NASIL KULLANMALIYIM?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve onrbzkrt tarafından 29 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. onrbzkrt

onrbzkrt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    teknisyen
    Yer:
    izmir
  2. Akalinu

Akalinu Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Öncelikle bca yı kullanma eğer yağ yakımında iseniz spordan sonra olabilir çünkü şeker varsa idman sırasında yağ yakımını engeller hacim isterseniz idman sırasında bir ölçek alabilirsiniz proteini isterseniz sabah kalkınca yada ara öğün olarak ve idman sonrası bir ölçek alabilirsini o biraz size kalmış isterseniz sabah yulafa koyup omlet yapabilirsiniz karmaşık onun kullanımı biraz eğer makro hesabı yapıyorsanız protein eksik olunca alabilirsiniz şahsen ben canım çikolata yada tatlı çekince kullanıyorum

3. onrbzkrt

onrbzkrt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    teknisyen
    Yer:
    izmir
    .
    Bcaanın içerisinde şeker Yok içerisinde kafein yeşil çay ekstresi vs bunlar yani yağ yakımına yardımcı oluyor aslında bcaa yı aldığımdan bu yana hep spor esnasında kullandım.

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    https://jissn.biomedcentral.com/track/pdf/10.1186/s12970-018-0263-6

Güncel bir çalışma. Antrenmandan önce maltodekstrin tüketen sporcuların yağ oksidasyonu, whey protein tüketenlerden fazla. Maltodekstrin şeker değil mi? Yağ yakımını engeller demişsiniz de.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Mayıs 2019 ---
    Yarım ölçek bcaa kullanmak mantıklı değil. Kas protein sentezini stimule etmek için çalışmalar 2500-3000 mg lösin öneriyor. Bahsettiğiniz ürünün yarım ölçeği bu değere ulaşmıyor.

Güncel çalışmalarda antrenman öncesi protein alımının kas protein sentezi yanıtını daha erken oluşturduğu belirtiliyor. Bu yüzden iki ürünü efektif kullanmak için;
    Antrenmandan hemen önce bcaa, antrenmandan sonra whey şeklinde kullanım olabilir.

5. onrbzkrt

onrbzkrt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    teknisyen
    Yer:
    izmir
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Bcaa nın içerisinde bulunan 240mg kafein ve yeşil çay beni biraz fazla etkiledi. Gece biraz kalp çarpıntısı ile uyandım ve biraz uykusuz kaldım. Bu sorunu bir hocama sordum. Yarım ölçek olarak başlayıp ilerleyen süreçte dozu yükseltmeyi deneyelim dedi. Bu yüzden yarim ölçek olarak başladım.

6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Kafein için günlük alım önerisi 300 mg olduğundan öyle bir problem olacağını düşünmemiştim. 400-500 mg alımda sinirlilik, anksiyete, huzursuzluk gibi yan etkiler bildiriliyor kafein için. Ya içeceklerle kafein alımınız+takviye ile kafein alımınız bu değerleri aşmıştır, ya kafein alımınız genel olarak çok düşüktür ve düşük miktarda alım çarpıntıya neden olmuştur ya da sebep farklıdır. Umarım şuan çarpıntı geçmiştir..
    Eğer bcaa yı yarım ölçek kullanacaksan bcaa ile birlikte veya bcaa tüketimi sonrasında 1 su bardağı süt tüketebilirsin. Dallı zincirli aminoasitlerin en zengin kaynağı süt ve süt ürünleri. Bu sayede lösin için bahsettiğim 2500-3000 mg dozlarına da ulaşılabilir.

7. onrbzkrt

onrbzkrt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    teknisyen
    Yer:
    izmir
    Bcaa yı almadan önce günlük kafein miktarı alımını araştırarak almıştım aslında sizinde söylediğiniz gibi 300 mg olduğunu görüce almaya karar vermiştim. Şuan çarpıntım yok. Ama bu cumartesiden itibaren bcaa yı 8 gr çıkartmayı düşünüyorum. Eğer bu dozda çarpıntı gibi ters bir durum olmazsa 8 gr olarak devam edeceğim. O zaman sizin dediğiniz lösin miktarını da almış olucam.

8. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    8 grama çıkarmak da mantıklı. Umarım çarpıntı yaşamazsın, başarılar :)

Sayfayı Paylaş