MMA Ankara

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve brucelee tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. brucelee

brucelee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben Ankarada MMA dersi veren bir yer arıyorum sizlerin bana önereceğiniz bir yer var mı yada öyle bir yer var mı ankarada??? dumbelllls

2. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    Mahmut Martin hoca ile KUDO çalışabilirsin,
    git bir tanış.
    adamlar kesinlikle MMA konsaptine uygun çalışıyorlar.
    ama herşey sende bitiyor, sen beğenmedikten sonta bir manası olmaz, o yüzden gidip tanış, deneme amaçlı olarak antrenmanlarına gir derim.

3. yeniçeri52

yeniçeri52 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili derkrieger bu ve başka forumlarda trtışmalarını yazılarını okudum takip ettim.8 ay süresince avcı wing tsun yaptım ve senin yazılarını okuduktan sonra bıraktım çünkü haklı olduğun kanaatindeyim.daha önce küçük yaşta taekwondo yaptım ve yakın zamanda wing tsun dan önce kickboxing yaptım ama salon küçük olduğu ve hijyenik olmadığı için bıraktım.sonrada bruce lee hayranlığı olduğu için internette jeet kune do yu araştırırken karşıma wing chun ve ip man filmi çıktı filmi izledikten sonra bi güzel gaza geldim ve wing tsun a başladım.ama bir farklılık olduğunu farkettim kendi kendime sorular sormaya başladım 12 öğrenci seviyesi seminer paraları tahta adam yok uzun sopa yok çift bıçak yok müsabaka yok sonra araştırmaya başladım ve allahtan senin yazına rastladım ve çok ta geçmeden kurtulduğumu düşünüyorum sana bukonu da teşekkürederim.ben belki uzun süre devamlı yapmadım ama çok küçük yaşta başladığım için dövüş sanatlarını ve sporu çok seviyorum.sana bu yazıyı yazmamın nedeni karar vermeme yardım etmeni istemem çünkü çok kararsızım ve kafam karışık.sizin bu konularda tecrübeli ve yaşamış görmüş birisi olduğunuzu düşünerek bu soruyu soruyorum ve yardımınızı istiyorum forumdaki hocalarımında bu konuda görüşleri olursa sevinirim.ben 24 yaşındayım 1.60 boyundayım atletik sağlam yapılıyım ama boyum kısa.istanbul ümraniye de oturuyorum bulunduğum yere yakın olarak wushu sanda,jujutsu,ashihara karate ve muay thai boks ve kickbox branşları mevcut.boyuma göre sizce hangi branş bana daha uygun olur.görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

4. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    hocam estağfurullah ne emek?
    ben de yaşadığım şeylerden hareketle yazdım o eleştirileri.
    WT yapılacaksa YİNE DE en iyi yerlerden biri de Avcı'dır bence, ama Salih Avcı'yı daha sık ve de ucuza görmek şartıyla.
    Yoksa onlar da tüccar.
    Bu ticaret uygulamalarını burada ve bizim diğer forumda yazsanız pek makbule geçerdi.
    şimdi sizin listey baktım; wushu sanda, ashihara, KB ve de MT süper dallardır. Hocalarını bilemiyorum tabii ama neden olmasın?
    Bunların hepsi de güzeldir.
    Sanda ve de MTyi birazcık daha öne koyuyorum.
    Boy kısalığı adamı yere almada büyük avantajdır, uzun adamların altına kalçayı sokar oradan uçurursubuz, o nedenle judoda faydalıdır kısa boy.
    Jujutsu ne jujutsu'su? Alman kökenli ise; çok iyi de olabilir kötü de standardı yok.
    Ashihara aslında yok olan bir sanat bir nevi.
    Bene müthiş bir karate dalı, yere almalarda sanda v clinch'de MTyi üstün görsem de Ashihara da güzel spordur. Ama kata orada da var.
    Katasız olsun derim size.
    bir daha söyleyeyim sayılan 4 sporun hepsi de etkili, öğrenmesi ve e uygulaması kolay sporlardır.
    Karışık yazdım kusura bakmayın.
    rklam yapayım; www. mucadelesporlari.com a da bekleriz.

5. MMA34

MMA34 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bence Ümraniye'de oturduğun için çok şanslısın.Ümraniyedeki Ziya Özkanın dojosuna katıl ve ashihara çalış derim.Ziya Özkan 5.dan bir hocamızdır.Ve de ashihara mükemmel bir spordur.

6. Gwindor

Gwindor Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    direk mma olarak bulamassan önce kickbox,teakwando,judo vs. gibi bi dövüş sporuna başlayarak mma ya bi yerden başlıyabilirsin diye düşünüyorum.

7. Ahmet_T

Ahmet_T Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Ankara bjj,atılgan academy,caliseum gibi spor merkezlerinde mma ve mma nın temeli bjj kursları veriliyor diye biliyorum.

8. Erdem Onur

Erdem Onur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    5 sene geçmiş ama buldum bi tane yazıyım fetih spor akademisi var çankayada el paso civarında

9. alperenbabacaan

alperenbabacaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dikmende tan spor kulübü var direk mma gidip bi görüş

Sayfayı Paylaş