MMA'mı yoksa KickBoks'mu ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Erenceelik tarafından 25 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Selam arkadaşlar yaklaşık 2 aydır kickboks yaptım ama imkanlar kısıtlı oldugu ıcın bırakmak zorunda kaldım.Şimdi tekrardan bir dövüş sanatlarına yazılmak istiyorum.MMA ve KickBoks arasında kaldım.Sizce hangisine gideyim.Çok iyi dövüşmek ve korkusuz olmak istiyorum.1 yıla iyi bir hale gelmek ıstıyorum.Masraflarıda yazarsanız sevinriim lütfen.Sokaktada dövüşmek istiyorum..

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kick boksla uğraş, yanına da güreş ya da judo ekle. MMA çok pis bir spordur, yıllardır amatör olarak yaparım, sürekli beyin sarsıntısı geçiriyorsun. Yüzüne sürekli dikiş atılan, kafatasında çatlaklar olan çok arkadaşımız oldu. Korkusuz olmak iyi değildir. Erken harcarlar seni...Korku, hayatta kalabilmek için en iyi duygulardan birisidir. Gerektiği yerde tabi.
    Kick boks ve judo ile uğraşmanı tavsiye ederim. 1 yılda çok iyi bir duruma gelmen zor.
    Güçlenmek için powerlifting de yapmalısın. Ağırlık kaldır. Çalıştığın kum torbası hafif olursa, güçlenemezsin, bunu da unutma.

TheUbereem bunu beğendi.
  3. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Valla babacan aşırı derece korku aşırı derece cesaret insanı herzaman yenilgiye götürür hatta bazen ölüme bunu askerde öğrendim hayatın her köşesinde geçerli bu kural bir savunma sanatını öğrenirken sana bu öğretilir eğer sen bu dersi iyi alır gecersen o zaman gerçek bir sporcu olursun sporcu olmak sadece gösterilen teknikleri iyi yapmak demek değil akıl olarak yani ahlak olarakta sporcu olmak gerekiyor anladinmi şimdi gelelim soruya :) mma 5 ana dal spordan oluşuyor şimdi sana sorum su mma yada kick boxu musabik bir sporcu olmak ici mi yapmak istiyorsun yoksa sokakta kendini korumak icinmi

4. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Ben önceden Brazilyan Jiu Jitsu klubündeydim, bogma falan zaten yetiyor. Bayada yorabiliyor.
    Ama MMA da insan bunun üstüne dirsek ve yumruk yiyebiliyor yerdeyken.. bir sürü UFC dövüscüleri gördüm çok beter haldelerdi.
    Kesilmis Kurbana benzettim.. bir iki tane örnek.
    Bir yandanda demem gerekki bunlar en yüksek seviyede dövüs yapiyorlar. Yani hergele klübde böyle olacagini zannetmiyorum.
    fotoshop degil kemigi kirildi:

abseto bunu beğendi.
  5. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    tamamen savunma.

6. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yap o zaman bir kulübe git mma yap sorun yok belli başlı korumaliklar takarsin illaki ama ağır spordur mma dayanacakmisin ?

7. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    bılmıyorum,öyle bir yer var gerçekten vurmuyorlarmış.Öyle bir yer istiyorum

8. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Antrenman maçında hızlı vurmazlar zaten

9. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Eren saçmalama elbette vuracak adam sana darbe almaktan korkuyorsan yapma o sporu bu nasil bir söz ya gerçek vurmasin bunun gerçeği sahtesi ne ? Dövüş spor sanatları yapiyorsun elbette canın yanacak biraz o kaslar sertleşerek saçmalama

Sayfayı Paylaş