Metabolizma Ve Genetik Hakkında

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve fatalrhyme95 tarafından 12 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Arkadaslar merhaba
    Benım metabolizma ve genetik hakkında merak ettigim birkaç soru var.Örnekler üzerinden gidecegim.
    Benim bir arkadasım var 18 yasında ve sporla alakası yok okuldan eve evden staja hiç boş oturmaz ama 65 kilo 1,90 boy ektomorf tip yağ oranını bilmiyorum ama tahmini 7-8 dir.
    Simdi gelelim bana 1,75 boy 75 kilo yağ oranı 12% civarı ve uzun zamandır vücut gelistirme ile ugrasıyorum . Kücükken ektomorf gibiydim ama büyüdükce vücudum yağlanmaya basladı kolay kilo alabiliyorum ama yağlardan bir türlü kurtulamıyorum uzun süre diyette yapamıyorum açıkçası ama sporu hiç aksatmıyorum yani söyle söyleyim 1 ay boyunca haftada 4 gün 30-40 dk interval kardio ile 72 kiloydum 74 kiloya çıktım gerisini siz düşünün.

Şimdi benim bu arkadaşla aramdaki fark ne artık süphelenmeye basladım acaba metabolizmal bir hastalık olabilir mi yani 2 senedir şeker yok ekmek yok
    yukarda bahsettigim arkadaş günde 2-3 ekmek yiyen birisi oturdugu yerde bunları yakıyorda ben sadece kaliteli besinler tükettigim halde nasıl yakamıyorum
    aklım fikrim almıyor bu konuda yardımcı olacak arkadaslar fikri olan arkadaslar mesaj atabilirse sevirim beyler.
    beslenme programım
    spor yaptıgım günler : ( sadece ana öğünleri yazıyorum ) öğle yemeği 250 gr tavuk veya et , bulgur veya pirinç pilavı
    aksam yemegi 250 gr tavuk veya et, bulgur veya pirinç pilavı
    ( eger varsa yanına hafif sebze yemegi ekliyorum)
    bunun dısında abur cubur vs. tüketmiyorum .
    spor yapmadıgım günlerde ise baklagil tercih ediyorum yine protein ihtiyacına göre ayarlıyorum.

2. dogukanuzuncan

dogukanuzuncan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşim aynı durum bendede var güçlüyüm kuvvetliyim bünyem sağlam ama kilo almada benden hızlısı yok diyet yapmaya başladım 102 kilodan 87 ye kadar düştüm şuan 87 yim sen daha sağlıklısın emin ol güç olsun dayanıklılık olsun daha iyisin çünkü kilo alamayan arkadaşın kemikleride büyük ihtimalle incedir genel olarak benim arkadaşlarımda öyle hızlı çöker dayanıklıdır ama güce bağlı kalamaz kırmızı kas liflerini zorlayamaz :) ama sen ve ben antremanlı olduktan sonra hiç durmadan 30 km hızla 15 20 dakika koşabiliriz :) takılma düzenini bozma beslenmene gelincede vücudun herşeye ihtiyacı var balık ta tüket çikolatada cips te idman yaptıgın sürece pek birşey kaybetmezsin her zaman kilo veremezsin alıcaksın ki yakabilesin :) takılma kontrol senden çıktıgını hissedersen bi diyetle çözersin işi

mrthr35 ve fatalrhyme95 bunu beğendi.
  3. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    bro aslında kiloyla hiçbir problemim yok yılın 12 ayı bulk şekilde gezebilirim ama kilo alınca tipim kayıyor sıkıntı orda :D

mrthr35 bunu beğendi.
  4. berkque

berkque Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Basta bel olmak uzere diger olculerinide al tarti ile beraber. Kilonun artmasi yaglandigin anlamina gelmez her zaman, karbonhidrati fazla kacirirsin su tutar vucut tarti fazla gosterir, tuzu biraz fazla alirsin o gun tarti fazla gosterir, az su icersin odem yapar kilo fazla gosterir. Bahsettigin kiloda %12 civari yag oranin varsa gercekten nasil bu kadar sorun edebiliyorsun bence manasiz. Verdigin ornekte cocuk zaten Somalili kivaminda boyu ile kilosu arasinda 25 puan fark var, evet bu kesin birsey ifade etmeyebilir ama bu kadar buyuk farkta kemikleri sayiliyordur her tarafi %7 olsa ne olur.

Bence sen anoreksiyanin kiyilarinda dolasiyorsun gibi geliyor bana. Bu kadar saplanti yapma bunu %12'den sonra daha da yag oranini dusurmek oyle ekmegi, sekeri kesip basarilacak birsey degil en az 4 ay cok siki diyet ve spor yapacaksin ki %8'lere dusebil, tahmini 65 kilo civarina dusmen lazim, oradan yap hesabini. Spor gunleri tavuk bulgur, spor yapmadigin gunler evde yapilan yemekleri tuketmekle mumkun degil hedefine ulasman.

fatalrhyme95 bunu beğendi.
  5. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    ögrenci oldugum icin beslenmeyi hala düzene sokamadım ne kadar zorlarsan zorla evdekilerde artık bıkıyor hergün tavuk et görmekten :D aslında benım takıntım zaten kilo degil yağ oranım 65 kilo olmakla 100 kilo olmak arasında hıcbır fark yok benım ıcın ama temiz bir vücut istiyorum 4 ay diyet biraz abartı olmazmı 8% olmasa bile 10% bile razıyım :D

6. dogukanuzuncan

dogukanuzuncan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    kardeş sen sporunu yap beslen vücudun zaten ne uygunsa onu yapıyor insan üstün bir varlık gerçekten genişleme büyüme ve gelişme kapasitesi çok yüksek bir varlık 1 aydır antrenmanlardan sonra koşuyorum 800mt ile başladım şuan hiç kesilmeden 9 km koşuyorum 30 dakikada

7. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Helal baya iyi koşuyormuşsun :D Ben 1 aylık antrenman ile 23 dkda 5 km koşuyordum . Zaten spor konusunda hiçbir sıkıntı yok gerçekten hakkını vererek yapıyorum ama nedense istedigim sonuca ulasamıyorum bir türlü.

8. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Düzenli antreman beslenmeye devam et sonucuna elbet ulaşacaksın.

fatalrhyme95 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş