1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

mexnimorte resimler yorumlarınızı bekliyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mexnimorte tarafından 30 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. mexnimorte

mexnimorte Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herkese merhabalar forumu 2-3 senedir takip etmekteyim özellikle son 1 senedir bütün yazılanları okumaya çalışıyorum son 6 aydır düzenli olarak vg yapıyorum haftada 3 gün geçen senede ocak ayından itibaren 6 ay devam etmiştim yazın bırakmak zorunda kaldım 2 sene önce 90 kilo filandım şimdi 78 kiloyum bi ara 72 lere kadar indim bilinçsiz yaptığım spor ve beslenme yüzünden yağlarla takıntım var :) son 5-6 aydır imkanlarım ölçüsünde düzenli bir beslenme programı yaptım ve harfi harfine uyguluyorum ayrıca son 3 aydır protein tozu ve son 1 aydırda animal pak kullanıyorum amacım biraz daha kas kütlesi kazanabilmek şimdilik 85-90 kilo olmayı düşünüyorum yağ oranımı ölçtürmedim karın kaslarım belli oluyor ama göbek deliği altındaki artık yağmı su mu bilemiyorum oradaki
    yumuşaklıktan kurtulamadım ne kadar dikkat etsemde çok yavaş sonuç alıyorum yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

ölçüler(soğuk) :
    boy:1.83
    kilo:78
    kol:39
    göğüs:104
    omuz:116
    bel:78

beslenme programım:

sabah-08:00
    whey protein yarım saat sonra 5 yumurta 2 tam 3 beyaz 2-3

ara öğün 10:00
    250 ml yağsız sütle lifalif yada benzeri kuru meyveli müsli

öğlen-12:30
    yağsız makarna ve 1 büyük 1 küçük ton balığı yağı süzülmüş

ara öğün 15:00
    1-2 tane domates salatalık biber whey protein tozu
    küçük tabak makarna yada haşlanmış pirinç

17:00-18:30 antreman
    antremandan hemen sonra whey protein

19:30-akşam yemeği
    haşlanmış tavuk göğsü yada kırmızı et 200-250 gram ve yanında makarna

ara öğün 21:00
    1-2 tane meyve

23:30 yatmadan önce
    150-200 gram yağsız lor peyniri

Ekli Dosyalar:

2. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Program ve beslenme düzenin hakkında yorum yapamıyorum ama kollarının 39cm olması beni gerçekten şaşırttı.Çalışmalarında başarılar diliyorum.

3. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bu beslenme programını harfi harfine uygulayabiliyor musun merak ettim..ayrıca ne kadar zamandır bu şekilde besleniyorsun?aklıma takılan ilk sorular bunlar..çünkü burada üç ölçek protein tozu ve ara öğünlerle beraber tam tamına 8 adet protein ağırlıklı öğünden bahsediyoruz..
    eğer yanlış hesaplamadıysam günde 250 gram civarında protein alıyorsun, ki en azından bu miktarda alıyorsun, bu da klasik hesaplamaya göre vücut ağırlığının 3 katından fazla!!!
    Unutma ki proteinin fazlası vücutta yağa ve enerji ihtiyacı için basit şekerlere dönüştürülür..Daha da önemlisi karaciğerini boşa zorlamış oluyorsun..

Beslenme programın bana göre yanlış..

Vücuduna gelecek olursak; orantıyı bozmamışsın diyebiliriz,gelişme kendini belli ediyor, ancak kütle olarak eksiğin var, daha kesin yorumlar yapmak için erken..

başarılar

4. Olcan

Olcan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    O kol 39 gelmez hocam ...!
    Ne kendını kandır ne de mılletı.

5. mexnimorte

mexnimorte Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    evet cappi dediğin gibi 200-230 gram arasına tekabül ediyorsanırım daha azı yeterli olacaktır sanırım işin garip tarafı sen bunu söyleyene kadar ben hep az protein aldığımı düşünüyordum kaldı ki kafama takıldıkça oturur hesaplarım aldığım protein miktarını protein tozunu 3 aydır kullanıyorum bu programı 5 aydır uyguluyorum hemde hergün çevremdekilere gına geldi ama ben sabah makarnamı yumurtalarımı haşlayıp tonbalığımı alıp yola çıkıyorum yorumların için teşekkürler

6. mexnimorte

mexnimorte Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    boyumun 1.83 olduğunuda hesaba katarsak 39 cm kol için çok önemli bir ölçü değil aslında ama yarın endişeli arkadaşlar için mezurayla bir resim koyacağım

7. mexnimorte

mexnimorte Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  8. egeboii

egeboii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bende de aynı sorun olduğu için dikkatimi hemen çekti,alt karın çalışmaya ağırlık vermelisin bence

9. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    forumda bir kaçtır şuna denk geliyorum: sanki kol ölçüsü her ne kadar önemli de olsa gereğinden fazla önemseniyor gibi. yani kolu ince birisi kalkıp kolum 50 derse güler geçerim ancak kolum 38-40-42 dense bile kalkıp kandırma kendini mealli mesajlar biraz ağır gibi. sonra ne oluyor kol ölçüsünü mezurayla koyuyor arkadaş ispatlıyor oluyor bitiyor. biraz fazla önemsiyoruz.

10. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    olcan sanırım arkadaşa bir özür borçlusun

11. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    belin ince bu konuda sanslisin. goguse biraz daha yuklenmek gerek diye dusunuyorum.. bi 5 kilo daha alsan tam super

12. BK

BK Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    "sabah-08:00
    whey protein yarım saat sonra 5 yumurta 2 tam 3 beyaz 2-3"

Whey'i bir bardak sütün içine bir porsiyon koyduğunuzu varsayarsak:

yarım saat içinde Whey+süt (yaklaşık 30gr protein) ve 5 yumurta (yaklaşık 30gr protein) sanki fazla olmuş gibi.

13. mexnimorte

mexnimorte Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    whey i sadece suyla alıyorum en fazla yarım saat bekleyebiliyorum evden çıkmak zorunda oluyorum beslenmedeki bazı hataların farkındayım ama mecburen böyle oluyor elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum sizlerinde önerileriyle.

14. BK

BK Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    "17:00-18:30 antreman
    antremandan hemen sonra whey protein"

mexnimorte, sanki burda da bir hata var gibi. Antremandan hemen sonra whey almak pek doğru değil sanırım.

Hali hazırda kan kaslarındayken mideye birşeyler almak, beslenmek ne kadar hem antremanın hem de besinin çakışmasına neden oluyor.

Daha tecrübeli, daha bilgili üyeler elbet daha tatminkar şeyler söyleceklerdir.

Ve ayrıca suya whey karıştırmak da, bilemiyorum, sütle alsanız daha iyi sanki.

Kısacası, whey ile ilgili olarak ben:

• Gün içindekileri sütle,

• Antreman sonrasındakileri meyve suyuyla, antremandan 30-45 dakika sonra alıyorum.

15. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Benim yukarıda ki mesajı atarken kırıcı veya yalanlayıcı olmak gibi bir niyetin yoktu yanlış anlaşıldıysam veya kırıcı olduysam öncelikle özürdilerim.Bazen resimler,bazende kolun yapısı insanı yanıltabiliyor.daha kısa bir kolda 39 cm çok iri gözükürken arkadaşımızınki gibi bir kolda kedini göstermeye biliyor.Dediğim gibi amacım kırıcı olmak değildi aslında aynı dertten bende mustaribim kol ölçümü söylediğimde ölçüpte gözlerine sokuncaya kadar sözüme itimat edilmiyor.Empatiyi elden hiç bırakmamak gerekiyor.Çalışmalarında tekrar başarılar arkadaşım.

16. george_bush

george_bush Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    olur mu hocam en temel prensip antrenmandan sonra 2 saat içinde kana protein sağlayabilmektir,bu yüzdendir ki antrenman sonrası kana hızlı karışan whey protein ve/veya amino asit alıyoruz. suyla almak ise hızlı karışması açısından önerilen bir yöntem

17. george_bush

george_bush Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    biceps küçük o triceps büyük o yüzden görüntü aldatıyor olabilir,benim kolum da 39 ama bicepsim gelişmiş olduğu için daha büyük duruyor,bicepsin gösterişe etkisi büyük.

18. licorne

licorne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana mı öyle geliyor yoksa bütün pozlarında nefes almışsın ve mideyi içeri çekmişsin gibi görünüyor. Yanılıyor da olabilirim.

19. seko_body.54

seko_body.54 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSTANBUL TÜRKİYE
    Bence iyi gidiyorsun. Büyük Hocalarımızın Önerileriyle daha iyi yol katedeceğinden eminim başarılar ....

20. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten uygulayabiliyorsan, 100 gr karbonhidrat eklendiği takdirde mükemmel bir beslenme programın var

Sayfayı Paylaş