Nasıl yapmalıyım ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Asil tarafından 14 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Asil

Asil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Ben 2 senedir vücut geliştirme sporuyla ilgileniyorum. Geçtiğimiz sene sadece 3 ay yapabildim bu sporu. Bu sene ise kararlı bir şekilde ilerliyorum ve aralıksız haftada ortalama 4 gün olmak üzere 4 aydır vücut çalışıyorum. Boyum 183 cm. Kilom 75 kg. Bu zamana kadar hiç "supplement" almadım. Çünkü hep zararlı olduğunu duydum çevreden soğuk bakıyordum. Ama gerek bu forumdan, gerek diğer forumlarda okuduğum kadarıyla, neredeyse bu sporla ciddi olarak uğraşan herkes bu tür ek besin maddelerinden kullanıyormuş ve açıklananlara göre doğru kullanıldığında hiç bir zararı yok... Ben de bunun üzerine bu tür bir ek besin maddesi kullanma kararı aldım. Bunun için hocama danıştığımda bana amino acid kullanmamı önerdi. Bir kaç güvendiğim arkadaşımda ilk önce protein tozuyla işe başlamamın daha doğru olacağını söyledi. Bir kaç arkadaşım da halen et, yumurta, peynir, süt ile devam et ek madde alma diyor... Ben bu durumda çok titiz davranarak araştırmalar yaptım ama yine de kendimi kesin bir sonuca götüremedim. Malum geleceğiniz söz konusu. Yani yanlış bir karar gelecekte istenmeyen durumlara sebep olabilir. Benim için önemli olan ne yapıyorsam en kaliteli ve en temiz şekilde yapmak. Piyasada o kadar çok supplementer var ki, hangisinin bana yetecek oranlarda elementler içerdiğine karar veremiyorum. Kapasitemden fazlasını da almak istemiyorum. Diyorum ya amacım temiz ve kaliteli bir iş çıkarmak. Tecrübeli arkadaşların değerli yorumlarına ihtiyacım var...

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Asil , foruma hoşgeldin fakat bu şekilde yardım alman çok zor..forumda supplement arşivi var ..forumu iyice okuyarak en iyi karara varacaksındır..
    ayrıca kombinasyon başlıkları ve üyelerin supplementlar hakkında soruları var..lütfen önce onları incele..

son olarak seçtiğin başlık kurallar gereği açıklayıcı olmalıdır..

3. Asil

Asil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben, sizlerin forum düzeni hakkındaki titizliğinizi biliyorum. Bunu zaten forumu takip ederken öğrendim. Peki o zaman ben başlıkları incelemeye devam edeyim. Yalnız gün gelecek konu açacam bu foruma yani :)

diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş