Meegan Hefford Protein Tozu Kurbanı Oldu !

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve AtknUludag tarafından 16 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar yıllardır protein tozu kullanıyorum bu haberi duyunca korktum. Bu tarz haberler çok çıkıyor biliyorum ama bunun içeriği biraz daha farklı. Tipik protein tozu kas yapıyor. Kullanma öldürür gibi diyen tiplerden değilim baştan belirtim. Protein sindirilmesinden vs. bahsediyor. Bilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum ?

Meegan Hefford evinde ölü bulundu Avustralya’da yaşayan 25 yaşındaki Meegan Hefford, yaşadığı apartman dairesinde bilincini kaybetmiş bir halde bulundu. Acilen hastaneye kaldırılan Hefford, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Hefford’ın 8 bin kişide bir görülen ve protein ağırlıklı beslenme düzeni nedeniyle vücuduna aldığı proteini sindirememesine, kanında amonyak ve beyninde sıvı birikmesine yol açan bir genetik bozukluğa sahip olduğu anlaşıldı.

Teşhisi konamamış genetik bozukluğunun yanında ‘vücut geliştirme takviyelerinin alınması’, Hefford’ın ölüm sebeplerinden biri olarak yer aldı. Pek çok kez vücut geliştirme yarışmalarına katılan ve rahatsızlığından haberi olmayan Hefford‘ın acılı ailesi, yüksek protein ağırlıklı beslenme düzeninin olası tehlikelerine karşı uyarıların daha fazla olması gerektiğine dikkat çekti.

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    doğru olabilir. insan metabolizması makine değil zaten fazla protein alması dokunur ölür kiminin bir yiyeceğe alerjisi vardır tesadüfen ölür hayat bu :/

3. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    haber doğru ama 8 bin kişide bir mantıksız geldi bana

4. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Bu Haberi Fox TV haberde açıklanmişti. Sağlık için spor yapıyorsanız protein tozu kullanmayınız karın gaz gibi şişme yaparsa toza ara verin veya bırakın. Bu tozlar ne olduğu belli olmayan Kimyasal maddeler içeriyor buda insan genetiği değişebiliyor.
    Ben bile protein tozu kullanmasam da herkes bana soruyor 1 yılda ne çok değiştin toz mu kullandın diye soruyor -Hayır efendim düzenli beslenme, spor ve uyku düzenine uydum dedim. 2 ayda bir 700 TL'lik Supplemente alacağıma koyun alırım.

Ftr_ve_fitness bunu beğendi.
  5. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Gözünü sevim haberi doğru oku. Olayın protein tozuyla alakası yok. Fazla protein alımından dolayı ölmüş sporcu. Protein tozlarını streoid gibi gösterenlere ayrı bir ayar oluyorum gerçekten. İnsan genetiğini değiştiren maddeleri sayar mısın. Madem o kadar araştırdın ? Cevap bekliyorum.

restddtank bunu beğendi.
  6. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Karşı çıkacağınızı tahmin etmişim. Şunu önemsemek lazım raf ömrü uzatmak için hangi maddeler kullandığı bilmiyoruz o yuzen dikkatli kullanmak gerekiyor. Bilinçli bir şekilde beslenme yaparak günde 1 ölçek tozun zararı yoktur fakat Bilinçsiz beslenme tozun ölçüsünü fazla kaçıran insanlardan ağır metal zehirlemesinden insan genetiği değiştiğini biliyorsunuz.protein tozuna karşı değilim ama sağlık için spor yapıyorsanız doğal beslenin daha iyi demişim.
    İngilizce makaleden alıntı yapıyorum.
    "Heavy Metal Contamination
    Consumer Reports tested 15 protein powders and drinks for four heavy metals -- arsenic, cadmium, lead and mercury. While most of the samples tested contained low amounts of heavy metals, a few samples contained amounts that exceeded the daily amount considered safe -- when consuming multiple servings daily. For example, the average lead level in three servings of one protein powder was 13.5 micrograms, which is higher than the 10-microgram limit set by the U.S. Pharmacopeia, the organization that sets standards for dietary supplements."

7. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Raf ömründen bahsediyorsunuz ama yediğimiz tavuk, yumurta gibi besinler hangi ortamlarda üretiliyor kim bilir ? Peki ya sütler. Günlük süt adı altında süt çıkarıyorlar ama kim bilir içinde ne katkı maddeleri var. Olaya böyle bakarsak tüm yediğimiz besinlerde katkı maddesi olduğunu düşünüyorum.
    Doğru kullanırsanız bir sorun olmaz demişsiniz bu cümlenizi beğendim. Zaten doğru kullanırsak hiçbir problem olmuyor ve bu ürünler normal öğünün yerine geçmez. Bunlar takviye.

Özellikle bulk döneminde artık midem bulandığı için gainer kullanıyorum. Veya öğünümüzü yiyemedik evde yemek yoktu. Protein tozuyla açığı kapatabiliriz gibi.
    Katkı maddesi olduğunu inkar etmiyorum ama zararlı olduğunu düşünmüyorum açıkçası ben. Sırf şu haber yüzünden yakınlarımdan nasihat dinledim kaç gün :)

restddtank bunu beğendi.
  8. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Prof. Marie Dunford'ın Nutrition For Sport and Exercise(3.baskı, 2015) kitabında bahsettiği bir durum var. Sevgili Dunford diyor ki, vücutgeliştiriciler protein ihtiyaçlarını kg başına 3-3.5 g olarak belirtirler ve daha fazla proteinin daha faydalı olacağını söylerler. Buradaki kritik soru yüksek protein etkili ve güvenli midir diyor. Ve açıklamasını yapıyor.
    "Aminoasit metabolizmasının bir parçası olan aminoasit katabolizması(yıkımı) karaciğerde gerçekleşir. Bu işlemin bir parçası olarak amonyak üretilir. Amonyak vücut için toksiktie ve üreye çevrilir. Normal miktarlarda protein içeren diyet tüketen herkesin bir maximum üre sentezi vardır. Yüksek protein alımında vücut belli bir yerden sonra maximum üre sentez oranına ulaşılır. Günlük protein tüketimi 2.5 g/kg'ın üzerine çıkarsa, maksimum üre sentezi aşılır. Bu durum serbest kan amonyak düzeyinin artmasına sebep olur ki, çok tehlikelidir."
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ağustos 2017 ---
    Doğru kullanırsak sorun olmaz dediğiniz için bu kısma müdahale etmek isterim. IOC'un 2002 de yayınlanan suplementlerle ilgili raporuna bakmanızı tavsiye ederim..

Son düzenleme: 17 Ağustos 2017
    etsote77 ve Ackres bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş