Muay Thai Veya Boks

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Darksafir2 tarafından 10 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    S.a herkese merhabalar, Muay thai sporu zormudur duyumlarıma göre çok sert bir spormuş bu sporu yapanlar cevap yazabilir mi ? Açık konuşacak olursak amacım sokakta kendimi korumak herkes muay thai daha sert daha uygundur diyorlar. Alışma süreci zor ama bakacağız.
    Burda hasan fahri şen hocamız var onun salonuna gitmeyi düşünüyorum eğer boks yaparsam. Çünkü orda arkadaşım var hasan hocanın oğlu kendisi gel demişti.
    Siz ne öneriyorsunuz şuanda kiloluyum fitness yapıyıorum kilomu verip biraz sıkılaşınca başlayacağım. Önerilerinize açığım.

2. pusat.selim

pusat.selim Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Sokakta tabikiede Boks

3. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Arastırmalarıma göre muay thai daha etkli deniyor nedeni ise muay thai bi savaş sanatı boks spor anladınmı yani boksta kurallar vardır ama muay thaide yok yani muay thai daha sert daha çok kombinasyon öyle okumuştum.

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Amacın sokaksa, muay thai tabi ki.
    Muay Thainnin bir üstü de kafes döğüşüdür. Sokakta birebirde en etkilisi MMA tarzı çalışmandır.

Tabi bu sporların hakkını verirsen çok işe yararlar. Yoksa 3-5 ay antremanla çok bir şey olmaz.

Son düzenleme: 13 Eylül 2017
  5. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    Muay thaide kurallar var kardeşim benim tavsiyem boks sokakta pantolanla diz tekme atamassın

6. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Aga ilginç ama hiç pantalon giymem ayrıca giydiğim pantalonlar esnek pantolon :) ben kural derken muay thaide yok demedim hepsinde var ama bi spor mu daha etkili yoksa savaş sanatı mı tabi ki hiç bbir boksör gibi yumruk atamasın ama sert bi spor yani herşey içeriyo mesela hep yumruk atıyosun ve az kombinasyon var ayrıca en etkili tekme bilirsin kaval kemiğiyle vurmak yani 1 tane vursan adam kalkamaz ben sokakta çok kavgalara karışıyorum zorunluluktan bulaşıyorlar kendimizi koruyoruz ama yetmiyo işte dövmekte lazım :=
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Eylül 2017 ---
    Tabi ki mma zaten kafeste ölümüne dövüşüyorsun yani tam sokak gibidir kuralsız 'nerdeyse' < buralarda mma salonu yok ve iyi bir antronör yok türkiyede öyle biliyorum yani iyi var ama buralarda yok bizm çevrede yoksa mma dan yanayım herşey karma işte güzel bişey yani demek istediğim şu boksta az kombinasyon var ama sağlam mesela her zaman yumruk atamazsın ama her açıadn diz dirsek tekme şart sokakta onu diyorum boks kurallı spor muay thai savaş sanatıdır yani amaç bitirmek zaten korumasız maçlar hep sedyeyle bitiyo :)

7. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Dirsek ve diz suratı mahveder zaten bir dirsek atınca rakibbin zaten dengesi bozulur filmlerede bakarsın hep dirsek yiyince dengesi bozuluyo sonrada diz atarsan geberir

8. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    İşte sokakta böyle şeyler lazım bilirsiniz boksör düşün her pozisyonda yumruk atamaz ama diz dirsek her pozisyonda atılır dirsek değilde diz atarsın sokakta böyle işte amaç rakibi yere sermek yani kural yok

9. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    kardeşim ben il şampiyonu kickboksorüm bugüne kadar girdiğim çok kavga oldu ama sadece yumruk ve temel güreş hareketlerini kullandım nadirende diz kullandım tekme sokak kavgasında çok risklidir senin öğrenceğin muay thai savaş sanatı deil dövüş sporudur o eski muay thaidi kılıçlarla yapılan

T.A.G bunu beğendi.
  10. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Dirsek yumruktan daha çok acıtır niye diz atılmasınya adamın kafasını tut karnına karnına at dizi yada burnuna at

11. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dirsek dizden daha çok acıtıyo zaten histindan cevizi biliyosan :) ondan 1 tane vur bitti :D
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Eylül 2017 ---
    işte muay thai de herşey o yüzden tercih ediyorum bide sert bir spor sokak gibi yoksa dediğin gibi ama tekme risklimidir onu bilemem doğru vurursan en iyisidir bilemiyorum hiç kavgada atmadık front hariç :) Bide sokakta güreş daha iyi geliyo ama sokakta bilirsin teketek mücadele çok azdır yani teketek bile olsa başkaları gelir yani güreş çoklu rakipte işe yaramaz sizce ? bunlar benim düşüncem.
    savaş sanatı diyende var dövüş sporuda ama spor demiyorlar zaten her maç sedye ile bitiyo kickboks ta öylemi benim arkadaşımın babası var 4 kere dünya şamp belki tanırsın hasan fahri şen ben tanıyorum kendilerini oğluda kıbrısta şampiyon olmuştu ve oğluyla aynı sırada oturuyorum.

12. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Kavga etmeyi bil yeter zaten sokakta herkes rastgele saldırıyor

13. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    İşte o yüzden gidicem ya muay thai ye bilmiyorum biraz teknik bilen birisi türkiyede herkesi döver emin ol :)

14. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Dirsek mahvede suratı yumruktan bile daha acı verici sonra dizleri attınmı yatırırsın adamı

15. pusat.selim

pusat.selim Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Duymakla olmaz. Bende çok uzun zamandır K.boks yapıyorum ve önemli derecelerde elde ettim. Ayrıca k1'de dövüşürüm genelde. Sokakta MT yapamazsın. Tekme ve diz çekmen zor olur. Ayrıca K.boks ve MT sporu yapanlar boksör kadar güzel yumruk atamazlar. Sokakta yok ben diz, dirsek atacağım dersen yanılırsın.
    Ben kendimden örnek vereyim. Ben ilk başlarda dadece K.boks çalıştım. Sonraları hem k.boks ve hem boks çalıştım. Yanlız bokstaki gibi çok eğilmeden çok yumruk kombinasyonlarını tekmeyle birleştiriyorum. Bunları yaptıkran sonra bir çok maçta rahatlıkla rakiplerimi yendim.
    Kısa ve öz sokakta Boks. Son sözüm adam gibi bir spor branşında başarı elde edemeyenlerin görüşünü önemseme.

16. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum burda çok iyi bir boks hocamız var ama muay thai spor kompleksi var orda muay thai var yani zaten bir mt veya k.boksçu boksör gibi yumruk atamaz benim arkadaşım var hasan fahri şen hocanın oğlu 7 yasından beri k.boks yapıyor 1 yıl önce boks antremanına katılayım demiş ve yumruk atmayı bilmediğini farketmiş düşün zaten herşeyi temelden öğrenmek lazım yani boks ile başlamak lazım herşeyin özünde boks var hangi sporda yumruk yokki ? Bende boks diye düşünüyorum ama zaten kararsızım diye buraya konuyu açtım güzel cevaplar çıkıyor teşekkürler.
    Siz bana boks ile başla öyle ilerlemi diyorsunuz yani boks tekvando kickboks muayhai zaten mma dada öyle başarılı olmak için yerde ve ayakta 1 siklette iyi olman lazım derece yani yoksa kazanamazsın teşekkürler daha cevap bekliyorum.

pusat.selim bunu beğendi.
  17. pusat.selim

pusat.selim Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    MMA için en az bir spor dalında prof olman lazım Buda bence nereden baksan bir 3-5 sene demek.
    Ayrıca tüm sporlar iyidir. Sokak için soruyorsan boks diyorum. MMA içinde boks temelinin iyi olması gerek.

18. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Yani biyerde okudum bende her pozisyonda yumruk atamazsın muay thai iyidir diye sokakta çünkü serttir diyolardı bide diz dirsek mevzusu :) bilemiyorum ama herşeyin temelini ögrenmek lazım degil mi boks şart.

19. T.A.G

T.A.G Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İkisine de git bence yada şöyle yazalım Türkiye'de prof bir MMA salonu varmı ?
    Çünkü o tarz salonlarda hepsinden ayrı ayrı çalışıp kendini makina (atlet) haline getirirsin benim sana en net tavsiyem göze parmağı sokacak kadar hızlı olacaksan boks yap sokakta kural olmaz kardeşim

Sayfayı Paylaş