Muay Thai mi Kick Boks mu??

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve HaNCheR tarafından 10 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. HaNCheR

HaNCheR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yardımlarınızı bekliyorum lütfen bişeyler yazın muay thai yada kick boxa başlamaya kararlıyım ama hangisine başlayacağımı bilemiyorum muay thainin hareketleri çok havalı dirsek fln ama kick boxta yumruğu ve kasları çok iyi güçlendiriyormuş sizler bilirsiniz hangisine başlamalıyım kararsız kaldım 2sininde kursunu muhtemelen aynı hocadan alıcam hocayada bi danışcam sizde yazın bişeyler

Erdem_Mma_Muaythai bunu beğendi.
  2. rocky4141

rocky4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    dostum ben ikisiyle de uğraşan birisi olarak cevaplamaya çalışıyım.öncelikle spor geçmişim çok uzun değil.ama araştırmışlığım vardır.önce kick boksla başladım daha sonra muay thaiye geçtim ve bana sorarsan muay thai ye gitmelisin derim.nedenlerini birazdan söyliycem..ama öncelikle şunu belirtmek istiyorum.muay thai ya da kickboks hangisini yaparsan yap hocanı iyi seçmelisin.yani burda iş antrenman metodunda bitiyo.türkiyede artık adım başı kb , mt salonu var..taekwando,karate ya da wushu falan herangi birinden antrenörlüğü bulunan çoğu kişi mt veya kb dersi de veriyor.eğer gitceğin salon diyelim mt ama ne kum torbası var ne lapa var o zaman tabiki metodun daha uygun olduğu başka bi salon bul derim..ama eğer metodlar uygunsa mt diyorum çünkü ;
    mt de diz,dirsek,clinch gibi teknikler var bunlar kb da yok..
    mt de kb da yapılan tüm çalışmalar yapılır.(lapa pad kum torbası yumruk falan filan) ama kb da ne doğru dürüst diz atarsın (k1e falan girmiyceksen) ne de dirsek.
    kb zaten muay thaiden oluşturulan bi sistemdir..
    kas gücü konusuna gelince o da bence hocana bağlı.hangisinde daha çok kuvvet çalıştırıyosa hocan daha kuvvetli olrusun onda.yani kb un mt den fazla kası güçlendirmesi gibi bişey olamaz çünkü mt den ayrı bişey yapmazlar..kb da eskivler kroşeler daha çoktur sadece mt ye göre.mt de eskiv olayı pek görmedim.kroşe yerine de dirsek var.
    mt de clinch diye bişey var apayrı.tutmak,savurmak,çekmek,yere düşürmek falan var.kb maçında sarılırsan adama ayırırlar.ama mt de clinche girersin ve bu clnch olayı kas kuvvetlenmesi bakımından çok iyidir.çünkü grekoromen güreşe benzer biraz :Dhatırlıyorum ilk clinch yaptığım gün kaslarım tutulmuştu halbuki ham değildim.:)
    gerisi sana kalmış :)

2157 bunu beğendi.
  3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ne yapmak istediğin önemli?!...

kickboxing ,eklektik ,modern, hibrid (melez) ve kıstlı alan içeren bir disiplin...kickboxing ,zaten "muay thai "den japonlar tarafından türetilen bir sistemdir...sebebi de "muay thai" de thailere karşı başarılı olunamaması...zaten, eskiden "modifiye muay thai" ye "kickboxing" denirdi...kickboxing de ,branşlar vardır...hangisini seçeceğin önemli..." low kick, thaikickboxing, full contact" ...oysa, muay thai "muay thai" dir...

kickboxing sistemlerinde eksik olanalar "diz, dirsek, tutuş, atış, fırlatma, clinch (sarılma) ve güreş ksımlarıdır..."yani ,şekilden de anlaşıldığı üzere bayağı sınırlandırılmış sistemler...ayrıca, bugün "kickboxing " son derece sınırlı çevrelerce çalışılıyor dünyada...muay thai ise her yerde, hatta "mma "da bile!...)))herşeyden önce ne yapman gerektiğine karar vermen gerekir...

barfiksPro, vücutcuu ve 2157 bunu beğendi.
  4. HaNCheR

HaNCheR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım muay thai seçicem teşekürler

5. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ilk başta kickboksa git zaten muay thai ile arasında pek bir fark yok sadece dirsek atıyosun okadar ilk başta kıxboksa gıtmen daha avatajlı olur sonra muay thai dirseğini ögrenırsen ondan sonra senın karsına kımse cıkamaz :D

2157 bunu beğendi.
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    bende muay thai ye başlamayı düşünüyorum ama muay thai yaparken kickboksda yapma şansım olucak ikisinin kursuna gitmelimiyim ? acaba yoksa sadece muay thai mi? gitmeliyim?

