masa başından spora adım atmalımıyım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ExclusiveMan tarafından 4 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ExclusiveMan

ExclusiveMan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    9 yıldır tamamen monoton bir iş hayatı içindeyim 28 yaşındayım mesleğim gereği sürekli bilgisayar başında vakit geçiriyorum.. günde 500metre bile yürümüyorum denilebilir :(
    17 18 yaşlarında 3 aylık body deneyimim olmuştu o zamanlar 89 kilo falandım. bilgisayar başında oturmaktan iş stresinden sağlıktanda oldum
    1. reflüm var midem çok fazla asit üretiyor 6-7 yıldır aralıksız mide ilacı kullanıyorum adam gibi yemek yiyemiyorum
    2. artık 89 kilo falan değilim 58 61 arası bir kilodayım boyum 1.71
    3. ayak kaslarım güçsüz dizlerim ağırıyor biraz yürüsem 2 3 gün kas ağırısı çekiyorum tamamen ham bir vücuda sahibim :(
    son olarak adam gibi beslenemediğim için spor yaparsam daha güçsüz düşmekten daha kötü sonuçların çıkmasından korkuyorum.
    Nasıl bi yol izleyebilirim sağlıklı olmak çabuk yorulmamak istiyorum 2 tane 5 litrelik su taşıyıp yamulup kalıyorum :)

Not: amacım kaslı bir vücut yapmak değil sağlıklı bir kas sistemim olsun yeterli

2. Eviga.

Eviga. Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    dengeli beslenmeye çalış, protein tüket, lor peynir ye mesela. muz ye, potasyum eklem vs. için iyidşr. bir günde birden başlama, azar azar yürü. evde esneme egzersizleri yap bol bol, internet üzerinde bulursun zaten. tabi ilk günlerde ağrır. çok normal. ağrıya meydan oku, ağrıdığı için bırajma, 1 haftada alışır vücudun. ben de ilk spora başladığım zamanları hatırlıyorum da, hep devam et, ağrı mağrı kalmaz sonradan, merak ettiğin vişey olursa sorabilirsin

Sayfayı Paylaş