Motivasyon Kaybı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve uchiha tarafından 20 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. uchiha

uchiha Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaşlar. Son 2 yıl düzenli spor yapıyordum ve mevcut halimden gayet memnundum. Çünkü anatomi olarak zaten kuvvetli bir görüntüm vardı ve sporla birlikte kilomu dengede tutuyordum. Kısacası hayatımdan memnundum ama sonradan başladığım ve neredeyse 7 aydır devam eden bir işimizden sebep sporu bıraktım kilom arttı üşengeçlik tavan yaptı. Bununda sebebi işle alakalı yaşadığım sıkıntılar ve buna bağlı olan stres. Şuanki halimle hiç mutlu değilim çünkü 7 ay önce 82-83 kiloyken şimdi 94 kiloyum. Spora gitmek istiyorum ama bi türlü o motivasyonu kendimde bulamıyorum. Ne yapacağım bilmiyorum. Daha önce bu durumu yaşayıp atlatan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. uchiha

uchiha Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Kaybolan motivasyonu sordum ama kimseden cevap gelmemiş. Cevabı buldum arkadaşlar. G.tünüzü sıkıp sporunuza gideceksiniz. İşim var, yorgunum, çocuk uyutmadı, bugün halsizim, amaaan kim gidecek bu saatte gibi bahaneleri uydurmayın. Gidin. Spora gidin. Vallahi gidin. Her sabah 7'de en geç salona gidip kardiyo yapıyorum yarım saat. Duş giyinme vs derken saatinde işe gidiyorum. Akşamlarıda işimi erken bitirirsem erken yoksa çıkışta sporumu yapmaya gidiyorum. Uzun lafın kısası arkadaşlar. Milletçe hastalığımız olan bahane üretmeyi bir kenara bırakın, boğazınızı tutun ve sporunuzu aksatmadan yapın. Herkese iyi günler diler ve sporunuzun verimli geçmesini temenni ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Yazını şimdi gördüm.
    Aslında ben motivasyonumun düştüğü günlerde, yatmadan önce ,eşofmanlarımı, ayakkabılarımı vs..yatağın yanına getirir öyle yatardım. Sabah onları görür görmez, madem herşeyim hazır, bari antreman yapayım derdim:)

4. uchiha

uchiha Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Hiç gerek yok. Kendini şartladınmı çıplakta olsan gidiyorsun :) sabahları erken kalkıp geri yatıyordum. Madem kalkabiliyorum o zaman spora giderim dedim ve başladım. İnşallahda böyle devam eder

5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    İnsan iradesi çok hassastır, 1-2 gün hastalansan uzaklaşsan kısa süre sonra irade zaafiyet gösterip gitmekten vazgeçebiliyorsun. İradeyi destekleyici şeyler çok iyi olur.
    Ben mesela kızlara hava atmak gibi motivasyonla, uzun yıllar spora gitmiştim:)

6. uchiha

uchiha Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    sen sağlığını bir kere kaybetsen Allah korusun o zaman başka motivasyona gerek kalmıyor :)

7. oguzhanarikan

oguzhanarikan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sonucundaki mükafatı düşünüp sahip olacağım sağlıklı fit vucudu düşünüp motivasyonumu düştüğünde tekrardan ayağa kaldırıyorum :)) ve tişortümde dolduracak olan kollarımı düşününce :D:p

8. uchiha

uchiha Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Tabii güzel bir düşünce seninkide. Bende tembellikten oluşan göbek harici kol ve bacakta motivasyona ihtiyaç yok. Sporu bırakmam sonucunda 15 kilo aldım ve 80 den 95 e çıktım kilo olarak. Bunun motivesi bana yetiyor birde ufak bi sağlık problemim var onu atlatmam için spor şart o yüzden gerekli motivasyonu kendimde zorda olsa sağladım

Sayfayı Paylaş