Menisküs zedelenmesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve samet109 tarafından 5 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. samet109

samet109 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar maç oynarken dizime bir darbe aldım ve acile gittim acil doktoru menisküs zedelenmesi olmuş dedi ve 3 ay bir aktivite yapma hatta koşma bile dedi eve gelince biraz araştırma yaptım iç menisküs ve dış menisküs varmış birisi damarlar ile besleniyormuş bu yüzden iyileşiyormuş görüntüleri atacağım anlayan çıkarsa bu konuda cevap yazarsa memnun olurum ve 2 . Sorum olarak şu an spor yapabilir miyim bacak antrenmanı yapmayacağım sadece üst vücut.bunun kötü etkisi olur mu ?( doktora soracaktım ama malum virüsten dolayı randevuyu 15 gün sonraya verdi )

2. fizyo_spor

fizyo_spor Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Ben fzt. egzersizlere başlamalısın leg ex. ve leg curl hareketini yap squat gibi kapalı kinetik zincir hareketlerinden bu aralar uzak dur. İç dış bacak çalış kalça çalış ve bisiklet yap.

3. samet109

samet109 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

4. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Benimde son dizimde yıllardır menüsküs=yırtık var.Aşırı zorlamadıktan sonra ağrı sızı yapmaz.Bacak çalışmayı belli bir süre bırak sonrasında yavaş yavaş fazla ağırlık takmadan çalışabilirsin.Diğer bölgelerde istediğin gibi davran....

Sayfayı Paylaş