Nasıl bir kombinasyon yapmalı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Principe tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Principe

Principe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba,

Spora ilk başladığım dönemde sadece Optimum Nutrition %100 Whey kullanıyordum akabinde Optimum Nutrition 2222 aldıktan sonra Whey kullanımını azalttım.

Geçtiğimiz hafta ise kilo alma amaçlı olarak Serious Mass Gainer aldım, içeriğinde bulunan 50gr protein'den dolayı Whey'e pek gerek duymuyorum.

Özetlemek gerekirse;

Sabah - öğlen arası 500ml sütle beraber Gainer
    Antreman öncesi 3 aminoasit
    Antreman sonrası 500ml sütle beraber Gainer & 3 aminoasit alıyorum.
    Gece yatmadan önce tekrar Gainer.

Off günlerde bazen amino alıyorum, gainer'ı ise sabah - yatmadan önce kullanıyorum.

Bu kombinasyonlara birde kreatin (Optimum Nutrition Creatine Powder) eklemeyi düşünüyorum.

Bu konudaki görüşleriniz nedir? Elimdeki bu supplementlarla nasıl bir kombinasyon yapmalıyım? Bilgisi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum...

* Optimum Nutrition %100 Whey (listede olmasada olur)
    * Optimum Nutrition Serious Mass
    * Optimum Nutrition Aminoacid 2222
    * Optimum Nutrition Creatine Powder

bench_O

2. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    optimum Serious Mass Gainer 'ın 336g'ında 50g protein var dikkat edersen. Mass'ı genelde 60g lık servisler (bu da her servis için 10g protein demek) şeklinde günde 3 öğün alıyorlar. (En azından ben alırken öyle alıyordum.)

Her ne kadar fazla bilgim olmasa da gainer'ın içindeki proteinin sana yeterli olacağını sanmıyorum.(özellikle idman sonrası)

Kombine olarak büyük ihtimal;
    3 öğün arası mass (60g)
    İdman öncesi creatine + mass + amino
    idman sonrası Mass + amino + whey
    yatmadan önce whey + creatine

İdmandan sonra yemek vaktin geliyorsa idman sonrasındaki mass'ı yemekden 1-2 saat sonraya bırakmak daha iyi olabilir.

Umarım yanlışım yoktur (^_^)

Sayfayı Paylaş