Mr.olympia 2014

Konusu 'Uluslararası Yarışmalar' forumundadır ve mr.perfect tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Sizce Mr. Olympia 2014 kazananı kim olur ?

Anketin kapanma tarihi 19 Eylül 2014.
  1. Jackson, Dexter

1,3%
  2. Warren, Branch

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Compton, Justin

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Delarosa, Jonathan

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Elssbiay, Mamdouh

1,3%
  6. Fahim, Ibrahim

oy sayısı 0
    0,0%
  7. Greene, Kai

35,4%
  8. Heath, Phil

57,0%
  9. Wolf, Dennis

5,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 58 üye.
  1. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Wolf'ü ben de çok beğendim. Çok temiz duruyordu. Roelly ise hayal kırıklığı yarattı bende de. Juan Morel Diesel ise çocuk gibi kaldı yanlarında :)

StormBlast ve msakkoc bunu beğendi.
  2. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    genelde phil kai odaklı izlediğim için 1.ciyle ilgili tahmin yapmayacağım ama bu fotolardan kesinlikle gördüğüm şey kai bu sene phil den heryönde daha iyi, sıralamaları ne olursa olsun phili kai nin önüne koyarlarsa bu olympia daha da izlenmez.

StormBlast ve msakkoc bunu beğendi.
  3. jimmybrown

jimmybrown Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    kıstas saf büyüklük ise evet kai daha iyi, fakat simetri ve estetik denen bir olgu var bu yarışmada.Afedersiniz ama goril gibi olmuş kai.Bunları kai fanı olarak yazıyorum.O belin incelmesi gerekiyor.

HaliDBinVeliD bunu beğendi.
  4. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    abi adam ektomorf değil, shawn gibi birşey bekleyemeyiz ondan, olay sadece belse ronnie nasıl aldı 7 tane olympia ' ı, gördüğüm en büyük goril o :D

5. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    gönlüm philden yana ama wolfün hakkı yenmesin be abi :(

6. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar finali nerden izleyebiliriz? ve saati kaçtır bilen bi yazıversin.

7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kai'nin belini geçen senelere nazaran çok daha iyi buldum. Canlı yayında Phil'in karın kasları bile gözükmüyordu ancak resimlerde çok çok daha farklı gözüküyor herkes. Kai birçok pozda Phil'den ileride ve ciddi anlamda kondisyon olarak da fark var . Olmypia'da hakemlerin değerlendirme kıstasları bizim kriterlerimizden çok çok farklı. Bunun yanında yarışmacıları çıplak gözle değerlendirmekle sanal ortamdan değerlendirmek arasında belirgin bir fark var . Bu sebeple çoğu kişinin tahminleri tutmuyor. Kai'nin Olympia olamaması için önünde hiçbir engel yok gibi duruyor

Balboa7 ve PeNa bunu beğendi.
  8. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
  9. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Kulis

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Phill %95 alacak gibi duruyor kai diyen arkadaşlar nasıl kai diyor anlamadım :)

StormBlast bunu beğendi.
  10. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    hala anlamıyorum bu boy merakı ne dennis wolf kadar define olan varmı rhoden hariç ? hayır yok dennis o boya rağmen o doluluk la bence birinciliği hak ediyor ama hayırlısı

11. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Gönül ister ki Wolf olsun ama ne yazikki kulis çalışmaları, Kevin Levrone , Victor Martinez , Flex Wheeler , Nasser El Sonbaty gibi isimlerin 1 kez de olsa hakettikleri Sandowu almalarına engel oldu . Wolf' un de Açık ara ezici bir görünümle podyuma çıkmadığı sürece ikincilikten ileri gidebileceğini düşünmüyorum. TTTT , sanırım Phil'in alacağını düşünen bir tek sensin : ) Önceki yarışmalarda Phil sahneye çıktığı anda insanlar foruma bu iş bitti Phil aldi diye konu açardı. Şimdi yabancı forumlara bakıyorum , çoğu kişi, hatta Phil fanları bile Kai'yi birinci ilan etmiş durumda ki poz poz bakıldığında gerçekten Kai Phil den önde. Sonuç olarak bu geceyi bekleyip göreceğiz . Açıkçası ben 212 Olympia'nın çok daha çekişmeli geçeceğini düşünüyorum

Hıfzullah ve Balboa7 bunu beğendi.
  12. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    ben herşeye ragmen phili önde görüyorum şuan için video foto olarak kai den daha iyi bir simetrisi var benim gözümde ki ben biraz objektif bakiyrum kainin tek bir üstünlügü var bana göre oda geniş olması yani şuan dünyada onun kadar geniş sırt varmıdır merak ediyorum dogrusu sırttan kanat verdıgınde bızım evın kapısından gecemez heralde o pozisyonda :D ama bende phil alcak yarın görürüz fotolarlada desteklerim konuyu phil ön kol bel bacak kalf kalçada önde karındada önde kainin karın kasları net degil philinki kadar arkadan sırt pozısyonunda kai daha parcalı duruyo ama genel olarak phili ben daha onde goruyorum yani kai sadece 1 2 pozda iyi genel olarak tek tek bakılırsa kasların kalıtesıne ve buyuklugune phill alır gecer dıye dusnuyorum cunku belden kazanıyor kainin beli gozukmuyo neredeyse o kadar uzunki kanatları ondan cok genis duruyo ve kol pozlarını bıraz daha ıyı veriyo philden ama bakalım yarın ne olacak 212 yi bende merak ediyorum ne olcak bakalım

StormBlast bunu beğendi.
  13. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kai'yi estetik bulmama konusunda sana kesinlikle katılıyorum. Phil'in simetri ve estetik açışından tamamen ayrı bir boyutta olduğu gerçek. Bu kadar dar bir göğüs ve clavicle yapısına sahip birisinin 3 kere olympia olabilmesi zaten başlı başına ayrı bir olay. Olympia' da tek bir hakem olmuş olsaydi ve o hakem de ben olmuş olsaydim kesinlikle Kai'nin gözümde ilk 6 da bile yeri olmazdı. Kesinlikle sırtı dışında göze hoş gelen bir vücudu olduğunu ben de düşünmüyorum.Örneğin , bana göre oradaki en güzel vücut Dexter Jackson'un vücududur. Ancak işler Olympia'da böyle yürümüyor. Hakemler kalkıp , bu adamın estetiğini ve simetrisini beğenmiyoruz diyerek objektif olmayan bir yaklaşımda bulunamazlar. Zaten öyle olacak olsaydi bugün hakemler kuşkusuz Rhoden'i Olympia ilan ederlerdi : )

AnTiCoRe ve TTTT bunu beğendi.
  14. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    aynen öyle ben uzun uzun araştırdım puanlar neye nasıl veriliyor önce kasların tek tek büyüklüğüne bakıyorlar mesela ön kol sıralaması yapıyorlar bacak sıralaması sonra kas kalitesine bakıyorlar yani ne kadar oturmul oldugu ve doluluk kımına son defınasyon sonra poz vermeye bakıyorlar en sonda bunları topluyorlar bu puanlara son oalrakda karızma ekleniyor yani buradada kulis devreye giriyor hangisinin daha cok potansıyelı vara geliyo olay ama oraya gelene kadar hersey normal yani cok antıpatık bır admaın vucudu 1 adım ondeyse onun olımpıa olmama gıbı bı luksu olamaz olur şuan kai ve phil aynı vücut olsa yani cok fark olmasa yine phil secilir cünkü en son oylama potansıyel oylamasıdır burada objektifden cok subjektif bakarlar tabiki abartmadan ama biz bakınca hmm rhoden estetik diyoruz adamlar ona bakmıyo bile :)

