Minimum Kas Kaybıyla Zayıflama Kombinasyonuna Yardım...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve TheExtremist tarafından 14 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Arkadaşlar 15 gün önce düzenli idman'a başladım ,tabi bundan önce 6 sene boyunca bazen düzenli bazen düzensiz bir body building geçmişim var.Yaşım 20,boyum 1.87 şuanki kilom 92. 15 gün önce BB ye başladığımda 96.6 kilogram idim.Tabi 15 günün 13'ünde gidip herseferinde sıkı bir kardio ve idman programı izleyerek baya bir hafifledim.Tabii bunun ne kadarı su ne kadarı yağ bilemeyeceğim.Her idmanım en azından 1 sa 20 dk sürüyor.Bunun yanında 2 saat yaptığım bile oluyor bazen.Bu sıkılaşma,zayıflama ve yağ yakma döneminde 15 gündür animal cuts, aminoasit ve bcaa kullanıyorum.Antremanları şimdiye kadar bu kadar istekle çıkardığımı hatırlamıyorum hiç (ilk defa kullanıyorum).Şimdi ise işler biraz daha karışıyor çünkü glutamine,bcaa,aminoasit ve lipo 6 black ilke devam etmeye karar verdim ve aldım.Bunları nasıl ve ne şekilde kullanmalıyım gün içerisinde?

Ultimate Nutrition Xtreme Amino - 330 tb - 3 tablet 4,5 gram
    Dymatize 5050 BCAA Complex 300g
    EAS L-Glutamine 400g
    Nutrex Lipo 6 Black 120tb.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar BodyBuilding sporunda uzun vadeli hedeflerim var.Bu sene 6 senedir yüksek yağ oranıyla katlandığım vücudumu artık adam gibi bir şekle sokmak istiyorum ve 1 senemi bu işe ayıracağım.Önümüzdeki dönem ise hacim çalışmalarına başlayacağım.O yüzden bu sene elimde varolan kası minimum kayıpla muhafaza etmek istiyorum.O yüzden supplement lerin arasında whey protein koymadım.Çünkü evde haftada en az 4 gün tavuk/balık veyahut kırmızı et pişiriyorum,ve yağsız süt,yulaf,lor ve yoğurt gibi gıdalarla da aram iyi.Bu seneki tek amacım yaza kadar kaslarımı belirgin bir görünüme kavuşturmak ve herkesin istediği six-packs :evil:

Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar

Mert Yılmaz

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Ben de uzun süreler bulk iken mayıs ayında karar değiştirdim. Geçen sene 97-98 kilo iken (boy 1.76) hafif bir diyetle 94 e düştüm ama yeterli görmedim. Mayıs ayında sağlam bir diyete başladım ve interval kardiyoya ağırlık verdim evet fazla ama bir ayda 10 kilo verdim. Haziran ayında 83 iken diyet ve kilo vermem devam etti ve şu an 79 a indim. Şunu söyliyeyim güç kaybı fazla olmadı hatta bazı hareketleri daha iyi yapıyorum. Bu konuda en önemlisi diyet. Ama çok sadık kalmak gerekiyor. Bir kereden bir şey olmaz deyip bozmamak lazım. 3 beyazı unutman lazım. Diyet ile ilgili çok bilgi var forumda. Sana ek tavsiyem kardiyo çalışmalarına high intensity interval cardio yu ekle. Bunun ne olduğu ile ilgili hem forumda hem internette özellikle youtube da çok kaynak var. Karın kasları için birçok hareket var tabii ama ben şu hareketten çok fayda gördüm, genelde bizim gibi uzun süre spor yapanları klasik mekik, crunch, bacak kaldırma çok yormaz, 30-40 tane yaparız. Ama bu bahsettiğimde 20 den sonra yanma oluyor ve 25 e gelince kopacak gibi oluyor karın kasları hareket şu, bildiğin crunch, ama bunu bench sehpasında yap, ayaklar kırık olacak, normal crunch dan farkı ellerinde 10 kiloluk bir plaka olsun ve mekik hareketini yaparken plaka ensende olacak şekilde yap. İki elinle plakayı tutacaksın. Son olarak ben kilo verirken hiç bir l-carnitine veya yağ yakmaya yönelik supplement kullanmadım, sadece whey kullandım. Whey olarak ultimate isocool u önerebilirim, 24gr protein 0karb 0yağ.

TheExtremist bunu beğendi.
  3. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
  4. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları: