NARCOS (Netflix)

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve Pollysad tarafından 23 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    28 ağustos 2015 de Netflix te gosterime girmiş. Amerikan yapımı bir dizi. Pablo escobar ve diğer carteller Amerikan ajanlarının gozunden anlatılmış. Netflix te 3 sezonu şuan mevcut ve geçen hafta narcos mexico adlı yeni bir sezonu daha çıktı. İzlemeyenlerle kesinlikle tavsiye ederim. Etkileyici bir dizi.
    Cast: Wagner Moura (Pablo Escobar)
    Pedro Pascal (Javiet pena)-ajan
    Boyd Holbtook (Steve Murphy)-ajan
    Paulina Gaitan (Tata Escobar)-escobarın eşi
    Juan Pablo Raba (Gustavo Gaviria)- escobarın kuzeni- aynı zamanda beyni
    Ve ismini yazamadığım bir çok kişi. Buradan bakabilirsiniz ekibe; https://m.imdb.com/title/tt2707408/fullcredits/cast?ref_=m_ttfc_3

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images.jpg
    Not: DİZİYLE İLGİLİ GORUŞLERİNİZİ PAYLAŞMADAN ONCE SPOILER İÇERİYOR İSE, SPOILER OLDUGUNU BELİRTİN***

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Şu sahnede nedense aklıma "baharı bekleyen kumrular gibi" şarkısı gelmişti :D Güzel dizi son sezonu indirip izlenecekler sırasına atmıştım bir ara döneyim ona :)

Ekli Dosyalar:

• bahar.png
      bahar.png
      Dosya Boyutu:
      548,6 KB
      Görüntüleme:
      786
  3. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Şimdi sıra kişisel yorumlarımda. Spoiler içerebilir dikkat.
    *******SPOILER**********

Bence pablo escobar bu dizide olması gerekenden çok daha guçsuz anlatılmış. Sanki çok sınırlı gucu ve parası varmış gibi. Zaten 2.sezonun sonlarında resmen fakirdi denebilir. Dizideki olumune en çok üzüldüğüm 3 karakter, Gustavo gaviria, Horacio Carrillo, Pablo escobar. Bu dizi beni gerçekten etkilemiş yoksa gecenin 1 inde başlık açıyo olmazdım heralde.
    Bu arada oğlunun roportajlarını izledim. Narcos gerçeği tam anlamıyla yansıtmadığını soyluyordu. Çoğu şeye yalan dedi. Tabii dizinin başlangıcında bu belirtiliyor zaten; Bazı olaylar kurgulanmıştır diye. Oğlu Juan pablo ise şuan tam bir pasifist olmuş. Yani şiddet karşıtı. Ne kadar samimi gelir size bilemem fakat ben oğlunu samimi buldum. Babasının ailesine karşı olan sevgisinin, narcos un bir kaç doğru yanından biri olduğunu söylüyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Kasım 2018 ---
    Sıra oyunculuk yorumlarında;
    Oyunculuklar gerçekten çok kaliteliydi.
    Gustavo gaviria efsane bir karakter olmuştu. Özellikle o sigara içerken pabloya akıl verme sahneleri unutulmaz.
    Albay Carrillo benim için bi idoldu, albaylık rutbesini bi insan bu kadar taşıyabilir. Sonra gelen albayda iyiydi fakat asla bi carrillo olamadı benim için.
    Pablo escobarı canlandıran Wagner Moura çok iyi bir oyuncu. Zor bir rol fakat üstesinden geldi.
    Ajan Murphy cool tavrıyla oyunculuğunu konuşturdu. Ben ilk başlarda bu karakter ona fazla demiştim fakat yanılmışım.
    Ajan Pena da aynı şekilde başarılı.
    Başkan Gaviria, içime sinmeyen bikaç karakterden biri.Bence tam oturmamış. Yardımıcısı ondan daha iyi meclisi yonetebilir gibi geldi. Bilmiyorum. Bu arada ispanyol aksanı kotu. Acaba ispanyolca anadilimi?
    Tata escobar başarılı ve rolun verdiği ağırlığı ustlenebilmiş. Gayet beğendim.
    Limon karakterini beğendim. Güven veren bi karakter.
    Diğer karakterlerde genel olarak iyiydi. Sırıtan ve rolu ustlenemeyen bi karakter goremedım.
    Askerler çok boş geldi bana. Acaba gerçekten de öylelermi. Anladınız umarım neyi kastettiğini. Yani çoğunun hiçbi ağırlığı yok. Basit adamlar çoğu.
    Dizideki oyunculuklara puanım 9/10 Başarılı bir iş çıkarmışlar ortaya.

Son düzenleme: 23 Kasım 2018

Sayfayı Paylaş