Muay Thai İçin İdeal Fiziksel Özellikler Nelerdir

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve texas0606 tarafından 2 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. texas0606

texas0606 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar eğer böyle bir konu varsa link atarsanız o da yeter..

Sorumda şu olacak bu spor için gerekli fiziksel özellikler nelerdir? Kaç kilo olmak gerek, ideal boy nedir, saglam vurmak mı daha ağır basar yoksa daha çok dayanmak mı gibisinden yani yapanlar fiziksel olarak yorumlayabilir mi? 187 benim boy suan 75 kg yim.. 1 yıldır fitness yapıyorum sırf bu spor için 58 kg idim o vücutladı birşey yapılmayacağı bariz belliydi..

Görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar yeteneğe bakmadan fiziksel olarak yorumlayabilirmiyiz

2. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    BU SPORU FİTNESS GİBİ DÜŞÜNME NE KADAR ÇOK ÇALIŞIRSAN O KADAR İYİ OLURSUN Bİ FİZİK DİYE BİRŞEY YOK SATRANÇ GİBİ DÜŞÜN DEZAVANTAJ VE AVANTAJLARI VAR KISA BOYLU BİR İNSAN İÇERİ GİRERSE MAÇ BİTER UZUN BOYLU BİR ADAM YAKLAŞTIRMAZ VS UMARIM ANLAMIŞSINIZDIR

3. texas0606

texas0606 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Eyv hocam.. Kesinlikle fitness la alakası olduğunu düşünmüyorum zaten.. Daha ağır daha sert olrsam daha etkili olabilir diye düşündüm sadece vede yürüyen sopa gibi bir vücudum vardı o zamanlar pek yakıştıramadım kendime o sporu.. Sırf muay thai için 1 yıl uğraştım zaten muay thai ye başlasam devamı gelir diye umuyorum.. ve de farkı olur illaki spora ilk başladığım günden beri aynı antrönör ile çalışıyorum hocam ayrıca salonun muay thai hocası onla çalışacam.. Fiziğin etkisi çok olmassa umutluyum

4. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Yani soyle dusun ne kadar hacim alirsan o kadar suratdan kaybedersin fizik kurali ama bu haldeyken gene cok hizli cok sağlam kondisyonlu olamazsin diye bisi yok sınırları bama gore insanlar kendi yaratir bu cok istemek ve cok calismakla alakali umarim istedoginizi elde edersiniz basarilar

texas0606 bunu beğendi.
  5. texas0606

texas0606 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Eyv o açıdan düşünmemiştim hiç.. Yorumun için tşkr ederim

Sayfayı Paylaş