National Geographic Channel - Steroid Belgeseli

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve BaBe ShaQ tarafından 19 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Arkadaşlar dün akşam (18.08.2008) Saat 23:00 sularında Anabolic steroidlerle ilgili bir belgesel vardı..

Eğer bulabilirseniz izlemenizi tavsiye ederim..

Steroid kullanımından ölen ,karaciğeri iflas eden ve steroid yan etkilerini yaşayan kişileri gözünüzle görebileceğiniz bir belgeseldi..

Steroid kullanımın yaygınlaşması ve artık çok küçük yaşlarda kullanılmaya başlanmasına dikkat çektiler..

NatGeo'nun orijinal sayfasında var mı bilmiyorum ama bulan arkadaş o belgesel görüntülerini burda paylaşırsa çok faydalı olacağını düşünüyorum..

2. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Evet bende izledim ama bazı yerleri bana saçma geldi..edie guerrero adlı amerikan güreşi sporcusu'nun bir yerde steroid yüzünden ölenlerde resmi gösterildi..ama yapılan otopsi sonucu kendisinin aşırı doz uyuşturucudan öldüğü belirlenmişti..(golden shot)

Ayrıca bir baseball oyuncusu olan çocuğun steroid kullandıktan sonra intahar etmesi söylendi sadece steroid'e bir intaharın bağlanmasıda bence gereksiz..

Evet Steroidler kötü şeylerdir insan hayatında olumsuzluklara yol açar ama bu belgesel de bazı şeyler biraz fazla abartılmış şişirilmiş olduğunu düşünüyorum..

Son düzenleme: 19 Ağustos 2008
  3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bu sporda doyumsuzluk denen bir kavram vardır...10 sene steroidsiz supplementlerle çalışırsınız ama tıkanırsınız belli bir yerden sonra...ve steroidlere başvurursunuz..steroidler yerinde kullanılırsa ve gerekli terapileri önceden iyi bir şekilde hazırlanırsa, en zararsız bir şekilde atlatılabilir ,tabi kürüne göre...
    steroidleri sanki her kullanan insanı greg valentino gibi yaptıgını gösteriyor bu belgeseller...ben kullanmadım hiçbir zaman , ama yeri geldiginde elbet bende kullanacagım...ne zaman gelişimim duracak, tüm çareler tükenecek , işte o zaman basit bir kürle, üst düzey olmayan bir kürle vücudumu şaşırtır ve gelişimimi kaldıgı yerden takip ederim...bu belgeseller açık bir anlatım şekli sunmuyor...ve biz vg ile ugrasanların adlarını da lekeliyor...insanların dışarıdan izlenimleri daha da kötüleşiyor bizler üzerinde...

4. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    o belgeseli bende yarısında yakaladım çok ii değildi bence. Bilindik şeyler soylendi. Benim en çok dikkatimi çeken zannedersem avusturalyada yapılan naturel vucutcu yarışmalarıydı gerçekten dogal olunca demek ki yarışmalarım tadı kalmıyor neyse geçenlerde discoveryde de bi belgesel izlemiştim daha kapsamlı ve daha güzeldi steroidi yıllarca kullananlarla röportajlar yapılıyordu bence harikaydı...

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    arada boyle kimyasal tupler fokurdayan laboratuvar goruntuleri vs geciyorsa ben de izlemistim sanirim,

6. salimemik

salimemik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    deathlifter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş