mastürbasyonu nasıl bırakabilirim çalışmamın temposunu bitiriyor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve nowitzki_41 tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. nowitzki_41

nowitzki_41 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    selam herkese ben elime hakim olamayan bir bodyciyim :lol: mastürbasyon yaptıktan sonra spor falan yalan oluyor , bu yüzden mastürbasyonu bırakmak istiyorum, yardımlarınızı bekliyorum :D :lol:

2. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    nowitzki_41 bunu beğendi.
  3. nowitzki_41

nowitzki_41 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    17 :D neden sordun ? :D:D

4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bu yaşlarda mastırbasyon normal.
    Şimdi sen mastırbasyonu tamamen bırakmak mı istiyorsun?
    Yoksa bu ihtiyacı mastırbasyon ile halletmekten mi bıktın?

5. Hardcoriental

Hardcoriental Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FT Kasiyer - Migros Ticaret A.Ş.
    Yer:
    Bakırköy/İstanbul/TR
    Düzenli bir cinsel hayatın yoksa, belirli ölçüler içerisinde bunu yapman gerekli zaten. Yoksa sivilce, genital bölgede ağrı gibi etkileri olur. Salvadore xp'nin de dediği gibi, bu yaşlarda normal.

nowitzki_41, Devon ve kerem52 bunu beğendi.
  6. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Düzensiz manitalar şart :D

7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Antrenmandaki performansınızı masterbasyonun düşürmesiyle bir alakası yoktur. Herkesin bir antrenman sonrası yıkımı toparlaması için bir süre vardır, bazısı bu konuda çok iyi ya da kötü de olabilir. Bazısı günde çift antrenmanı çıkartır. Bazısı haftada üç ve hatta iki antrenmana kadar düşebilir. Bu dinlenme süresini yediğiniz ve içtiğiniz ile birlikte düzenli uyku gibi temel prensipler de etki eder. Antrenman öncesi masterbasyon sizi etkilediğini düşünüyorsanız, sonrası yapın o halde. Günlerce stabil bir düzen içinde gün aşırı masterbasyon yapıyorsanız bu patolojik bir hadisedir, buna forum ortamında çözüm bulamayız, o artık işin özelinde uzman klinik psikologlarının işidir. Eğer böyle bir durum yoksa zaten ortada sıkıntı yaratabilecek bir durum da yok...

TheSingleWolf, Salash, darknesssword ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Antremandan 6 saat önce ve 6 saat sonra olmazsa iyi olur.Bu olayada bir düzen koyabilirsin ki koymalısın.

9. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Bence haftada 1'e kadar düşürmeye bak derim...
    Bende 24 yaşındayım ve Haftada 1 bende yapıyorum ama komple bırakma çabası içerisine girmeye başladım çünkü bende antrenmanımı etkilediğini düşünüyorum 6 saat önce veya 6 saat sonra zaten yapmıyorum. Fakat antremandan 1 gün önce yapsam bile ve gerçekten kaslarım yorgun olmasa bile sırf yaptığım için performansımın düşeceğini düşünüyorum. Bu yüzden bu işi komple bıramak mümkün mü ? Alışkanlıklarla ilgili bir kitapta yazı okumuştum insan sürekli olan bir alışkanlığını 21 gün süreyle ertelerse hiç yapmazsa bu alışkanlığından kurtuluyormuş benim hedefimde 21 gün fakat rekorum 15 gün :) Bu konuda bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Teşekkürler...

kerem52 ve nowitzki_41 bunu beğendi.
  10. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    açıksası sıfır a indirmek pek mantıklı değil üreme sistemi sağlığı açısından.
    ayrıca gece uyurken boşalma yaşama ihtimaliniz artar.
    hadi o da olmadı diyelim, vücut ürettiği spermleri 'vas deferens' de depolar ve ortalama 40 ile 45 gün ömrü vardır o spermlerin siz boşalmasaniz dahi idrarla dışarı atılır belirtilen zaman sonra ayrıca uzun süre vucudunuz sperm üretmeyecektir bu durumda sperm kalitesi ve devamlılığı bir miktar azalır diye düşünüyorum uzun süre depo edilebildiğinden ötürü, fakat eski haline dönmesi açısında sorun olmaz.
    yine de hafta da maksimum 2 kez olacak şekilde tekrarlanması sağlıklı ve idealdir diye düşünüyorum.

