Menüm nasıl ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Kaypuz tarafından 11 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul
    - Sabah
    2 tam yumurta peynir domates salatalık 2 dilim kepek ekmeği + Sıkılmış Portakal suyu
    - Ara
    2,3 Burçak
    - Öğlen
    İş yerinde çıkan yemekler genelde ne çıkacagı fazla belli olmuyo ama yağlı oldugundan fazla yiyemiyorum çorba ve bi dilim ekmekle geçiştiriyorum genelde.
    - Ara
    2,3 Burçak
    - Akşam
    1 dilim ekmekle valide ne hazırladıysa artık tabi o bana göre yapıyo yemekleri yağsız ve tuzsuz

122 kg
    1.85 Boy
    22 Yaş

Nasıldır ?

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Amacının ne oldugunu yazarsan saglıklı yorumlar alırsın, ornegın agırlık calısması yapıyorsan bu beslenme tamamen yetersız.

3. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul
    Kilomdanda anlayabilirdiniz :)
    kilo vermekdir amacım spor yapmıyorum çalıştığım şirkette fazla koşturdugum için yoruluyorum ve akşam spor yapmak tamamen bir eziyete dönüşüyo.

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Haklısınız gözümden kacmıs. :p

5. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Benim gordugum, kahvalti iyi ama menude neredeyse protein yok. 3 ana 3 ara ogun olarak, dusunursen ana ogunlerde mutlaka protein almak lazim. Isyerinde et, tavuk, balik cikiyorsa (yagli olanlardan, kizartmalardan ve tavuk derisinden uzak durmak kaydiyla) onlardan alinabilir. Keza salatada oyle.

Ara ogunlerde Burcak demissin, kolay bir cozum ama cok yararli degil. Senin yerinde olsam isyerinde birkac meyve/yagsiz yogurt/ kuruyemis goturur ve onlardan yerdim.

Aksamlari ise mutlaka karbonhidrati kesmek lazim. Zeytinyagli bir salata yada sebze yemegi ile yine proteinden olusan bir ogun iyi olur.

Gerekirse oglen isyerinde az yagli olduguna inaniyorsaniz pilav yada tavuk. Olmadi mumkunse kepek ekmegiyle ton balikli sandvic goturulebilir.

Gunde en az 2.5-3 litrede su icmek lazim, yag yakimi ve atimi icin.

Bunlarla beraber surekli bir spor aktivitesi ile cok kolay kilo kaybedersin cunku boy kilo orasindaki fark cok fazla.

Kaypuz bunu beğendi.
  6. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul
    teşekkürler önerilerin için

elimde muscletech hydro pro series var onlarıda kullanmamı önerirmisiniz

işyerinde oldugum için basit çözümler üretmeye calısıyorum burçakda lifli oldugu için tercih ettigim bi ürün ama dediginiz gibi pekde faydalı degil meyva götürebilirim onun yerine öğlen ise yemekleri yapan ablamız sağolsun sanki çok yağ koyunca o kadar lezzetli olurmuşcasına basıyo yağı fazla yiyemiyorum çorba dışında akşamları ise 7 gibi evde oluyorum ton balıklı salata olabilir sanki :)

tekrar menümü hazırlayıp paylaşıcam :)

7. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra

HydroxyCut guclu ama bir okadar da yan etkileri olabilen bir urundur kullandim. Hydroxycut konusunda bence cok erken diyebilirim. Ozellikle senin spor konusunda ne yaptigini bilmeden. Spor yoksa ozellikle uzak dur, varsada plato evresine ulasinca kullan ama bu da cok yakin bir gelecekte olacak gibi diil.

Bunun yerine hizlandiricisiz, bitkisel icerikli biseyler alinabilir (yesil cay, chromium icerikli ) ama bunun icin beklemek lazim. Vucut su anda kilo vermeyi muhtemelen senden bile daha fazla istiyor ve buna cok hazir.

Bence bu sekilde kisa cozumlere yonelmeden once asil bugune dek erteledigini yapmalisin. Yani spor ve duzgun bir beslenme programi uygula. Cunku Hydroxycut ve benzeri urunler mucize saglamiyor, hele ki spor ve diyet yoksa.

Burcak lif konusunda iyidir ama karbonhidrat ve yag acisindan dikkat edilmesi gerekir. Insan kendini bu nasilsa zararsiz diye cabuk kaptirio oyle urunlere.

Oglenleri ise, aksamdan annenin senin icin izgara yaptigi tavuk gogsu vs goturulup isitilabilir - sirketteki abla bozulmayacaksa :) -

Aksamlari salatana zeytinyagi eklemeyi unutma, hergun 1 tatli kasigi zeytinyagi yada balik yagi, kilo vermeni kolaylastiracaktir. Birde hergun hergun tonbalikli salata biktirir, salatayi sebze yemegi, tonu, tavuk,et yada diger baliklarlla da degistir. Gece cok acikirsan yine sebze, az yagli yogurt yada lor peyniri (yag orani az ve proteini yuksek) yemeyi deneyebilirsin.

8. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş