Manken nasıl olunur ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve TurTaa tarafından 14 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Bu konuda tamamen bilgisizim,1 yıldır body sporunu yapıyorum.
    23 yaşındayım.Boyum 190,90 kiloyum,yüzümde fena değil.
    Bir kaç modellik sitesindeki erkek mankenlere rastgele baktım,hemen hepsi vasat vg cileri andırıyor,vücut yapılarında hiç bir çekicilik yok.
    Manken olmak için neler gerekli ve nereden başlanmalı ?
    Bilen varsa yardımcı olabilir mi bana ?

Çünkü mankenlik kelimesini duyunca aklıma gelen ilk şey kolay para...Vg ztn yaşam biçimim oldu benim,geliştikçe gelişiyorum,şansını denemek için nereden başlanmalı.O ajanslarda kayıdımı tutmak için sürekli para mı ödemek zorundayım birde,eğer öyleyse ne kadardır.

Teşekkürler

2. kerem52

kerem52 Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakma ama birisi seni fena kafalamış mankenlikte çok para var deyip te, veya sen öyle zannediyorsun... Sanırım hiç bilgin yok bu konuda, benim tanıdığım manken arkadaşım var, hiç bir şekilde çok para lafı filan etmedi zaten öyle bir şey de yok! defile başına para alıyorlar... bir zamanlar tekstil filan krizde değilken tolgahan sayışman da defile başı sanırsam 1500 tl filan alıyormuş... ancak bir zamanlar ve sadece bu dediğim adam... yani öyle çok para filan yok! sen sanıyor musun ki mankenler çok zengin... hiç sanma öyle bir şey... kıvanç tatlıtuğ filan diziler sayesinde medyaya atıldığı için kazanıyor çok... unutma şunu da... türkiye 1. ligindeki futbolcular evet çok para alıyor ama hiç 2. 3. liglerdeki oyuncuları araştırdın mı??? sürünen, evin kirasını ödeyemeyen futbolcular var... aynısı mankenlik için de geçerli ki, bayan manken olsan hadi neyse olabilir diyeceğim de erkek manken imkanı yok bu dediğin çok kazanma işi için...

Vücutları yok mankenlerin çok sönük demişsin, doğrudur! bak mesela ABD'de %80'i iş yapamaz bu mankenlerin, çünkü ABD'de direkt Mr. olimpia gibi olmanı bekliyorlar... bu lafı aynen manken arkadaşım söyledi! yani fitlik bir anlam ifade etmiyormuş ABD'de...

ajansa para vermiyorsun durmadan... ajans seni kaydediyor bir nevi CV'n oluşmuş gibi ajansın kaydında yer alıyorsun... podyuma çıkma konusunda da isterlerse sana söylüyorlar ve oluyorsun, olay bu!

benim de boyum 1.89-1.90... kilom da 82, vücut ölçülerim çoğu mankenden de iyidir yani, yüzüm de brad pitt gibi olmasa da ortalamanın üstüdür gene de... ancak öyle kolay değil bu işler... gene manken arkadaşımın dediği başka şey de, manken olmak için çevrenin de olması lazım demişti. Ayrıca 1.83 kısa kalıyor en az 185cm istiyorlar dedi... kendisi 1.94 üm diyor ama nette 1.92 1.93 geçiyor, ona da çok uzunsun demişler zaten, git basket oyna diyorlarmış çok uzun olanlara! çok uzun istemiyorlar... sanırsam 185cm-192cm filan istedikleri boy genelde türkiyede de, dünyada da... ama genelde 186-187-188cm mükemmel olarak görülüyor bu camida...

bravehearts, pastnova, YesiLZeytin ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Alp Kırşan bir programda söylemişti zaten mankenlikte para yok diye komik rakamlar öneriyorlarmış ajanslar sürekli para almaz kayıt yaptırılıyor sadece fotoğraf çekimi için çok abartılmayacak kadar para teklif ederler Kıvanç , Tolga, Alp gibi mankenler film veya dizilerde oynayarak çok para kazandılar ki kendileride söylüyorlar bunu üstelik sadece ajansa kayıt olmaklada bitmiyor maalesef tanıtık şart yada çok yakışıklı dikkat çekici tip olmalısın ki seni çağırsınlar benimde var tanıdığım var ajans başvuranlar boyları 1.85 -1.90 arasında değişiyor yakışıklılarda hala bekliyorlar ajanstan haber gelecek diye sonuç olarak mankenlikte sanıldığı gibi çok para yok manken olmakta zor işte böyle

4. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bana kimse söylemedi çok para var diye,ben öyle düşündüm :) benim boyum tam uyuyor o zaman 1.88 . Az biraz daha kas yapayım da bir tane ajansa kayıt olayım bari. teşekkürler

5. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    kayıt ol ama kafanı da fazla bu işlere takma. yaşın genç , aklınla para kazanmaya bak , ticaret falan olabilir yada iyi yabancı lisanın varsa dış ticaretle falan ilgilen. ticaret hem para kazandırır hem de çok iyi kişisel gelişim sağlar. normalde ulaşman mümkün olmayan kişilerle tanışır işin sayesinde çevre sahibi olursun. her sektörde yapılacak çok şeyler var. çalışkan , dürüst ve yaratıcı zeka olduktan sonra para kazanırsın.

6. kerem52

kerem52 Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0

birinci mesajında 190cm yim demişsin, şimdi 188cm yim demişsin.. bir karar ver boyun kaç? :) gerçi boyları ajanslarda bazılarının abartıyorlar... kıvanca kenan imirzalıoğlu ve mehmet akif alakurtla aynı 190cm yazıyorlar ama yalan tamamen, kıvanç 187cm, kendi de demiş bir programda zaten... zaten yan yanayken onlarla fark gözüküyor dikkatli bakınca... :)

7. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Ah şöyle bi 10cm daha boyum olacaktı :D para kazanmasını falan geçtim, öyle bir işi yaptığını söylemek bile ayrı bir değer katar insana...

rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    keramet boy da olsaydı ...

9. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Mankenlik için boy, kilo, vücuttan çok daha önemlisi, her türlü ahlaksız teklifi hazmedecek bir mideye, her türlü işgüzarlığı ve kalleşliği kaldıracak sabra ve her türlü zorluğu, dedikoduyu, engellemeye dayanacak çelik gibi bir yüreğe sahip olman gerekir...
    Tabi böyle bir genellemenin yanında birkaç ajans kaydı ve birkaç iş ile kendine cep harçlığı çıkarabilirsin. Ama TV'dekiler gözünü boyuyorsa bil ki hiçbir şey göründüğü gibi tozpembe değil.

SoldiersOfGod ve kerem52 bunu beğendi.
  10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    aynen bende öyle düşünüyorum eğerki manken olunamıyor ise oyunculuk müzisyenlik konusunda yeteneğiniz varsa sonuna kadar gidin bence hem genç yaşta büyük paralar kazanılabilir hemde büyük bir hayran kitleniz olur size ait bir filmin olması yada bir şarkının olması ne büyük bir mutluluktur anlatılmaz yaşanır 40 yıl sıradan bir işte çalışsan artık yıllar sonra 2. sınıf bir evi oda belki birde araban olur ölür gidersin

bravehearts ve TuGhAn bunu beğendi.
  11. kerem52

kerem52 Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0

her türlü ahlaksız teklif... gaylerle birlikte olmayı kastettin sanırsam :) böyle çok efsane var ama çoğu gerçektir eminim ki! valla ne kadar doğru bilemem ama kıvancın erkan isimli modacıyla birlikte olduğu söylentileri dolanıyordu bir ara... iğrenç bir iftira belki ama imkansız da yoktur her şey beklenir o camida... zaten çoğu manken(genelleme olmasın) gay eğilimli kişilerden oluşmakta...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:24 ----------

Bir de sırf boy yetmiyor benim bildiğim mankenlikte, göğüs bel basen ölçülerinin de çok önemli olduğunu biliyorum... bacak boyu da önemli çok... iç dış bacak ölçüleri alınıyor mesela... elbiseyi taşıma olayı zaten apayrı bir olay... çok uzun birinde elbise iyi durmaz bu en önemlisi, kısa birinde de elbise iyi durmaz! bakışlar vücut ölçüleri ve boy üçlüsü çok önemli işin özeti...

12. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    Istanbul 216
    hiçbir cinsel eğilimi kastetmedim kerem52.
    ahlaksız teklif geniş kapsamlıdır, bunun da gay'i heterosu yoktur. ahlaksız kelimesi bana gay kelimesini zaten çağrıştırmıyor.
    birilerini bir yerlere taşımak için önceliğin seksüel birliktelik olduğu doğru. ama bu konunun muhataplarını bağlar. bu yüzden arkadaşa, bunları taşıyacak bünyen, yüreğin ve dayanıklılığın olması gerekir dedim.
    sevgiler.

Mugen bunu beğendi.
  13. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    ben ahlaksız teklifleri ve dedikoduları taşırım,paramı cebime koyayım yeter :) no problemo

14. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    Istanbul 216
    O zaman yolun açık ve aydınlık olsun turtaa.

15. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    builtman şu kelimene takıldım biraz açarmısın?
    'her türlü ahlaksız teklifi hazmedecek bir mideye'
    böyle bir şey yok emin ol bu daha çok senin sergilediğin tavırla ilgili ben öyle bir tavır sergilerim ki değil böyle bir teklife yanıma bile yaklaşamazlar...

16. sooprano

sooprano Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım sana en iyi cevabı ben vericem... çünkü burda olmamın sebebi yüzme sporuyla ilgileniyor olsamda fransada moda tasarım okuyorum yani ilerde defilesine çıkmak isteyecegin bir modacı var karşında :D neyse konumuza gelelim olay sudur abi bir moda evi defilenin konsepti için ajansa başvurur ilk elemeyi ajans yapar ki bu ülkede erberk ajans iyidir. ajanstan sonra mankenler moda evinin prova salonuna gelirler modacının asistanı son derece sıkıcı ikinci bi eleme gerçekleştirir ve büyük ihtimalle son derece eşcinseldir o asistan ve ellenmedik yerinizi bırakmaz ertesinde modacı beyimiz gelir yani büyük tanrı ve üçüncü eleme yapılır bir gram fazlası var diye defile dışına cıkarılan arkadaşları biliyorum 45 kilo bu kadrodan cıkarın şu "şişman" ablayı diyen modacılar var(ben) manken olmak fevkalade zordur para konusuna gelince doğrudur yaklaşık her defile başına 5 bin lira alıyor mankenler ama türkiyede ve sadece önemli moda evlerinde penye defilelerinde değil hı seni kafaya alan arkadaş sanırım victoria secret mankeni olursan parayı bulursun demek istemiştir...ama viki sadece kadın iç çamaşırı üretiyor senin için zor olabilir... çünkü bayan lima bu gün en genç ve en zengin mankenlerin başında gelir... kendisinin bir adası vardır ve sadece yürür... meslek basit gelebilir ama mankenlik zordur modacı yaklaşık kırk kes prova alır podyumda milyon kez dönüp durursun ışıklar makyajlar yıpranan saçlar habire soyunmak durumunda olmanın verdiği rahatsızlık ve eşcinsel zümrelerin taş herif görünceki tepkileri. moda dünyası için konuşuyorum basit bi dünya yada yüzeysel değildir eğer çok istiyosan buyur devam et ama mankenlikte ki modacı parayı kırarken manken sadece ucundan hemde en ucundan azıcık alır. saygılar

Son düzenleme: 9 Ağustos 2010
  17. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    tyson beckford u araştırın vücudunuz böyleyse süper model olursunuz ve paraya para demezsiniz.gerisi size kalmış.

18. nefestoo

nefestoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Boy yok Tip Var Diyelim bu kişi nasıl manken olur ?

19. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Olamaz . Belki fotomodel .

nefestoo bunu beğendi.
  20. nefestoo

nefestoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    fotomodel olmak için cast ajansları var değilmi ? ankarada ve istanbulda çeşitli ajanslar var çoğunun sahtekar olduğu söyleniyor. sizin önerebileceğiniz bir ajans varmıdır ?

Sayfayı Paylaş