Old Rookie, deniz68ruhu, kerem52 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşında bu gayet normal, vücudunun isteklerine cevap vermen en doğrusudur diye düşünüyorum.. Zaten erkekler günde binlerce üreme hücresi üretebiliyorlar, kadınlar ise ayda sadece bir tane.. bu bizim doğamızda var. Vücuttan dışarı atılan spermin takviyesi geliyor zaten.. Sen fazla sperm üretiyorsan, fazlasını atmanda sakınca olacağını düşünmüyorum. Fakat tabii ki bu işlem sırasında belirli bir kalori harcıyorsun, antremana kadar onu yerine koyarsan daha saglıklı bir antreman geçirebilirsin.
    Mastürbasyonu bırakmayı düşünme derim, düşünsen dahi 40 gün içerisinde vücut gece uyurken o spermleri dışarıya atacaktır. Fakat antremanı en az etkilemesini istiyorsan, gece yatmadan once yada antremandan 6 saat once- sonra yapman daha doğru olacaktır.

12. nowitzki_41

nowitzki_41 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ya aslında benim mastürbasyonu bırakma isteğimin nedeni , mesela spordan sonra yaptığımda kasın yeniden onarımını olumsuz etkiler düsüncesi, bu düsünce ne kadar doğrudur bilmem, beni aydınlatırsanız çok iyi olur

13. KanlıNigga

KanlıNigga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nowitzki 41 abi biz bu hemşeriler hep böleyiz xD xd

14. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    bahsettiğiniz olay bilimsel olarak doğru değil fakat düşünce gücünü düşünürsek etkileyebilir... konuya gelirsek burada abilerimizin dediği gibi sen bu işlemi yapmasan bile gece olacaktır... bundan ötürü sorunuda göze alırsak yapabileceğiniz en verimli şey duş alırken bu işlemi gerçekleştirmek... haftada ne kadar duş alıyorsun ?

15. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Kendi adıma bunu cevaplarsam. Bilimsel olarak doğru olmadığını bende farkındayım. Fakat seninde dediğin gibi iş düşüncede bitiyor. Yani bir gün önce yapıp ertesi gün antrenmana çıkınca insan psikolojik olarak kendini zayıf hissediyor. Ayrıca duşta yapmaktan bahsetmişsin. Duşta bunu sıcak suyla yapmak gerçekten zevkli olsada sıcak su testislerdeki sperm kalitesini düşürüyor ve uzun vadede sıcak suyla duşta mastürbasyon alışkanlık haline getirilirse işin sonu kısırlığa kadar gidebiliyor. Ayrıca benim bu duştan kastım. Antremandan sonra yapılan duş değil. Antremandan sonra duşta yaparsan zaten antrenmanın güme gider :D

16. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Bu konu bence bünyeden bünyeye değişkenlik gösteren bir durum, vucudumuzu dinlememiz lazım, ihtiyacı varsa yapmalıyız, yoksa uzak durmak lazım, kendimizi tutmamız gereken en önemli vakit, (bir arkadaşımız daha belirtmiş) antremandan 6 saat önce ,6 saat sonra, bu zaman zarfına dikkat etmemiz gerekir, buna dikkat ettiğimiz taktirde çokta zararlı bir şey değildir.

saygılar

17. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    duşta sabun teşvik ediyo :) sabun bırakma banyoda :p

bende bi aralar hiç dayanamazdım ama body e başladığımdan itibaren süper oldu kurduğum sistem, antrenmandan çıkınca orda duşa giriyorum zaten yorgun yorgun yapılmıyor ve sıcak sıcak antrenmandan çıkmışken psikolojik olarak bunu göze alamıyorsun, zaten haftada 3 kere salona gittiğim için evde duşa girme gereği duymuyorum böylece uzun zamandır uzağım :)

18. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim öncelikle merhaba. Bende senin yaşındayım ve body sporuyla uğraşmaktayım. Talihsiz bir şekilde sakatlandım ve şu an bir süre ara verdim. Salona giderken sakatlığımdan hocayla konuşuyorduk. Bana dedi ki: Bu sakatlığın sebebi ağır çalıştığın gibi mastürbasyon yaptığın için de olabilir. Spora mastürbasyondan en az 1 gün sonra gel dedi. Belli bir güç kaybı oluyormuş bu da senin performansını etkliyormuş. Ayrıca dedi ki sana tavsiyem ayda 1 e indirmeyi dene. Daha rahat edersin dedi. Bence sende bir dene :)

19. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    45 gün yapmamışlığım var. Ancak irade de bir yere kadar. :)

20. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    düşünce derken zaten psikolojik olarak demek istemiştim.. duş konusunda da kaynar suyun altında devamlı olacak diye birşey yok.. ayrıca bende salonda aldığınız duştan bahsetmemiştim sonuçta hijyeniklik vs :)

yani bundan ötürü kısırlık tehlikesi yok :)

Sayfayı Paylaş