15. seyfix

seyfix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Pre judge için şu anki durum geçen senenin aynısı.
    1. Phil 2. Kai 3. Wolf 4. Rhoden 5. Dexter 6. Branch (geçen sene Jay'in yerine)
    Ha yarın ne olur kimse bilemez. Kai şu an çok iyi durumda; özellikle bacaklarına sağlam kütle eklemiş, hırslı, kendinden emin ve bu sene bence Phil'i devirme olaslığı her zamankinden fazla. Phil'de bir gelişme göremedim ve ilk gün için son derece endişeliydi. Ama kabul edelim her zaman için şampiyon bir adım önde oluyor.
    Ben Wolf'tan daha fazla gelişme bekliyordum hatta Kai'yi yenmesini ama bu prejudge'da beni etkilemedi hatta bir ara Rhoden'ın gerisine düştü.
    Rhoden ise, farklı bir sırt kütlesi gelmiş olsaydı rahatlıkla Wolf'u devirir ve Phil ile Sandow'a ortak olurdu ama nedendir bilinmez bir türlü sırt konusunda istenileni veremedi.
    Roelly'e üzüldüm, durumu gerçekten kötü. Özellikle motorsiklet kazasından sonra buraya kadar gelmesi bile başarı. Potansiyeli var ama bildiğim kadarıyla kendisi son derece disiplinsiz biri.
    Big Ramy'nin rahat 3-5 senesi var ilk 3'e girmek için. Sonra onu kim tutar Allah bilir.
    Victor da bu sene gelişme gösterenler arasında.
    Bir parantez de Steve Kuclo'ya açmak istiyorum. Ben Olympia ve IFBB'nin yöneticisi olsam kesinlikle bu adamı bu sporun yüzü yaparım. Kendisinin vücut geliştirme anlamında ciddi gelişmeye ihtiyacı var ama hatun kısmının dikkatini bu spora rahatlıkla çekebilir.

16. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Phill Heath 2013 vs 2014 ben pek fark görmedim geriledi diyenler kainin 2013 2014 fotosuna bakarlarsa asıl kai gerilemiş beni cok büyük hayal kırıklıgına uğrattı siz belki iyi diyorsunuz ama ben öyle düşünmüyorum :)
    Geçen sene ile tek farkı ilk gün oldugu icin vucutta az bir miktar su var yarın sabah görün canavar gibi cıkacak eminim bundan yani kainin gecmesi imkansız gibi bana göre gerilemiş gördüm
    [​IMG] [​IMG]

17. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    bu sene bence kesin phil in olacak yine. kai nin wolf un hakkı yenecek. geçen senenin aynısı olacak sadece puanlamalarda kai ve wolf phil e daha yakın olacak. çünkü adam torpilli jüriden. dar omuz, küçük göğüs kafesi ve bu sene artmış bir göbek. ama hakemler seriyi bozmaz bence. benim görüşüm; kai sadece kollarda gözle görülür şekilde phil den geride onun dışında özellikle bu sene daha iyi, wolf apayrı bir dünya zaten adam aştı gidiyor 1. olamasa bile kesinlikle philden önde olmayı hakediyor, ramy nin ilk 3 için birkaç seneye daha ihtiyacı var, rhoden çok estetik bence ilk 3 e girmeli bu sefer. sıralamalar bana göre 1-kai 2- wolf 3-rhoden 4-phil 5-ramy şeklinde olmalı. ama bu sene büyük ihtimalle sıralama 1-phil 2-kai 3-wolf 4-rhoden olarak gidecek.

eğer jüri böyle devam ederse kai gibi dennis gibi adamlar yavaşça sönüp gidecek, zaten yaşça da 40 a merdiven dayadılar formlarını uzun süre devam ettirmeleri kolay olmaz.

PeNa bunu beğendi.
  18. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    arkadaş anlamayan yorum yapmasın komik oluyor rhodeni 3 phili 4 koymussun bi gözlük al istersen :)

19. seyfix

seyfix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3

Öncelikle fotoğrafları incelemedim, prejudge vidyosunu izleyerek (biraz da jürinin seçimlerine bakara) yorum yaptım. Işık, açı gibi birçok etken fotoğraflarda yorumları etkileyebiliyor çünkü.
    Kai geçen sene ilk günden beri su tuttu (hocası George Farah da kabul etti ve hala neden böyle olduğunu anlayamadığını söyledi) ve Phil tartışmasız birinci oldu. Hatta Wolf bana göre Kai'yi yendi. Ancak Kai bu sene zaten dolgun olan bacaklarına kütle ekleyip bir de sağlam bir kondisyonla gelince aynı 2012deki gibi hatta daha fazla Phil'i zorlayacağı kanısına vardım. Ancak kabul etmek gerekiyor Phil tam bir şampiyon. Adam nasıl sunum yapacağını, topluluğu nasıl yönlendireceğini biliyor ve tam bir kondisyon uzmanı. Olympia jürisi de kondisyonu ve tutarlılığı ödüllendiriyor. O yüzden yarın Phil arayı bir adım açabilir.

year2004, StormBlast ve TTTT bunu beğendi.
  20. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    sonunda mantıklı bir yorum geldi

Sayfayı Paylaş