Metabozilmamdan dolayı kilo alamıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve newsong30 tarafından 7 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. newsong30

newsong30 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba beyler, ben 14 yaşındayım. Malesef 39 kiloyum(Lütfen dalga geçmeyin). Boyumsa 156. Annemin boyu 154, kilosu 55. Babamın boyu 171 kilosu 53. Yani babamda benim gibi zayıf. Genetik olarak baba tarafına çekmişim. Şimdi çoğunuz beni az yediği için kilo almıyor sanıyosunuz ama geçenlerde hastanede kilom neden zayıf diye sormaya gittik tansiyonuma baktı metabolizmamın hızlı çalıştığını söyledi, çok zor kilo alırsın dedi. Zaten ne kadar çok yesem hiçbiri içerde kalmıyor hepsi tuvalette çıkıyor. Sizce ben nasıl kilo alırım? Arkadaşlarım hep 50-60 arası, utanıyorum onların yanında bi deri bi kemik gözükmeye...

2. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    çok yiyecen her gün 1 paket a101 vy bim den bulgur al ye 3420 kcal eder senin normal ihtiyacın 1500 kcal sen hergün 1 kg bulgur ye hergün 1920 kcal fazlz alırsın 1 ay sonra 6 kg alırsın buda senin 45 kg olmanı sağlar ama tabi bu 6 kg yağ olur yada şöyle yap senin ihtiyacın 1500 kcal spor yapıyorsan artar,1500 kcale 300 kcal yani 1800 kcal al hala daha kilo almıyorsan git 200 kcal al ama 1 ay 1800 diğer ay 2000 kcal al ve oda olmadı 2300 kcal çıkar 3. ay illaki kg alırsın

3. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Dostum hastalık derecesinde zayıfsan yani yatıp kalkıp yemek yiyeceksin kuru yemişlere abanacaksın atıyorum günde 300 gr fıstık yesen 1800 kcal yapar :) çerez niyetine at ağızına al çayını yanına + yemek te ye baya sağlam kilo alamamana imkan yok mesela örnek bir program yazayım sana.
    Sabah
    Sağlam kahvaltı yap
    sonra 1 saat sonra felan 100 gr fıstık ye
    Öğlen
    Makarna yada bulgur felan ye yada herhangi bir yemek ama sağlam ye yani doyduğun anda bırakma zorla ye baktın miden bulandı yemeyi bırak.
    1 saat sonra 100 gr fındık yada fıstık yada badem onlardan ye
    Akşam yine evde pişen yemeğe aban :D
    yine 1 saat sonra fındık fıstık aban.

4. newsong30

newsong30 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İkinizede tavsiyleriniz için teşekkür edeirm. Şu ramazan geçsin, dediklerinizi sıkı sıkı uygulamaya başlıycam.

5. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Bu arkadaşlarımızın dediklerini spor ile birlikte yaparsan kiloyu daha sağlıklı alırsın. Ufak dumbell alarak bu işin üstesinden gelirsin.

eehfe4 bunu beğendi.
  6. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Dumbell gerek bile yok :)

7. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Fiziğine şekil katsın hocam iyidir iyi :)

8. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Aynen dostum vucut agirli bile yeter.

9. mcyaralıbodyci

mcyaralıbodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bak kardeşim yaşın daha küçük ilerde alırsın lakin almak için diyelim 3öğün yiyorsan 4 öğün ye olmadımı 5 öğün ye günde olmazsa 5 öğün ye ve çok yağlı ye protein ağırlıklı beslen kendine bol kalorili içecekler yap iç eminim alırsın kilo
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2017 ---
    Bak kardeşim yaşın daha küçük ilerde alırsın lakin almak için diyelim 3öğün yiyorsan 4 öğün ye olmadımı 5 öğün ye günde olmazsa 5 öğün ye ve çok yağlı ye protein ağırlıklı beslen kendine bol kalorili içecekler yap iç eminim alırsın kilo

10. ArdaDK

ArdaDK Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Engineer
    Arkadaşların tavsiyesine ek olarak 14 yaşındasın ve ergenlik olarak bahsettiğimiz hormonel döneme girmiş bulunuyorsun bu duygularını da etkiliyordur eminim. Bu yüzden (lütfen dalga geçmeyin) diye bir ibare kullanma bir kere zayıf olmak dalga geçilecek birşey değil. Kusur varsayalım, bir insanın kusur ne alay edilecek birşeydir nede utanılacak birşey değildir. psikolojini son derece rahat tutu çünkü stres kilo almanı büyük oranda engeller. Ne demiş şair "dert adamı yer imiş" bir diğer "adamı gam, duvarı nem yıkar imiş."

Sayfayı Paylaş