Nasıl bir program üzerine çalışmalıyım ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Cengiz Ç. tarafından 30 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Cengiz Ç.

Cengiz Ç. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar öncelikle Selamın Aleyküm,
    2012 senesinden beridir ha 3 ay ha 6 ay 1-2 ay derken her sene düzen tutturamadan spor yaptım. O zamanlar yaklaşık 95 kg 1.85 boyundaydım kilomdan memnundum yalnız tek derdim bel kısmıydı. L-carnitin takviyesi aldım zayıfladım fakat bel kısmını yani simit diye tabir ettiğimiz bölümü tamamen yakamamıştım maalesef. Konuya gelmek gerekirse dün tekrar spora başladım uzun bir aradan sonra geçirdiğim bir trafik kazasından sonra ilk defa başladım yaklaşık arada 1 buçuk sene var şuan ki kilom 118 kg boy ise 188 cm. Hocamın bana uygun gördüğü program şu şekilde
    - 15 dk koşu, 15 dk bisiklet, 10 dk eliptik bisiklet, 3x75 mekik, 3x15 çakı diğer hareketlerde tüm vücut antrenmanı olacak şekilde.
    Dün bu programı yapmam yaklaşık 2 saatimi buldu. Sizden isteğim ben full time muhasebe işi yapan biriyim bu programı değiştirmelimiyim yoksa bu ay böylemi devam etmeliyim?
    Program çok uzun ve ciddi zaman alıyor yardımlarınızı bekliyorum

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    mekik le ilgili bazı siteler çok yapmanın gereksiz olduğunu söylüyor. 3*20 onlara göre yeterli imiş. Önemli olanın beslenme olduğunu dikkatle belirtiyorlar. Bir de her spor öncesi 40 dakika kardiyo yapmak. Sanki spordan önce 15 dakika yapsan yeterli olur gibi. Ve ayrı bir kardiyo günü ayırırsın kendine. Spor salonuna gitmene de gerek yok. İşten gelince 1 saat dinlenirsin hafif enerji vericek bişeyler yersin sonra da 30 dakika 40 dkaika yürüyüşünü dışarıda yaparsın. Salonda Sporunu 1 saat civarında tutmanı tavsiye ederim. Yoğun iş temposu yoğun spor temposu en azından benim kaldırabileceğim bişey değil. 4 5 ay sonra tekerlek patlıyor.

3. Cengiz Ç.

Cengiz Ç. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Görüşleriniz için çok teşekkür ederim benimde spora ayırabileceğim vakit en fazla 1 saat dediğiniz gibi yapacağım dilinize sağlık.

Sayfayı Paylaş