arka arkaya :!: Allah akıl fikir versin :lol:

19. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar primayı falan eczaneden alıyosanız aldığınız eczacı öyle güzel vuruyo ki,bi çok arkadaşım yaptırdı öyle,memnuniyetle vuruyolar merak etmeyin ;)

20. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar ben sağlık teknisyeniyim. izmirde oturanlara enjeksiyon yapabilirim. 15 yaşımdan bu yana enjeksiyon yapıyorum.

birde kolda triceps ve biceps yerine enjeksiyon deltoit kasa yapılır aklınızda bulunsun. bicepse ve tricepse yapan arkadaşlar sorun yaşayabilirsiniz haberiniz ola......

kalçadan iğne yaptıranlar ve kendilerine yapanlar siyatik sinire denk getirirseniz ömrünüz boyunca ya topallar yada bacak ağrısı çekersiniz bilginize......

enjeksiyon deyip geçmeyin bilene yaptırın........

Sayfayı Paylaş