MMA'ya başlamayı düşünüyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Darksafir2 tarafından 26 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    S.a Abilerim ablalarım ben mma ya başlamak istiyorum Kilom 92 boyum 1,79 iri yarı kemiklerim iri ve birazda fitness yaptım zorlanacağımı düşünüyorum kilomdan ötürü ama yapmak istiyorum siz ne önerirsiniz ? cevaplarınıza çok ihtiyacım var . Amacım doğruyu söylemek gerekirse karşımdakini rahatlıkla etkisiz hale getirmek mma kilit lerden oluşuyo bjj yani biliyorsunuzdur bjj yapmak şart. Amacım sokakta dövüşmek doğrusu yani çünkü çok karışanlar oluyor ve 3-5 kişiyi almak istiyorum 1-1 de alıyorumda neyse çok teşekkürler cevaplarınzı için.

CagatayGirgin bunu beğendi.
  2. CagatayGirgin

CagatayGirgin Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Sokakta dövüşmek için en etkili dövüş sanatı Krav Magadır. Kendimde bir süre uğraştım kesinlikle vakit kaybı diyemem ama zamanım olmadığı için bırakmak zorunda kaldım. Sokakta özellikle birebirlerde çok etkili. Yeteneğine bağlı tabi ama 1 yılda haftada 2 3 idman yaparak sokak için tam bir makina olabilirsin. 1 yılın sonunda silahlı, kalabalık unsurlara karsı rahatlıkla dövüşebilir hale gelirsin. Krav maga da yer dövüş teknikleride var buda sokakta büyük bir artı sağlar. Ama sunuda unutma sokakta kavga etmek ringlere benzemiyor hiç. Ne olucağı belli olmaz o yüzden sırtını bi duvara yaslamayı unutma :)

3. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum aynı fikirdeyim sokak ringe benzemez krav maga bi savaş sanatı diye biliyorum ama buralarda yok işte aslında tam self defense ben kilomda varya diyorum ki judo yami gitsem musabık judocuları yerinden kıpırdatamıyormuşlar öyle okudum ve izledim cidden öyel ve fizikleride mükemmel yani cidden onun haricinde burda kickboks ve boks salonu var hocası 3 kere dünya şamp. tanıdığım biri ama kararsızım bu yüzden fikirlerinizi almak istedim.

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bizim spor (MMA) çok serttir. Hakkını vermek istersen tabi.
    Antreman programın şöyle olmalı:
    1-İyi uykuyla desteklenmiş
    2- Sağlam beslenme ile desteklenmiş
    3-MMA antremanı
    4- Crossfit antremanı
    5- Çeşitli polymetrics ezgersizler ve MMA de işine yarayabilecek patlayıcı kuvvet antremanları

Bunları eksiksiz yapar ve kendine zaman tanırsan, çok ilerlersin. Ben aslen Judo,Karate ve Kick Boks kökenliyim. Bu sporlarda lisansım vardı, bir ksımında amatör bir kısmında profesyonel müsabakalar yaptım.
    Ama MMA de ringe hiç çıkmadım. Sadece antreman yaptım. Yapmaya da devam ediyorum. Böyle de kalacak.
    Ama salonda ders verdiğim öğrencilerim benim bu antreman tarzımla bayağı ilerlemişlerdi.

Başarılar dilerim

T.A.G bunu beğendi.
  5. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Teşekkür ederim yani amacım sokakta kendimi korumak her türlü şeyden bunun için genelde krav maga systema veya kickboks öneren var bana göre mma en etkilisi olur diye düşünüyorum yanlış mı bilemem ? Mma zor bir spor ve sert bunu bilebiliyoruz hocam yani az çok. patlayıcı kuvvet + sağlam sıkı antreman bunları yapmak için iyi bir uyku ve beslenmede şart crossfit dayanıklılık kondüsyon için sanırsam yani zor bir spor açıkcası ben mma değilde krav maga ve systemaya baktım daha kolay ve rahat gibi duruyo ayrıca burda mma salonuda yok :( cevaplarınız için teşekkür edeirm sizede hocam.

6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    MMA salonu yoksa, Jiu Jitsu(ya da Judo) ve Kick Boksu aynı anda götürmen de fayda sağlar.
    Haftada 3 gün birisine 2 gün de diğerine zaman ayırabilirsin. Ya da 2 gün 2 gün şeklinde. Kalan günlerde off lu günlerin olur.

Sana tavsiyem, hangi sporu yaparsan yap, FARK YARATMAYA ÇALIŞ.
    Çeşitli branşlardaki dövüşçülerin müsabakalarını ya da antremanlarını izle. Oradan teknikler kap. Çok işine yarar.
    Ben mesela çok iyi bir Karatecinin çeşitli kombine vuruşlarını Kick Boks müsabakalarında kullanırdım. Rakiplerim şaşırırdı çünkü bize kick boksda öğretmedikleri fake vuruşlarda vardı kombinelerin içinde...

Yani diğer kişilerden farklı olmak için, araştırmacı bir ruha sahip ol ve kendi stilini yarat. Kendi tarzını ve stilini yaratırsan, hep 1 adım önde olursun.

7. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Ailemin isteği kickboks açıkcası hasan fahri şen diye bi hocamız var onun salonuna yakınım yani çok değil ama onun oğlu benim yakın arkadşaım kanka gibi yani dedi gel başla felan şampiyonlar ordan çıkıyo. kickboks ta judo felan kullanılıyomu yani hareketleri açıkcası biraz bjj hareketleri biliyorum ama kullanılmaz ki kilom var yani kilolu insanlar judoyu yapabiliyor galiba doğrumu biliyorum formada soktuğunu duymuştum bjj güreş judo felan yakın bana önerilerinizi bekliyorum. Amacım tekrar diyorum sokakta kendimi korumak ve rakibi kısa sürede etkisiz hale getirmek özellikle silahlı rakipleri çünkü bulundugum orda böyle bir ortam :( bu durumda en iyi systema ve krav maga gibi ama onlarda yakınımda yok :(

8. CagatayGirgin

CagatayGirgin Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Dostum Kick boska git ozaman ama kilo var diyosun dez avantaj olur senin için o stil. Krav maga olsaydı hiç düşünme git derdim ama farklı altarnetifler düşünülmeli. Yakınında Wing Chun olabilir. Sayokan zevklidir ve Türk dövüş sanatıdır. Baskada sokakta çok iddalı olucak bişey gelmiyor aklıma valla

9. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Farkındayım ama kardeş işte mesafe sorun yani bana yakında olsa bile o kadar param yok cidden yoksa tam amacıma uygun sanat krav maga veya systema farkındayımama kickboks yakın hocasıda tanıdık ve çok iyi birisi

Sayfayı Paylaş