MHP Glutamine-SR

Konusu 'Amino Asitler' forumundadır ve Toni tarafından 16 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Başarılı

oy sayısı 78
    73,6%
  2. Orta Karar

oy sayısı 21
    19,8%
  3. Başarısız

oy sayısı 7
    6,6%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 68 üye.
  1. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ne enteresan, bendeki etkisi ise çok kaliteli bir uyku yapması oldu. özellikle geceleri yatmadan hemen evvel tatlı kaşığı ya da dolu dolu bir çay kaşığı aldığımda (aynen tozu alıp ağzıma atıyorum, leblebi tozu yediğimi düşünüyorum, üzerine birkaç yudum su içiyorum) eğer o gün BCAA de almışsam, gece bebekler gibi uyuyorum. evdeki 2 ufaklığa rağmen hem de :D

bu ürünü aldığınız günlerde kafein içerikli şeyler alıyorsanız, suçu glutaminde aramayın derim.

AngryHun bunu beğendi.
  2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bendede ürün uykusuzluk gibi bir sorun yapmadı ...

Tabi kişiden kişiye etkisi değişkenlik gösterebilir diğer tüm supplementler gibi...

AngryHun bunu beğendi.
  3. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    hiç bi sorun yaratmadıda bu kadar cirkin olunurmu ya

AngryHun bunu beğendi.
  4. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    ben glutamine aldıgım gün deil onun dısında bile hiç kafein li içecekler tüketmiyorum ...

sultanımızın da dediği gibi kişiden kişiye meselesi:)

5. meren07

meren07 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    almayı düşündüğüm bir glutamine fakat fiyatından dolayı farklı alternatifler üzerinde de duruyorum. amino asitler bölümünde bulamadım vpx glutamine, bu ürün hakkında düşünceleriniz nedir

6. espoir

espoir Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Philip Morris
    Yer:
    İzmir,Hatay
    maddi durumunuz iyiyse eğer kesinlikle ve kesinlikle tavsiye edebileceğim bir üründür.Yurt dışından 300 gr 40 tl alırken malesef şu anda 300 gr 90 tl arasında geziyor..1 kg hiç söylemiyorum bile

7. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    değilse VPX in glutamine fiyat performans olarak bence en iyisi

AngryHun bunu beğendi.
  8. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    VPX glutaminin 5 gramında 4,5 gram glutamin var.normalde kreatin,glutamin,bcaa gibi ürünlerde kaç gram koyduysanız o kadar gram ürün vardır elinizde.bu tür ürünlerde kayıplar yaşanması çok saçma.bu yüzden içime sinmeyen bir ürün.

meren07, espoir, hogan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. meren07

meren07 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    porsiyon olarak 5gr. yazıp ta glutamine miktarının 4,5gr olması açıkcası benimde karafamı karıştırdı geri kalan 0,5gr ne içeriyor anlamadım. peki AngryHun önebileceğin bir glutamine var mı? fiyat olarak ta uygun bir ürün arıyorum, mhp ile ilgili güzel yorumlar duyuyorum fakat malum 300gr 100tl civarında

10. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    geri kalan 0,5 gram birşey içermiyor.300 gramına 100 tl vereceğine 1 kilosuna 200 tl ver.~3 ay gidecektir sana.böylece daha hesaplı bir fiyata çok kaliteli bir glutamine almış olursun.

meren07 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  11. meren07

meren07 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    evet 1kg lık olanı 200-220 arasında. mhp yada prolab glutamine bu iki üründen 1 tanesinin bu hafta siparişini vereceğim. fiyat olarak aralarında 60tl gibi bir fark var. Bu yılki maddi sıkıntılarımdan dolayı fiyat olayına fazla takılıyorum.

12. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    VPX'in glutamininde 4.5 gramda 4 gram glutamine var, MHP'nin glutamininde de 6 gramında 5 gram glutamine var.

VPX 700 gram-102.5 tl 700/4.5*4=622.2 gram saf glutamin
    MHP 1000 gram 219 tl 1000/6*5=833.3 gram saf glutamin

VPX'in gramı yaklaşık 16 kuruşa, MHP'nin gramı yakşalık 26 kuruşa geliyor. (Ki MHP'nin daha ekonomik olan 1000 gramlık glutaminini seçtim yoksa 300 gramlık glutaminini seçsem bu fark çok daha fazla olurdu)

Şöyle bir yuvarlama yapalım, VPX'in kilosu saf glutamine bazında 160 tl'ye gelirken, MHP'nin kilosu saf glutamine bazında 260 tl'ye gelmektedir.

