MMA Vs BB

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve 2urylmzr tarafından 26 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. 2urylmzr

2urylmzr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle belirtmek isterim ki konuyu açarken forumu oldukça araştırdım. Ancak sorulan sorular ne tam bana uyuyor nede cevaplar tatmin edici oldu dolayısıyla direk kendi sorumu sormak istedim.
    Bir süre bb yaptım ancak sıkıcı geldiğinden sürekli bırak-başla şeklinde oldu. Daha sonra bazı sinirsel sebeplerden dolayı kendimi daha dindireceğine inandığım mma başladım. Oldukça da iyi gidiyordum ta ki askere gelene kadar. Şimdi askerliğim bitti ve tekrar spora dönmek istiyorum. Öncelikle amacımı söyleyeyim. Carl Frampton (tüy siklet boksör) bir vücut. Boyum 1.68 kilom 65 kg. Askerlik süresince epey dumbell ve barla çalıştım belirli bir kas kutlesine ulaştım. Bunu yaparkende çok yedim kolestrol yağ dinlemeden abandım. Belirli kas kutlesine erisince zayiflama kismina geçerim ve tabiri caizse vücudumu görüntü olarak cizerim veya parcalarim diye. Ancak şimdi izleyeceğim yolu bilmiyorum. Hem mma hem bb yapsam dinlenme zamanim olmaz. Sadece mma yapsam kaslarimi da ayni zamanda gelistirmek ve hedefe daha çabuk ulaşmak istiyorum. Sadece bb yapsam sıkılıyorum ve bırakıyorum. Arastirmam mma yaparken protein tozu kreatin gibi sup. desteği alayım dedim pek onerilmiyor sanırım. Keratin anladığım kadarıyla kas yapmaya değil daha çok enerji vermeye odaklı sanırım yani çok arada kaldım. Ama amacım belli yağsız ve şekilli bir vücut boyum kisa olduğundan cep herkulu gibi dolasmak yerine daha belirgin hatlara sahip dit bir vücut istiyorum. Bu amacım doğrultusunda hangi yolu tercih etmemi onerirsiniz? Biraz uzun yazdım. Okuyup da yardımcı olana bin teşekkür tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sayfayı Paylaş