Mma'mı Muay Thai'mi ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Lordrream tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Şimdi ben anlamıyorum.MMA ile MT yimi karşılaştırıyorsunuz? Muay Thai kariyerleri verdiğiniz isimleriniz bilinmiş kişiler baktığımda iyi antrenörler , ama onlar MT konusunda çok iyi diye benim verdiğim isimler MMA de onlarla karşılaştırılmayacak bir kariyerleri yoktur.Verdiğim isimler MMA bazında ilerleyiştetir.Hatta MMA & BJJ de çok ileri kişiler.MMAyı tek branşlı kişilerle karşılaştırmak hata MMA çoğunu içerisinde barındırıyor.Bir muay thai hocasının tecrübesiyle nasıl karşılaştırabiliyorsunuz anlıyamadım.MMA hocaları Türkiye'de federasyonu olsaydı her yıl maçlar düzenlenseydi o öğrencisine öğretmiş , bu öğrencisine öğretmiş diyebilirdik ama yok yani yok diyede bu adamın eğitim verdiği kişilerin kötü biryerlerde olduğunu düşünüyorsunuz gibi geldi..

2. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    2 şeyi öğrenecem diye hiç bir şey öğrenememektense bir şeyi tam öğrenmek evladır, daha iyidir.
    MT iyi bir basedir, temeldir hatta MMA için de!
    Bakın burada MMA konuşuyoruz, MMA ne MTdir ne BJJdir, halbuki en çok bu iki dal kullanılır MMA'de.
    Formatı farklıdır çünkü dolayısıyla bu formatı bilen adama ihtiyaç vardır. Kazgan da Balaban da gayet "sıradan" MMAcilerdiri uluslararası standartlarda.
    Onun yerine evrensel olarak bir işte iyi olmak daha iyi fikirdir.
    Gelelişm alternatife;
    Balaban'dan BJJ olabilir mesela (kafan mı karıştı? Karışmasın BJJ MMA ile aynı şey değildir ve kimonoile yapılınca daha farklı bir vaziyet almaktadır.) çünkü Balaban'ın öğrettiği BJJ evrensel stardartlra göre Balaban'ın öğretebileceği MMAden çok daha güvenilirdir.
    Gadir Mammadov ile 3 yıl sport SAMBO çalışın mesela! Master of Sports'tur Gadir hoca, herkese vermezler o payeyi!
    Sonra isterseniz yine MMAci olabilirsiniz!
    Hem MMAci olmak ne demek?
    MMA maçımı var?
    :)
    Yok!
    İsteyen istediğini yapsın zaman sizin, para sizin!

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Balaban'ın BJJde iyi olduğunu zaten biliyorum.Ben etrafımda bir akademi olmadığı için işte MT yazıldım bıraktım , şimdi birdaha yazılıcam yakın bir salona MT için.Ama MMAyi doğru MMA salonunda öğrenmek , bjj&mt olarak öğrenmekten bence daha iyidir.Bjjnin bir maçıyla , mma in bir olmadığını zaten biliyoruz kıyafet , hareket kısıtlama bir sürü farkı var.
    Ama MMA verdiğim isimler haricinde bence öğrenilmeye gidilmemeli , zaten müsabıklık olarak Türkiye'de ilerlenilmesi zor , ha paranız vardır.Burda ilerlersiniz başka bir ülkede gidersiniz o doğru.Ama genede mma diğerlerinden daha kapsamlı olucak.
    MT yazılıcam , antrenör ŞERAFETTİN ANT'ın salonu var en yakın onu planlıyorum peki bilginiz varsa o hoca hakkında fikrinizi almak isterim ?

4. ahmet1945

ahmet1945 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mma da profosyenel olabilmen ıcın cok fazla calısman gerekir,cunku ıcınde cok fazla figüran var.
    ben cok uzun zaman gidemem diyorsan mauy thai derim,en azında guard olmayı yumruk vs atmayı ogrenırsın

5. Herşey Bu

Herşey Bu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    bize her yer trabzon
    MMA gerçekten öğrenebilecek iyi bir yer bulursan tabikide MMA bu sanatın içinde bokstan tutta judo teakwando brejilya juijitsusu güreş anlayacağın herşey var bu sanatta gerçek hayattada uygulayabileceğin teknikler öğrenirsin

Sayfayı Paylaş