Nanobolix hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve oklahoma tarafından 27 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
 1. oklahoma
  Offline

  oklahoma Yeni Üye

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  1.005
  Beğenileri:
  317
  Ödül Puanları:
  0
  Nanobolix Ürünleri Çin Malı mı?  Geçtiğimiz aylarda piyasaya Nanobolix adlı bir marka daha girdi. Sitemizde de bu markanın ürünleri yer alıyor. Müşterilerimizden bu markanın nasıl olduğu ve nereden geldiğiyle ilgi çokça soru gelmesi üzerine blogumuzda cevaplıyoruz. Henüz yeni olduğu için kullanıcı görüşleri bizde birikmiş değil. Bu nedenle kullananların bu ürünlerin etkileri konusunda ne düşündüğünü henüz bilmiyoruz.

  Nanobolix ürünleri üzerinde Türk Malı diye yazmakta ancak bilindiği gibi Türkiye'de Amino Asit, Whey Protein ve benzeri sporcu gıda takviyeleri üretilmiyor. Türkiye'de üretildiği söylenen ürünlerin ham maddeleri yurt dışından getiriliyor ve burada tablet basımları ve paketleme gibi işlemleri yapılıyor.

  Hammaddeler Türkiye'ye getirilmeden önce ithalat izinleri alınıyor ve daha sonra da ürünlerin TC ye girişinde Tarım Bakanlığı tarafından analiz ve denetlemeleri yapılarak girişine izin veriliyor. Bu denetlemeler ve laboratuar analizleri sözkonusu olduğu için bir ürün Çin'den geliyor olsa bile ille de kötüdür diye birşey yok. Ancak Çin'in tüm dünyada gıda maddeleri üzerinde yarattığı izlenim iç açıcı değil. Çin'in tüm dünyada en çok başını ağrıtan konu ise süt ve sütten üretilen ürünler konusunda. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde dünyada bebek ölümleri nedeniyle Çin'den gelen mamalar incelenmiş ve Çin'den gelen pek çok üründe protein değerini yüksek göstermek için Melamin maddesi konduğu ve bunun da böbrek taşı gibi rahatsızlıklara ve bebek ölümlerine yolaçtığı belirlenmişti. Sporcu gıdalarının pek çoğunun süt bazlı olması ve protein değeri ile yakından ilişkili bulunması bu konuda tüketicilerin Çin'den gelen Sporcu Gıdalarının hangileri olduğunu bilmesini gerektiriyor. Biz bu konudaki araştırmamızı sizle paylaşıyoruz. Sonrası size kalmış.

  Türkiye'de satılan Tüm markalarla ilgili nereden geldiği ve izin durumlarını hiç bize sormadan kendiniz de Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bağlı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Sitenin adresi www.kkgm.gov.tr

  Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nün sitesine girdiğinizde ana sayfanın sağ alt kısmına doğru ilerleyin "Bakanlığımızca üretim izni verilmiş Gıda Takviyeleri'nin adları, üretim izin tarih ve sayıları ile üretici firmaları" linkine tıklayın ve dosyayı indirin. Bundan ayrı olarak "Bakanlığımızca İthal İzni Verilen Gıda Takviyeleri" dosyasını da indirin ve inceleyin.

  Buradan görüleceği gibi Nanobolix markasının sahibi olan Samti Gıda Kozmetik Tekstil San.Tic.Ltd.Şti. ürünleri Çin Halk Cumhuriyeti'nden gelmektedir.

  Sporcu gıdası tüketicileri olarak hangi markayı kimin getirdiğini bilemeyebilirsiniz. Biz sizin için bazı markaları ve nereden geldiklerini sizin için yazıyoruz. Yazdıklarımız yine aynı kaynaklı listedendir.

  Firma: Yeni Elif Gıda
  Marka: Multipower
  Almanya Federal Cumhuriyeti

  Firma: Antilop ******lar
  Marka: Weider
  Almanya Federal Cumhuriyeti

  Firma: Antilop ******lar
  Marka: All Stars
  Almanya Federal Cumhuriyeti

  Firma: Farmatek
  Marka: Universal
  ABD

  Firma: Vitamin Burada
  Marka: Ultimate
  ABD

  Firma: Temel Spor
  Marka: Biotech
  Bir kısmı İngiltere bir kısmı ABD

  Firma: Kavi Gıda
  Marka: Hardline
  Hollanda, Çin Halk Cumhuriyeti ve ABD

  Firma: Samti Gıda Kozmetik
  Marka: Nanobolix
  Çin Halk Cumhuriyeti

  Firma: Eksen Sağlık Ürünleri
  Marka: Twinlab
  ABD

  Firma: ******
  Marka: Optimum
  ABD

  Firma: ******
  Marka: Xpro
  Almanya Federal Cumhuriyeti

  MMC Natural Dış Tic.
  Marka: Calivita
  ABD

  Kaynak: 30 Ağustos 2010 tarihli www.kkgm.gov.tr sitesinden indirilen Excel dosyasıdır. Excel bilen bir kişi yardımıyla Veri - Süz yaparak ilgili dosyada Menşe Ülke kısmını Çin Halk Cumhuriyeti seçerek tüm Çin'den gelen takviyeleri bir arada görebilirsiniz. Aynı şekilde firma adlarına göre süzerek o firmanın nerelerden ithalat yaptığını ve birden fazla ülke söz konusuysa hangi ürünlerini nereden getirdiğini görebilirsiniz.

  Sitemizde satılan Genrise ürünlerinin sahibi olan Çınar Mert Medikal ile Nitrofull ürünlerinin sahibi olan Met Gıda firmalarının kendi ithalatlarına bu listede rastlayamadık. Bu firmalar da hammaddeyi yurtdışından getirip üretimi Türkiye'de yapıyorlar. Hammaddeyi getiren firmalar başka olduğu için bu listelerde rastlamamış olabiliriz. Hangi firmaların ithal ürünlerini kullandıklarını sorup bu firmaların ithalat izinlerinden bu konuda da siz değerli müşterilerimizi blogumuzda aydınlatacağız.

  ************* ve ************.com siteleri olarak 2001 yılından beri güveninizle sizinleyiz. Bodybuilding antrenman ve programları, beslenme, gıda takviyeleri, sattığımız ürünler ve markalar ile benzeri konularda aklınıza takılan ve belli bir ciddiyeti olan tüm sorularınızı memnuniyetle cevaplarız. Bize sitemizin iletişim bölümünden bu sorularınızı iletebilirsiniz.

  EK1: Genrise Firması'nın cevabı.
  Yukarıdaki yazımızda Genrise ve Nitrofull firmasının ithalatlarına bu listede rastlamadığımızı belirtmiştik. Bunun üzerine bu firmalardan da siz değerli müşterilerimiz için bilgi istedik.
  Genrise Firması'nın Genel Müdürü Sn. Sadık Çınar bey bu bilgileri derhal ilettiği için kendisine teşekkür ederiz.

  Cevabın birinci bölümü şu şekildedir:

  "Çınar Mert İlaç San. Olarak biz ithalatçı firma değiliz. Firmamız sahibi olduğu Genrise markalı ürünlerin tamamının (toplam 92 çeşit) ruhsatlı üretimini gerçekleştirmektedir. www.genrise.com.tr adresinde bizi tanıyın – sertifikalar tıklandığında tüm ürünlerin üretim izin ve sicil numaralarını görebilirsiniz. Hammadde olarak 17 farklı ülkeden toplam 134 çeşit hammadde alımımız mevcuttur. Ülkemizde de 92 çeşit ürün üreten tek firma olmaktan da gurur duyuyoruz."

  Bunun üzerine bu 92 çeşit ürün değil de daha çok siz sporcularımızı ilgilendiren Whey protein, amino asitler, karbonhidratlar, creatine, bcaa gibi ürünlerin hammaddelerinin hangi ülkelerden geldiğini sorduk. Bu sorumuza karşılık gelen cevap aşağıdadır.

  "Whey protein, amino asitler ve creatin Amerika menşeili, Mass dediğiniz sanırım karbonhidrat içeren ürünler, bunlarda Hollanda, Fransa ve Amerika menşeiili." şeklinde cevaplanmıştır.


  arkadaşlar son zamanlarda piyasada cokca dolanan bir supplement. her gun mantar gibi bayileri turuyor sanırım. burada karalama kampanyası baslatmıyorum. ancak benzeri iddia hardline içinde gecerlidir dikkat edin. bu bir blogdan alıntı doğruluğu tartısılır. daha net bilgileri olan arkadaslarıma buradan sesleniyorum bu markada Turk malı olarak piyasaya suruldu. tabiiki paketleme burada oluyor hammadde nereden alınıyor bilemiyoruz. ancak linkte verilen dosyayı indirip inceledim ve o dosyada menşei ulke kısmı bulunmadığından ''acaba bu blog karalama kampanyası baslattı vede bende bu konuyu acarak alet mi oldum acaba diye dusunmeden edemiyorum.'' cunku orada nanobolixe çin malı denirken nitrofull'e ufaktan ovguler sıralanıyor. her neyse bu tur markaların aydınlığa kavusturulması amacıyla bilgilerin paylaşılması amacıyla bu konuyu acıyorum. umarım tecrube eden vede bilgi sahibi olan kişiler burada bu konuyu tartısırlar. kulaktan dolma davranmayalım iyi çalışmalar saygılarımla ...
  dosyayı incelemek için :

  htpp://www.kkgm.gov.tr/birim/yem_gida/gida_takviyesi_05082010.zip
   
  sonyol bunu beğendi.
 2. sonyol
  Offline

  sonyol Üye

  Katılım:
  25 Şubat 2014
  Mesajlar:
  18
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  Cinsiyet:
  Bay
  İlgi ve alakan için teşekkürler bende merak ediyordum bu markayı ürünleri diğer markalara göre çok daha ucuz kafamda soru işareti oluşmuştu.
  Sanırım bildiğim markalara yöneleceğim...
   

Sayfayı Paylaş