Muay Thai

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Darksafir2 tarafından 12 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    S.a herkese merhabalar, Muay thai sporu zormudur duyumlarıma göre çok sert bir spormuş bu sporu yapanlar cevap yazabilir mi ? Açık konuşacak olursak amacım sokakta kendimi korumak herkes muay thai daha sert daha uygundur diyorlar. Alışma süreci zor ama bakacağız.
    Burda hasan fahri şen hocamız var onun salonuna gitmeyi düşünüyorum eğer boks yaparsam. Çünkü orda arkadaşım var hasan hocanın oğlu kendisi gel demişti.
    Siz ne öneriyorsunuz şuanda kiloluyum fitness yapıyıorum kilomu verip biraz sıkılaşınca başlayacağım. Önerilerinize açığım.N

2. BadStrangr

BadStrangr Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    muay thai on numara burada yok o yzden boksa gidiyorum bak dostum 1 hafta oldu ama hep netten araştırırım sürekli hevesim var allahın iziniyle antrenörlük belgesi sonra muay thai il dışında başlıcam antremanları fitnes boksa göre çok çok ama çok zor yani öyle diyeyim biz boksda stat var yanımızda kocaman 7 tur koşuyoz durmadan öyle diyeyim 1 hafta oldu ite degigim gibi ringe çıkarttı hoca sadece 1 yumruk yedim ful savundum 4-5 defada burnuna vurdum çocugun hiç korkum yok boksa başladıgımdan beri öyle diyeyim gardını alıcaksın pat pat yerleştiricekin olay bu :) ama tavsiyem boksa git fitnes ille boks ve muay thai çok çok farklı boksda kas yapmak istemezsin kas insanı hantallaştırır yavaşlatır seriligi düşürür teknige göre 33 cm kol kasım var mesela 1 haftadaır hiç kolumda büyüme küçülme yok ama bilegimde aşırı derece gelişme var boksa git 2-3 ay sonra muay thai zorluklarını ögren her yigidin harcı deil öyle diyeyim tabi her insan gitmicek diye birşey yok yanlış anlama sakına ama boksda antremanlarında ölüm çıkıyor fitnesle bakarak hiçbir alakası yok hakikatten zamana karşı herşey agırlık çalışırkende çok güzel de savunursun ama nefsi mdafa karşılıgında savun en 1 hafta kesintisiz çalışıyoun haftada o karşıdaki yatıyo egleniyo kafasına göre sporcu adam her zman 1 adım öndedir ;) iyi sporlar kardeşim 1 gün de olsa haftada git ...... bende savunmak için sokakta onun için başladım ama çok iyi geldi korku morku yok alayına öyle diyeyim :D

3. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum muay thai veya boksa başlayacağım amacım sokak dediğim gibi yani zorundayım yoksa başım belaya girecek valla.
    Şimdi neden fitness'ı kafana soktun diceksin ben şuanda 1.79 boyunda 88 kilo biriyim kemiklerim kalın iriyim biraz ya kilodan ya kemiklerim iri ama hep iri derler ben fitness ta zayıflayıp biraz sıkılaşıp öyle dövüş sporuna geçmeyi düşünüyorum amacım kas değil bak amacım sıkılaşmak yani bir boksör yada muay thai sporcusu sıkı vücudutludur çünkü öyle olmak avantajdır. Ben boksa yada muay thaiye başlasam antremanları tamamlayamam diye korkuyorum anladınmı kardeşim o yüzden fitness dedim sence doğru bir kararmı verdim ? Bu arada güzel bir salon buldum yani arkadaşımın babası onun salonu var adı hasan fahri şen.

4. BadStrangr

BadStrangr Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    yok kardeş fitnes gitme boksa geç direk antremanalrınıda tamamlarsın çok kolayca sıkıntı etme bir gram azım on gram şampiyonluk öyle düşn :)

5. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Yani kilom var biraz astımım var korkuyorum :D keşke yapabileceğime gönülden inansam hiç durmam :)

Sayfayı Paylaş