Low Carb diyet 6.hafta tecrübeleri

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve wrath06 tarafından 29 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba arkadaşlar son zamanlarda ketojenik diyet hakkında araştırma yaptım fenomen fitness'çıların videolarını izledim fakat 20 gr karbonhidrat max sınır olması beni endişelendirdi ve low carb diyet daha mantıklı geldi. Çoğumuz biliyoruz ki kilo vermede (yağ ve su) en önemli faktör INSULIN faktörüdür özellikle sabah uyandığımızda insulin de uyumaktadır insuluni uyandırmamak için düşük glisemik indeksli gıdalar yemek lazım ve bunun yoluda protein ve yağ yemekten geçiyor zaten ketojenik diyetin mantigida budur çünkü yağ ve protein 0 glisemik indeksli olduğundan insulin uyarılmaz ve yağ yakma modunda devam ederiz tabi antreman için karbonhidrata ihtiyac duyacagimizdan bunu kompleks olanlardan karsiliyoruz yesillikler ve yulaf bu ikisinin disinda kesinlikle karbonhidrat almadim
    Önce ve sonra degerler gelirsek
    6 Hafta önce

Kilo:92
    Bel:94 cm
    Kol ölçüsü:44.5 cm

6 Hafta sonra

Kilo:80
    Bel:85
    Kol ölçüsü:42 cm

Şımdilik bu 3 değeri kas ve yağ kaybında göz önünde bulunduruyorum

Kullandığım supplement:
    -amix cfm ( olmasada olur )
    -Hyroxycut sx-7
    -Omega 3
    -Supradyn
    -Magnezinc (çinko-magnezyum)
    -Apikobal (b kompleks)

Günlük macrolar:

-Protein: 180-230 gr
    -Karbonhidrat: 40-60 gr maksimum
    -Yağ:80-100 gr ( tereyağ,hayvansal yağ,hindistan cevizi yağı,zeytinyagi,omega 3)

Antreman:
    Bu diyet her nekadar yuksek eforlu agirlik idmani kaldirmaz sanilsada insulin gun boyu dusuk ve nabiz antreman sirasinda 100 bpm in ustunde oldugu icin antreman ilk 10 dk si haric diger kisimlarinda surekli yag yakiyorum

Genelde 3 hareket 4×12 maksimum agirlik giriyorum gucsuzluk hissediyorsam agirligi azaltiyorum

Her antreman sonrasi 30 dk yuksek tempolu yuruyus, eliptik uzay bandi yapiyorum

Her antreman sonunda mutlaka karın bacak çalısiyorum

1 günlük beslenmeden örnek verecek olursam;

●Sabah; 6 yumurta beyazı
    1 bardak klasik kahve + 10-15 gr hindistan cevizi yagi eritip iciyorum

●Öğle;200-300 gr tavuk gogus(zeytin yagiyla)
    20 adet badem
    Rendelenmis marul salata

●Antreman oncesi:1 ölçek whey + 30-50 gr yulaf + 3 yumurta beyaz 1 sarı
    Shake
    ●Antreman sonrası 300 gr tavuk gogus(zeytin yagiyla)
    ●Ara öğün: 6 yumurta beyazı
    ●Yatmadan önce lor ( Ağır antreman yapmışsam)

●Mineral vitamin takviyesi

(Bazen kahvaltıda imkanlar dahilinde 15 gr terayaga pastirmali yumurta-sucuklu yumurta yiyebiliyorum(kesinlikle ekmeksiz)-- Hic bir diyet bunları yiyerek zayıflamayı vaad etmez :)

Not; Protein mutlaka her zaman olur fakat Yağ yüksekse karbonhidrat düşük olur- Eğer karbonhidrat yüksekse yağ düşük olur

wrath

2. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam iki sorum olacak. Birincisi, yumurtayı son iki gündür bıkkınlıktan dolayı içiyorum haşlamaktan bıktım. İkincisi ise tavuk göğsü zeytinyağı ile birlikte nasıl pişiriyorsunuz. Ben onu da haşlayıp yiyorum o da bıkkınlık verdi artık ama mecburen diyete sadık kalmak için zorlaya zorlaya yiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yumurtayı ben seviyorum sıkıntı olmuyor ama şu şekilde yapabilirsin yulaf+yumurta+nescafe clasic(aroma vermesi için kakao da koyabilirsin) mixerde karıştırıp içebilirsin.
    Tavuk pisirirken 1 yemek kasigi zeytinyagini ilave ederek teflon tavada üstünü kapagiyla kapatarak 10 dk pisiriyorum zaten enerjiyi yagdan aldigim icin sıkıntı olmuyor

wrath

4. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Cevabınız için teşekkürler. Artık 3tam + 3 beyaz gitmiyor, bende 2 gündür bardağa çiğ kırıp içiyorum ama çiğ içmek fayda sağlar mı? Eskiden de çiğ içerdim daha sonra okuduğum bi kaç yazıda çiğ yumurtanın faydası olmadığı yönündeydi.

5. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Çiğ yumurtanın faydasından çok steril olup olmadığı önemli çiğ yumurtada salmanello vs hastalık kapma riski varmış mümkün mertebe pişmesinden yanayım. Kalori endişen yok ise çilekli veya vanilyalı 1 yemek kaşığı dondurmayla beraber süt ilave ederek mikserde çek gerçekten tadı milkshake gibi oluyor tabi çiğ olduğunu unutmamak lazım

wrath

6. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Diette olduğum için 3 beyazdan uzak duruyorum. Vakit olmadı mı canım istemedi mi çiğ olarak içeyim o zaman. Çiğ içerken sıkıntım yok ama gel gelelim haşlandı mı dert oluyor bana yemesi

7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yumurtayı bütün olarak yemeni tavsiye ederim keto diyette yağ oran yüksek bir besin yumurta sarısı ve lazım olan yağlar vardır. Ketosise girmeyi düşünüyor musun?

wrath06 bunu beğendi.
  8. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Şu an 6 haftalık bir dietteyim. 2 haftası bitti kaldı 4 O söylediğin nasıl oluyor? Onu da düşünebilirim. Tecrübe etmiş bir kişiden sizden tecrübelerinizi aktarmanızı istesem ne şekilde yaptığınızı?

9. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ketosisi kısa bir süre denedim oldukça efektif yağ yakıyor. Kısacası karbonhidratları epey kısıp hatta sıfıra indirenlerde var, kandaki keton miktarının arttırılmasıyla ketosise girilir. İnternette bayağı bilgi var bununla ilgili.

Not: Dikkatli yapmak lazım gerekli yağların alındığına emin olmak lazımdır. Ben 8-10 gün dayanabildim. 15-20 günlük yağ yakımını 10 güne indi neredeyse bende fakat biraz aksi oluyor insan.

fRaNtiCBjK bunu beğendi.
  10. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Bi araştırıyım ama tecrübe etmiş birinden dinlemek daha iyi olur. Biraz detaylı olarak sizden de duymak isterim.

11. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Eğer kendi beslenmenizi kendiniz ayarlaya biliyosanız en mükemmel diyettir bence çünkü bu diyette kas kaybı minimum hatta kas bile koyabilirsiniz forumda konu mevcut ketojenik diyet siye ararsanız

fRaNtiCBjK bunu beğendi.
  12. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün 350-500 arası karbonhidrat yuklemesi yapiyorum vucudum hakkaten bitkin duruma geldi ki ketojenik yapmadim ben low carb yapiyorum 60 gr kalite karbonhidrat disinda meyve bile yemiyorum ketojenik yapamayanlar için low carb harika bir diyet ben aslında yarı zamanlı ketojenik yari zamanli low carb yapiyorum.. nasıl ?
    -ketojenik tarzı olanı sabah kahvaltısına uyguluyorum öğlen 12 ye kadar ( yağ ve protein alıyorum karbonhidrat yok) çünkü insulinin uyumasını devam ettirip yağ yakımından yararlanıyorum.. 12 den sonra yine protein agirlikli ve ihtiyaç kadar karbonhidrat aksamda protein agilirkli karbonhidrat yok.. Kısaca insulin sadece öğlenden sonra uyarılmış oluyor o zamanda da zaten aktif halde olduğumuz için sıkıntı olmuyor..

Bel ölçüm sabah kalktığımda 84 cm ölçtüm kilom ise 79
    7.haftaya bugün girdim 8 haftayı tamamlayıp yağı aşağıya çekip kaliteli karbonhidratı artırıp lean bulk yapmayı planlıyorum
    wrath

fRaNtiCBjK bunu beğendi.
  13. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum ketosis'e girmeyi belki 7 hafta önce düşünmüştüm ama low carb ile isteteğim kilolara kolayca inebileceğimi düşünüyorum (7 haftada 13 kg) bu kiloya göre fazla kas da kaybetmedim. Ketojenik diyetin low carbdan daha etkili olduğunu düşünüyorum

wrath

14. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Piyale spagetti aldım paketi 500 gr fakat pistikten sonra tencerenin 3/1 500 gr geldi bunun ayarını nasıl yapacam bilemedim (100 gr makarnada 73 gr civari karbo var ) ben 300 gr pismis yedim artik ne kadar karbo yapar bilemiyorum (1 buyuk tabak dolusu)

6 haftadir ilk defa bu kadar karbo almis oluyorum ki 3 saat antreman yaptim :) farkında değilim güç çok iyiydi antreman sonrası karbo almayacağım yumurta tavuk lor devam edeceğim yarında antreman öncesi karbo alırım sonra normal low carb 2 hafta daha devam edeceğim..

wrath

15. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Proteinler pişmemiş karblar pilmiş olarak hesaplanır ayrıca makarna pişince çok değer kaybediyor

wrath06 bunu beğendi.
  16. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Karbonhidratlarda pişmemiş olarak hesaba katılır, yanıltmayalım. Pişince değer kaybı olmaz. Sadece içine su aldığı için gramajı artar ve 100 gramındaki besin değeri değişir.

17. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yok hayır direk besin değeri düşüyo genelleme yapmadım ama bu olay makarnada öyle ayrıca pişmiş olarak diye biliyorum

wrath06 bunu beğendi.
  18. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Anladım. Kesin bir bilgim yok besin değeri kaybetmesinde fakat hepsi sıcaklığa maruz kaldımı besin değerleri düşebilir, bunu takmaya gerek yok. Şöyle örnek vereyim, bulgur yapıyoruz. Sen ocaktan tam zamanında aldın, ben biraz daha geç aldım. Daha sonra tartıyla ölçüp ikimizde 100 gram yedik. Ben senden daha az karbonhidrat almış olurum, çünkü benim bulgurum daha fazla su emmiştir. Yani demek istediğim şu pişirmenin bir standartı olmadığı için standartları hesaplanmış formda kalori hesabını yaparız yani pişmemiş halde.

wrath06 bunu beğendi.
  19. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Anlaşılan tencerenin yarısını yersek(500 gr'lık piyale spagetti makarna için söylüyorum) 250 gr spagetti yemiş olacacağiz oda170-180 gr karbo yapıyor fakat bu kadar spagettiyi vucudun 4 saatten önce sindireceğini sanmıyorum :)

wrath

Sayfayı Paylaş