merhaba arkadaşlar zayıflamada yardımcı olurmsunuz?

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve salperdemir tarafından 8 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. salperdemir

salperdemir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaslar boy 1,75 kılo 87 hedefim 80 sızce nasıl zayıflayabılırım yardımcı olurmusunuz. bana sıkı bır antrenman onerısı olan var mı daha cok kosuyorum ve bısıklet yapıyorum sızce daha ne yapmalıyım

2. ozn61

ozn61 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    spor salonunda bisiklet ve koşu yapıyorsanız pek tavsiye etmem bunun yerine ağırlık çalışırsanız hem daha fazla kalori yakarsınız hem kas kütlesi kazanıp metabolizmanızı hızlandırırsınız.

3. salperdemir

salperdemir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1 saat koşu ve yürüyüş ondan sonra ağırlık yapıyorum

4. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    Kilo vermek beslenmeye dikkat etmekle olur. 3 altın kural var. Önem sırasına göre 1- Hamur işi ve şekeri büyük oranda azaltmak 2- Akşam yemeğini hafif ve erken saatte yemek (hafif aç uyumak lazım) 3- bir seferde doyana kadar yemek yememek.
    Bunlara dikkat ederek diyetinizi dilediğiniz gibi ayarlarsınız.
    İdmana gelince. İdman yapmazsanız da yukarda söylediklerimi yaparsanız çok güzel kilo verirsiniz. Fakat idmanla sürece destek olmak istiyorsanız Kesinlikle kardiyo. Kardiyo çalışmasını bisiklet, koşu vesaire farketmez kalp hızınızı orta-yüksek bir seviyede 1 saat civarı yüksek tutucak idmanlarla yapın. Hareket değiştirebilirsiniz. 1 saatlik orta şeker bir kardiyo idmanı size yaklaşık 100 gram yağ yaktırır.
    Ağırlık çalışması ise kardiyodan sonra hafif kiloyla hatta çok hafif kiloyla çok tekrarlı olmalı. Ağırlık çalışmak adelleerinizi diri tutmanızı sağlar. Ağırlık idmanı Kilo verme sürecine destek olmak için değil adelelerinize destek olmak için tavsiye edilir. Ağır kilo çalışmaktan kesinlikle kaçının. Ağır kilo veya kasları zorlayan her idman iştahınız açacağı gibi vücudunuzda kilo almanızı tetikleyecek hormonları devreye sokar.
    Ayda 4-5 kg vermek idealdir. Acele etmeyin

5. salperdemir

salperdemir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederiz

Sayfayı Paylaş