1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Melih Cologlu İle Ropörtaj

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Despo tarafından 27 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka

Melihin Öz Geçmişi

İsim:Melih Cologlu
    Bulunduğu Şehir:
    Boynton Beach, Florida
    Boy:
    190.5 cm
    Yarışma
    NPC Sport of Physique
    Başarıları:
    2011 Eastern USA Men's Physique Şampiyonu
    Deneyimi
    10 (2 yıl yarışmacı)
    Yarışma Kilosu:
    94 kg, %4 Yağ oranı
    Off Sezon:
    103 kg
    Sponsorlukları:
    Grenade Fat Burner, Iron Life Forever, Adept Photography & Monsta Clothing

Grenade Fatburner Sponsoru Melih Cologlu

Öncelikle kendiniz hakkında bilgi verir misiniz ?

Benim adim Melih F Cologlu, 14 yıldır Amerikanin Florida şehrinde yaşıyorum. Son 10 yıldır Personal Training işini eşim Ashley ile yapiyoruz. Müşterilerimizin arasında yatırımcılar, iş adamlari, doktor ve avukatlar var. Floridanın Palm Beach bölümündeyiz. İnternet üzerinden de egzersiz programları hazırlayabiliyoruz.
    Mart ayının 26 sında EASTERN USA’s MEN’s PHYSIQUE şampiyonu oldum. Şimdi Profesyonel PHYSIQUE yarışmacısı olmam için Temmuz ayında TEAM UNIVERSE yarışmasını kazanmam lazım. Bunu başarmak için şu sıralar çok disiplinli çalışıyorum.

Bu sporla nasıl tanıştınız ve ne zaman başladınız ?

12 yıldır bu sporu yapıyorum ancak son 2 sene müsabakalara katılıyorum. Daha önce hep su topu ve yüzme sporlarıyla ilgilenirdim ve bu sporların ağırlık programı vardı. Bu iki spor dalından daha çok ağırlık kaldırmayı sevdiğimi anlar anlamaz vücutçuluğa başladım o günden beri aralıksız devam ediyorum.

Haftada kaç gün spor yapıyorsunuz ? Programınızdan bahseder misiniz ?

Her gün antrenman yapıyorum. 10 gün split programı; bu programda her 10 gün içinde aynı kas grubu 2 kere calıştırılıyor. Örnek: 10 günlük periyotta Göğüs & Sırt 1. gün ve 5. gün. Bu sayede kasların onarılması için zaman sağlamış oluyorum ve güç artışı mükemmel oluyor.
    Bu 10 gün içinde şu teknikleri kullanıyorum: drop set, strip set, rest pause sets, negative sets, super slow sets, tri sets, super sets ve dahası.

Beslenmeniz hakkında bizi biraz bilgi verir misiniz ?

Kas yükleme döneminde (off season) 7000 kaloriye yakın alıyorum. Hergün 90 dakika spor yapıyorum, beslenme için de yumurta beyazı, makarna, patates ve günde 2 kilo tavuk, hindi, balık karışımı, fıstık ezmesi, protein karışımları, BCAA, ZMA ve Glutamine kullanıyorum.

Gelecekteki hedefiniz nedir ?

2011 EASTERN USA şampiyonu olmam beni TEAM UNIVERSE Müsabakasina eriştirdi ve bu müsabakada birinci olmak benim IFBB pro kartını almama imkan verecek. Yeni olan MEN’s Physique MR. Olympia müsabakasında mevcut olucak ve ilerideki hedefim MR. PHYSIQUE OLYMPIA olmak.

Vücut geliştirme sporu dışında yaptığınız veya takip ettiğiniz başka spor branşları var mı?

Şu anda benim tek düşündüğüm spor. Vücudumu her gün çalıştırıp mükemmeliğe yaklaştırmak istiyorum. Bunun dışında NBA basketbolu takip ediyorum ve tabiki Hidayetin ORLANDO MAGIC’i favori takımım.

Müsabakalarınız ve dereceleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

• 2011 Olympia Weekend Muscle and Fitness Competition Placed Highly
    • 2011 EASTERN USA MEN’s PHYSIQUE şampiyonu
    • MR. MINNESOTA TEENAGE in 2010 ‘un antrenörüyüm
    • Bu sene www.cutandjacked.com web sitesi özel yazarı seçildim.
    • www.ironlifeforever.com şirketinden sponsor sporcusuyum
    • Grenade Fatburner (Yağ yakıcı) markasının sponsor sporcusuyum.
    • Adept Fitness Photography, Fitness Modeliyim.

En beğendiğiniz sporcular kimlerdir?

Arnold ve Michael Jordan beni çok motive eden kişiler, yaptıkları sporda en iyi olan ve örnek olan sporcular beni hep motive etmiştir. Bu iki sporcu bence kendi spor dallarında mükemmelliğe en cok yanaşan sporcular.

Bu sporu yapmayan birine, bu sporu kısaca anlatacak olsaydınız, neler söylerdiniz ?
    Bu spor bence şart. Nedenleri çok; Vücudunuza ve kendinize saygı için, vücut yapan insanların kendine güvenleri artar, bu spor sağlığımız için çok önemli (Kemik yoğunluğu), ve bu sporun yaşı yok (benim 50-60 yaşlarında muşterilerim var ve hala müsabakalara katılıyor ve kendilerini çok iyi hissediyolar.)

Bulk ve yarışma öncesi definisyon döneminden bahseder misiniz? Nasıl hazırlanıyorsunuz?

Bulk dönemim genelde 16 hafta sürer, definisyon dönemim ise 4 hafta. Bulk döneminde daha önce belirtiğim gibi 10 gün sistemini uyguluyorum ama ağırlıklar definisyon döneminden %15 daha ağır. Bu 10 günluk sistemi kendi ögrencilerim arasında da değişmekte. Kişiden kişiye farklı programlar uygulatıyor, kişiye özel programlar hazırlıyorum.
    Herkesin vücudu farklı oldugu için özel planlanması şart! Özel programlar için: www.ironlifeforever.com sitesinde new items sekmesine tıklayıp solda workout bank bölümünden erişebilirsiniz.

Eğitmen olduğunuzu biliyoruz. Peki öğrencileriniz en çok nelerde zorlanıyorlar ?

Benim programlarım kişiye özel hazırlandığı için her öğrencimin hedeflerine zevkle ulaşmasını sağlamaya çalışırım. Zorlanmaları gelişmenin daha hızlı olmasını sağlıyor. Genel anlamda programlarımda zaten asıl amaç her bölgede zorlanmalarıdır, ancak kişiden kişiyede farklılık göstermekte.

Bu başlık altında Melih Cologlu sorularınıza cevap verecektir. Ayrıca Facebook fan sitemizde de sorularınızı sorabilirsiniz. Kendisi yakın zamanda müjdesini vereceğimiz elit atletler takımımızın çok önemli parçalarından bir tanesi olacaktır ve sitemize müthiş katkılar sağlayacağına inaniyoruz. BFTR ailesi olarak kendisine hoşgeldin diyoruz!

Facebook fan sitemiz: www.facebook.com/bodyforumtr

Team Grenade Fatburner:

http://www.grenadefatburner.com/team-grenade/

Prometheus676, pastnova, OnurKardas ve diğer 24 kişi bunu beğendi.
  2. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Adamı beğendim iyiymiş .)
    Beslenmesi de neymiş oyle günde 2 kg tavuk 7000 kalori felan hyper_

3. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    O boy O kilo Adam anca doyuyodur:D

4. FRANKCEO

FRANKCEO Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Kendisi forumda üye mi acaba ? Yarışmada derece aldı mı ?

5. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Çok yakında forumda bu başlık altında aramıza katılacak.

Sorularınızı şimdiden bu başlık altında sorabilirsiniz. Melih tüm sorularınızı içtenlikle cevaplayacktır.

Beslenme, Sporcu besinleri, yarışma ve antrenman teknikleri hakkında Melih'e soru sorabilirsiniz.

İyi forumlar

Prometheus676 ve FedoR bunu beğendi.
  6. Scorponok

Scorponok Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar Melih bey. Mide antremanlarınızı ne kadar sıklıkla yapıyorsunuz ve nasıl bir program düzeni uyguluyorsunuz. Saygılar.

7. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Melih bey diyim öncelikle başarılarınız devamını diliyorum hayatınızda.1-2 soru soracagım . :)

1.) Mide kaslarını daha hacim kazandırmak için nasıl bir çalısma gerekir.Ben sahsen agırlıkla çalısıyorum ve güzel sonuc aldım tekrar sayısı nasıl olmalıdır.

2.)İleride yarısmalara katılacagım Fitness olarak yag oranım %6 daha define veya şekil olarak nasıl bir çalısma yapabılırım.

3.Tricepsler.zor gelişiyor daha da üstüne gitmem mi gerekiyor yoksa haftada 3-4 yeterlimidir.

4.)En önemli sorum budur Agırlık antremanının kan degerlerine etkisi nedir.Karaciger üzerindeki etkisi.
    Teşekkürler...

Son düzenleme: 7 Eylül 2011
  8. MELIHPHYSIQUE#1

MELIHPHYSIQUE#1 Özel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bu

1/ Hacim icin bu kaslari agirlikla calistirmak cok iyi.

Size onerim olan teknigin adi DROP SET teknigi.

bir egzersiz secin, KASLARI ISITTIKTAN SONRA (Diyelim 2 set 15 tANE ISINMA KARIN EGZERsizi) sonra DROP SETE BASLIYCAKSINIZ: BU SETE Diyelim ornek olarak 15 kilo ile 15 tane, sonra ARA OLMADAN 10 kiloya inip 15 tane daha, Ve 5 Kioya inip 15 tane daha (Yani toplam 45 tane hic ara vermeden). Bu COk zor gelirse, 10-10-10 yani toplam 30 da yapabilirsiniz! Bunu Haftade 2-3 kez deneyin ve 4-5 hafta sonra bana gelismeleri bildirin lutfen!!

2/ 6% cok iyi, Bence bir fitness yarismasina 6% ile girin, sonucuna gore size bir program onerisinde bulunabilirim, benim icin sizin vucut oranini gormeden birsey soylemek cok zor. Resim gondermek iyi olabilir.

3/ Triceps icin de birinci sorudaki teknigi kullanabilirsiniz. Haftada 3-4 gun cok fazla, KullandIGINIZ AGIRLIGI arttIRIN be haftada 2-3 Gune DUSURUN!

4/ Egzersiz kan dengeleri icin cogunluktaki insanlara yardim ettigi kanitlanmis birsey, AMA HERKEZIN SAGLIK GECMISI FARKLI VE BENCE BU SORUYU DOKTORUNUZA SORUN LUTFEN!

COK TESEKKURLER, Daha sorunuz farsa lutfen cekinmeyin!

Melih F. COloglu

---------- Post added at 17:56 ---------- Previous post was at 17:45 ----------

TO: FRANK CEO
    Evet burdayim MELIHPHYSIQUE#1 hesabiyla yaziyorum.

Lutfen sorulariniz varsa cekinmeden sorun!!

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:56 ----------

OZDECAN:

Ben KARIN KASLARIMI HAFTADA 2 KERE CALISTIRIYORUM. BEN SENELERDIN CALISTIGIM ICIN COK AGIRLIK KULLANIYORUM, VE BU NEDENLE HAFTADA 2 GUN YAPIYORUM, BUNUN NEDENI KASLARIN ONARILMAYA IHTIYACI OLMASI. AMA SIZ EGZERSIZE YENI BASLADIYSANIZ, DAHA HAFIF AGIRLIK KULLANIN VE HAFTADA 3 GUN BiLE YAPABiLiRsiNiZ!!!
    BU SAYFADA YAKINDA EGZERSIZ DEMO VIDEO LARIM OLUCAK!

TESEKKURLER

MELIH F COLOGLU

9. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    bu başlık neden ilgi görmedi alla alla
    aklına gelen herşeye başlık açan forum gençliği nasıl olmuşta böyle bir fırsatı kaçırmış hiç anlamadım valla :)
    Melih bey artık bakmıyordur da sanırım foruma dimi

Son düzenleme: 18 Ocak 2012
  10. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  11. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    demir00

valla ben şoktayım,sizler önemli bir iş yaparak böyle kaliteli bir sporcuya foruma kazandırmışsınız ama görülen ilgi üzücü gerçekten,İnsanlar Amerika'da Melih bey'e ücret ödeyerek ulaşırlarken bize burada sohbet eder gibi herşeyi sorma özgürlüğü verilmiş ama değerlendirememişiz,kendimede kızdım açıkcası,çünkü ben üye olduktan 1 ay sonra açılmış bu başlık ve ben nasıl gözden kaçırmışım anlamadım :)

neyse ilgilenmene sevindim,Melih beyde umarım bu ilgisizliğe darılmamıştırda tekrar bi geri dönüş yapar

simitci88 bunu beğendi.
  12. thezoRRo

thezoRRo Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    BFTR Yine büyüklüğünü göstermiş . Çok iyi bir eğitmene sorularımızı danışacağımız için çok şanslıyız . Teşekkürler BFTR !

13. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    sok oldum kizmayin ama kusur aradim bulamadim desem yeridir :D boylu poslu parcali kendini spora adamis hedefli tebrikler gercekten bu konunun basligi daha carpici olabilirmis ama boyle birsey beklemiyordum

14. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    Çok iyi gerçekten tebrikler

15. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    bu basligi hergun hortlaticam

16. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Başlığı gereksiz yere hortlamaya gerek yok. Dileyen sorularını bu başlık altında sorabilir.

Bu arada Melihi Muscle & Fitness Türkiye şubat 2012 sayısının kapağında görebileceksiniz.

halterman bunu beğendi.
  17. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    2. kg tavuk mu 7000 kalori :D akıl almaz ya ne mide var helal valla :D :D

18. susam

susam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler melih abi bi kaç sorum olacak izninle

1. Kesinlikle yemememiz gereken 3 şeyi söylermisin özellikle yağlanmamak için kaçınmamız gereken

2. Model manken olmak için minimum kaç sene çalışmak gerekir?

3.Protein-kreatin ikilisini kullanıyorum yeni başladım sayılır takviye konusunda önerebilecegin başka neler var ?

4. 1gün ağırlık 1gün kardiyo diye ayırdım 6 günü sence nasıl degiştirmem gereklimi?

Teşekkürler şimdiden Melih abi..

moothy bunu beğendi.
  19. Ahmed

Ahmed Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    23
    Merhaba Melih bey, bir Türk olarak başarılarınızla bizlere örnek oluyorsunuz. Başarılarınız devamını dilerim.

1-)Omuzlarımızı haftada kaç kez ve nasıl çalıştırmalıyız? Omuzlar da hacimi artırmak için ağır kilolarla az tekrar mı, yoksa hafif kilolarla çok tekrar mı tercih edilmeli? Haftada üç kez omuz çalışıyorum ve her hareketi üç set yapıyorum. Omuz programım şöyle:

Shoulder press
    Dumbell Side Lateral Raise
    Kablo da Çekiş(omuz başı için)
    Bent Over Side Lateral Raise,
    Dumbel Shrug

2-)Bir gün alt vücudumu ve merkez bölgemi, ikinci gün üst vücudumu, üçüncü gün ise dinleniyorum. Bu program sizce orta seviye biri için iyi bir program mı?

20. aydogdu

aydogdu Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Merhabalar melih abi, şöyle bi sorum olucak.

Bu sporu 4 aydır yapmaktayım henüz pek bi bilgim yok beslenmem pek düzenli değil elimde Weider Whey Protein,
    Weider Amino 2200 supplementleri var bu ikiliyi nasıl kullanmalıyım? 1 haftadır elimde duruyor kullanmıyorum henüz, bilgi verirsen sevinirim şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş