Muay Thai ve 5×5 Program

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ahmethan tarafından 31 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ahmethan

ahmethan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaslar merhaba.Bir süredir 5×5 programini uyguluyorum.Temel hareketlerde (overhead press,deadlift,bench press,dumbell row,squat)50-60 kilo kaldırıyorum şimdilik.Muay Thaiye baslamayi düşünüyorum yeniden geçmiş tecrubelerim var savas sanatları bazında.
    Sorum 3 gun 5×5 ve kalan 3 günde muay thai 1 günde off olarak bu iki spor icra edilebilir mi ?

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    muay thai ile ilgili bilgim yok ama dövüş sporcuları bu tür sistemlerle çalışıyorlar ve verim alıyorlar. @Dvrmchrky hem dövüş sporu hem de kuvvet antrenmanları yaptığı için daha iyi bilgi verecektir sanırım.

3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Amerikada avrupada falan atletlere 5x5 yaptiriyorlar. Rugby, futbol, amerikan futbolu vs. Atletik kariyerlerinin bir parcasi yani. Tabi daha karmasik 5x5 ler yapiyorlar ama baslangic icin olabilir. Guclenme acisindan faydasini gorursun.

Muay tai ozelinde tekme yumruk gucu vs farkli bir calisma teknigi gerekebilir.

Bu konuda Devrim bilgi verir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. ahmethan

ahmethan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Oncelikle Ilginize tesekkur ediyorum arkadaşlar...

Bench,deadlift,squat,overhead press ve rowun dışında hicbir hareket yapmayacağım.Pzt carsamba ve cuma muay thai antrenmanlari var.Sali persembe ve cumartesi de 5×5 yapacağım.
    Farklı görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Sayfayı Paylaş