Bir başka deyişle MHP, VPX'ten kg başına 100 tl daha pahalıdır.

Kısacası VPX'in ürünü fiyat/performans açısından tartışmasız daha iyidir.

Son düzenleme: 22 Kasım 2011
    Rumi, ErbakanHoca, DeibLER ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. meren07

meren07 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    VPX glutamine i kullanma olanağın oldu mu? arkadaşlarımdan vpx synthesize ürününü kullananlar vardı ve çok memnunlardı fakat glutamine ni kullanan yok etrafımda. fiyat olarak da hardline ile neredeyse eşdeğer piyasadaki en ucuz sayılabilecek glutamine durumda.

14. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    ben 2 aydır kullanıyorum gayet memnunum. vpx çok kaliteli bir marka.

15. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    bana biraz klavyeye güvenerek yazıyormuşsun gibi geldi ama neyse.4 işlem yapmaya gerek yoktu,vpx'in ne kadar uygun olduğu gayet açık çünkü.MHP'nin 6 gramında 6 gram glutamin vardır.bunun 5 gramı normal glutamin 1 gramı salınımlı glutamindir.ayrıca burada kimse vpx ile mhp yi karşılaştırmıyor.şahsen benim 100 tl'm olsa gider weider alırım vpx alacağıma.glutamine glutaminedir normal koşullarda ama mhp gibi iyileştirilmiş glutaminelerde var elbet.o yüzden aldığınız performans vpx ten değil normal glutaminenin faydalarından kaynaklanıyor.

legolas246 bunu beğendi.
  16. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    çok saçma bir yorum olmuş, benim klavyeden salladığımı ima etmişsin.. neyse.. mhp'nin 6 gramının 5 gramı glutamin, kalan 1 gramı da glukoz, soya ve yağdır. olmaması gereken ne varsa var yani. başkasını yalanlamadan önce bir bahsettiğin ürünün içeriğine baksaydın keşke. ben vpx kullandım superman oldum demiyorum arkadaş memnun musun demiş ben de memnunum dedim. hele bir de weider demişsin ya, sana başka sözüm yok. :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23.11.11 00:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22.11.11 23:57 ----------

neyse kullanmadan klavyeden salladığımı iddia etmişsin, hemen senin için 2 tane resim çekip koyuyorum. arkadaki ben değilim ha muscle and fitness türkiye dergisinin verdiği jay cutler posteri. :D

[​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 23 Kasım 2011
    viva-zapata bunu beğendi.
  17. Kemal_

Kemal_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenmanımın bitiş saati ile uyuma saatim arasında ortalama 3-5 saat var. Dolayısıyla antrenman bitişinde ve uyumadan önce kullanırsam israf yapmış olurum diye düşünüyorum. Antrenmandan önce kullanıpta yatmadan önce alsamda tam etki alamazmışım gibi hissediyorum. Bu konuda fikri olan varmı ?

18. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
  19. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    MHP Glutamine-SR almış bulunmaktayım.Bunu All Stars Creatine ve Ultimate Whey ilr destekliyorum.Daha önceden VPX,EAS olmak üzere iki farklı glutamine kullandım ve bu üçüncü deneyişim.

Bunu tercihteki en önemli nedenim uzun süre salınımlı olması,siz ne kadar glutamine alırsanız alın bir öğünde,sadece vücudunuzun emdiği kadarı işinize yarayacak.O yüzden bu tarz Sustained-Release konseptinde bir ürün daha çok cezbetti beni açıkçası,antreman öncesi protein shake ile 5gr,yatmadan önce protein shake ile 5 gr olmak üzere genelde günde 2 porsiyon olarak kullanmayı düşünüyorum.Ama 2 ay sonundaki gözlemlerime göre 1 porsiyona da düşürebilirim.

Unflavored olanı gayet kolay karışmakta ve tamamen tatsız,hissetmeden,kolaylıkla içebilirsiniz.

AngryHun bunu beğendi.
  20. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    unflavored ten başka aroma yokki zaten :)

Sayfayı Paylaş