Muzlu Kakaolu Süt Diyet için uygun mu?

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve emrahozsahin tarafından 7 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    Merhabalar, youtube'da spor öncesi için çikolatalı sütün faydalı olduğuna dair videolar izledim.
    Ben diyet yapıyorum. Vücut geliştirmeciler için belki tavsiye etmiş olabilirler bunu bilmiyorum ama yağ yakımında içilebileceği yazılmış.
    Ben de evde kendim için böyle bir tarif hazırladım.
    Yağ yakımını engeller mi bu ?
    Günlük 30 dakika evde trainer (bisiklet) eşliğinde HIIT şeklinde cardio yapıyorum. 500 kalori yakıyorum ortalama.

Sütlü Çikolatalı Muz Tarifi
    25 gram Nestle Kakao tozu (95,5 kcal, 7,25 g protein, 2,5 g yağ, 11g karb)
    200ml yağsız süt
    yarım muz
    (tadına göre sütü azaltıp artırıyorum, sonraki tariflerde kakaoyu biraz azaltacağım) 2-3 seferde tüketiyorum bunu tek seferde değil.

Yağ yakımı için bu uygun mudur? kas kaybı olmadan tamamen yağdan kiloları mı vereyim istiyorum onun için uygun olur diye düşündüm.

2. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Boyle seylere pek inanma yag yakimi ile muzlu sutun ne alakasi olabilir, bu karisima bide kahve ekle pre workout olur baskada bisey olmaz :)

3. pumptheiron

pumptheiron Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ yakımı değil de bu bildiğin yağ depolama tarifi olmuş.Hangi cutting döneminde kurumak adına meyve yendiğini ve süt içildiğini gördün.Onları bırak en iyi yağ yakımı sağlayan sağlıklı yağ dediğimiz omega 3 linoeik asit ve tekli doymamış yağlardır.

4. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    Bilsem sormazdim zaten. Bana da saçma geldi. Vücut geliştirme ile uğraşan kişilerin videolarında geçiyor. Ben vücut geliştirme yapmıyorum zayıflamaya çalışıyorum spor sonrası geç saatte yemek yeme yerine bunu yapsam nasıl olur diye düşündüm. Hazır almak yerin de kendim yağsız süt ve kakao ve muz karışımı yaparsam kalorisi daha az olur diye düşündüm

5. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Normal çikolatalı sütde iyidir

6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Bilmediği halde yorum yapan burdaki üyeler, süt ve ürünleri(kalsiyum alımı) ile adipoz doku arasındaki ilişkiden bihaberler. Sana tavsiyem yorumlarını dikkate alma. Birisi de cuttingde meyve ve süt tüketilmez gibi bir şey söylemiş. Kaynağı rica edelim ?

7. pumptheiron

pumptheiron Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Kalsiyum takviyesi kas kasılmasında önemli rol oynadığını fakat bunu sadece süt ürünlerinden alınmadığını da bilmekteyim.Kaynak vücut geliştirme yarışma diyetlerini araştırman profesyonel müsabık bir yarışmacı ile konuşmanı tavsiye ederim.Fakat kişinin istediği kuruluk ne denli ona da dikkat edilmeli ve yönlendirilmeli.

8. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Ne yani sporcunun müsabık olması onu bu alanda bilgili mi kılıyor? Ya da yaptığı şey doğru mu oluyor?
    Tabiri caizse anabolik içinde yüzen müsabık sporcuların düşüneceği en son şey belki de yeterli kalsiyum veya besinlerle vitamin-mineral alımıdır. O yüzden kaynak önerin bana çok ilginç geldi.

9. BatuAres11

BatuAres11 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Isıl işlemlerden geçmemiş Çiğ Süt yağında ki CLA;vücutta yağ depolanmasına karşı bir maddedir.
    Sütün kesilmesi konusuysa,yarışma döneminde ki sporcular için faydalıdır,yağ oranını %7 ila %5 e çekmek çok zor olduğundan birçok sağlıklı besinden de feragat edilir,kendinizi Profesyonellerle bir tutmadan diyetlerinizi oluşturmalısınız.

Bu kaynakta;Geniş kapsamlı bir CLA makalesi var;kısaca bu asit yağ depolanmasına karşı bir maddedir,Türkçe olarak da araştırabilirsiniz. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4574006/

10. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Süt ve yoğurtta bulunan konjuge linoleik asitin vücut yağını düşürdüğüyle ilgili çalışmalar var evet. Aynı zamanda kalsiyumun yağ metabolizması üzerindeki etkisi de vücut kompozisyonunu olumlu etkilediğini gösteriyor.
    Gönderdiğin yazıda "ısıl işlemlerden geçmemiş çiğ süt" demişsin. Çiğ süt mikrobiyolojik açıdan oldukça risklidir(bakınız:brucella). O yüzden çiğ şekilde tüketimini asla önermiyoruz.

11. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bunun cevabı diğer bütün programının yanında belli olur. senin tam planlanmış diyetinin içinde 200 kalorisini bu oluşturursa neden olmasın önce beslenme bilinci.....

Sayfayı Paylaş