7. -pacman-

-pacman- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    SiR_Arawn k.bakma jkd konusunda son yazdığını cevap verememiştim anca vakit bulabilip girebildim foruma.
    JKD'den vazgeçtin sanırım. Muay Thai müthiş bi spor gerçekten kickbox değil de bir grappling branşına başlama şansın var mı? (grapplingten kastım, judo,güreş vb...)

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    var Judo ,wushu , karate var

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:48 ----------

Muay Thai kesin başlıycamda yanına hangi mücadele sporunu başlıyam onu düşünüyorum hangisi seçmeliyim Muay Thai and ???

9. -pacman-

-pacman- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Wushu ve karate, muay thai gibi vuruşlu sporlardır. kendi görüşüm hazır muay thai yaparken wushu veya karate sana çok bi şey kazandırmaz. Judoda vuruşsuz bir spor.Judo+Muay Thai çok faydalı bi karışım. Zaten dikkat edersen mma sporcuları vuruşlu bir sporun yanında +olarak vuruşsuz spor yapıyorlar. Keşke benim de bu iki sporu birden yapabilme şansım olsa. :)
    Kolay gelsin iyi çalışmalar.

10. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Wushu derim,tabiki Sanda olmak kaydı ile,içinde tüm kick boks tekniklerini barındırmakla kalmayıp aynı zamanda çeşitli güreş teknikleri,itme,çekme,tekme yakalayıp savurma,kaldırıp adamı kafa üstü yere çakma gibi geniş kapsamlıdır,sana güzelde bir fiziki kuvvette kazandırır. ;)

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Tmm ozaman başka bir sitedede yazmıştım hepsi Judoyu önerdi saolun...

12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    muay thai ile kickboks arasında çok fark vardır ...öyle , fark yok neticede "bi "diz,dirsek "vb ekli diyenlere kulak asmayın...

çok çok farkdlıdır...)

13. özgürlük

özgürlük Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    byrm
    Yer:
    ankara
    Bence body building.Ama illede o ikisinden biri diyorsan kick boxing

14. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    İkisinide yaptım Mua Thai daha kombine ve daha faydalı olur savunma bakımından.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  15. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sir Arawn arasinda sadece diz dirsek farki muah thai idmanina git

16. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Sadece diz dirsek farkı yok. Enseden tutup diz atma farkı falanda var. Duruş farkı falan.

leillesidh bunu beğendi.
  17. by-Exo

by-Exo Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Kickboks da temelini oluştur sonra muay thai ye geç

leillesidh bunu beğendi.
  18. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    yorumlara baktıkça gülesim geliyor. Yok kick box u japonlar bulmuş yok muay thai ile kick box arasında diz dirsek den başka fark yok falan fişman. biraz okuyun tarihçelerini ondan sonra insanlara bilgilendirme yapın.

yaşım 27 13 sene dövüş sporları ile uğraştım. son 7 sene full contact profesyonel olarak muay thai yaptım kore'de yaşarken mma lere katıldım.

Muay thai ile kick box arasında dağlar kadar fark var bunlar;

1. Duruşları farklı
    2. Muay Thai da diz , dirsek, enseden çekiş ( kırış ) vs vs büyük farklar war.
    3. Amaçları çok farklıdır. ( Muay thai saldırıya yöneliktir ve temeli en iyi savunma saldırmaktır felsefesine dayanır)
    4. Müsabakaları diğer sporlara göre 10 kat daha serttir.
    5. Kullanılan teknikler çok farklıdır.

daha sayayım mı istermisiniz.

ruhimutluu ve leillesidh bunu beğendi.
  19. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    tabi ki Muay thai derim. Sadece dız dırsek farkı var dıyen arkadaş mümkünse bilgi toplamadan yazmasın buraya. kardeş 1 sene boks yaptım bende bunun yanına 5-6 ay kıckbox geçmişim var ve suan 1 senedir tai boksu yapıyorum kesınlıkle ve kesınlıkle bir tutulamaz.

leillesidh bunu beğendi.
  20. bestfighter

bestfighter Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    arkadaslar bende kararsızım izmirde oturuyorum karsıyaka cevresinde boks Kickboks Mt gibi spor salonları bilen varmı ben gercekten bu işi hakkıyla yapmak istiyorum aşırı ilgim var yardımcı olabilcek warmı ?

leillesidh bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş