mt,aikido,hapkido,juijitsu,judo,sambo,güreş

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Furkan Yavuzhan Gündoğdu tarafından 5 Haziran 2017 başlatılmıştır.

hangisi daha çabuk öğrenilir

Bu anket 5 Haziran 2027 01:55 tarihinde sona erecektir.
  1. aikido,hapkido,mt(kb)

100,0%
  2. güreş,judo,juijitsu,sambo

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ALLAH'ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun,hayırlı ramazanlar yukarda yazdığım sporların hepsi güce dayalı ve spordur savaş sanatı filan değildir,benim sorum şu aikidoda sadece 3600 teknik olduğunu söylediler,bunu geçtik kb ile mt ın boyun çekiş kırış ve diz dirsek farkımı var sadece ? bu kadarmı yani,kb ta rakibin ayağını tuttuktan sonra binbir türlü yere serme hareketi var o ayrı,aslında ben bu 7 spordan bir tanesini seçmek isterim diğerlerini elememde yardımcı olsanız ? yani en iyisi bunlar tabi ama elememde yinede yardımcı olsanız ? mesela örneğin diyelim ki wushu,systema,krav maga:bunlar savaş sanatıdır yukardakiler dövüş,ve diğeride atasporumuz tabiki.

2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    aikido ve hapkido kesinlikle yapma muay thai kickbox farklı tabi ama çoğu kickboxcu muay thai maçlarına çoğu muay thaicıda kick box maçlarına çıkabilmektedir kcik box yapan biri olarak muay thai 1 tık üstte bana göre ama kick boxta daha çok yumruk olduğu için daha zevkli bana göre juijitsu dediğin bjj ise dünyanı n en etkili sporu ama türkiyede bunu adam gibi yapan var mı tartışılır sambo ve judoda etkililer ama ülkede güreş antrenörü daha fazla olduğu için ve güreşte milli sporumuz olduğu için öğrenmen daha kolay olur ve örnek alabileceğin bir sürü güreşçi var güreş veya muay thai kickbox başla zaten muay thai ya da kick box öğrenirsen 2 sinide öğreniceksin gibi düşün

3. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    aikido ve hapkido neden yapmayayım dostum sebep ne ? aikidocudaki kavgamı kaybettiğimi biliyorum ben yanlız,kickbox yaptıysan lütfen bir sorumu cevaplarmısın sen rakibin tekmesini aldıktan sonra fırlatma yere düşürme tekniklerinide hepsini öğrendinmi ?,bjj evt doğru yerde dövüşü kastediyorum,sambo ve judoda iyi bende onun için sordum ben 7 tanesinide yapmak istiyorum ama örneğin bir sporun içinde hepsi varmı ? onu merak ediyorum yok diye biliyorum şimdi sambo ile judo farkı sadece ayak kilitlerine izin vermesimi ? ben videolarına bakıyorum tutuş fırlatış farkları epey var.

4. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    Dostum kick boxta salondan salona değişiyor hoca bizi kick box çalıştırırken öğretmedi ama muay thai çalıştırırken öğretmişti aikido ve hapkido yapma dememin sebebi ufc de hiç bir sporcu aikido ve hapkido yapmıyor yani dünyanın en ileri kafes dövüşü organizasyonunda ama bjj sambo judo güreş yapanlar var ama türkiyede adam akıllı sambo judo hocası yapan var mı bilmiyorum kickboxta muay thaide bir sürü şampiyonumuz var sambo ne yalan söyliyim hiç yapmadım ama judo +güreş diye biliyorum

5. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    dostum kb ta öğretmesi gerekir bunlar ringtede uygulanır meselae diz atmasını filanda öğretmesi gerekir mt ile kb ta farklı tabi mt da boyundan kb ta omuzdan çekilerek atılır,mt da böyle hareketler varmı ki ?,ufc dediğin şey karma dövüş sanatları ufc de krav magada systemada var bunlar savaş sanatı dövüşle herhangi bir ilgisi yok,yani sırf bu yüzden diyorsan bence yanlış düşünüyorsun,benim deme amacım şu yukardaki 7 dövüş sanatını eleyerek en iyisi olana karar verip birine gitmek istiyorum inşALLAH durumumu anlatabilmişimdir dostum yani örneğin aikidoda 3600 teknik barındıran ve judo tekniklerinide barındıran bir dövüş sanatı varsa ikisini eleyeceğim diğerini yazacağım bunun gibi demek istiyorum 7 tanesini aynanda yapabileceğimi sanmıyorum baya emek ister diye biliyorum biriyle meşgul olmak istiyorum sadece ama gördüğüm yani bence en iyileri bu 7 tanesi.

6. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    diz atmasını öğretiyor zaten ancak clinch kickboxta yok

7. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    emin ol diz atması dirsek herşey var(diz atarken mt da farkı:biz omuzdan çekeriz mt ise boyundan kafadan filan çekerek atar zıplayarak atarlar bizler zıplamadan atarız.

Sayfayı Paylaş