Lorlu yumurta tarifi

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Kaanak93 tarafından 25 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Bu kahvaltığı Kardiyo yaparken tercih eder miydiniz?

1. Evet

100,0%
  2. Hayır

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Belki

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kaanak93

Kaanak93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar;

Boy : 1.80
    Kilo : 93
    Yağ oranım : %23
    İhtiyacınız olanlar;
    100 gr lor
    3 adet yumurta
    pulbiber ve nane
    L-carnitine liquid ile başladık bakalım 1 hafta oldu :) Ben kendim genellikle haşlama yumurta yemekten sıkıldığım zamanlar bu tarihi yapıp diyetimi korur hale geliyorum. Özellikle 2 gün haşlama yumurta akı yedikten sonraki gün artık gitmiyor. Ve bunu kendim diğer arkdaşların verdiği tarifler ile değiştererk kendime uyarladım.
    İlk önce 3 adet yumurta akını bir tabağa kırıyoruz. İçine 1 yumurtanın yarısı kadar sarı da koyuyuroruz. Daha sonra 100 gram Lor peynirini içine ufalıyorum. En son içine pul biber koyabilirsiniz. Ben pulbiber + nane koydum. Ymurtanın kokusu falanda gelmedi. Güzeldi. Sonra ise zeytinyagı ile tek yemek kaşığı tavanın dibine gezdirdim. Yanına biber ve domates dildim ve Süt koydum. Sütsüz olmaz :)) Sonuc;

2. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    ben direk 1 haşlama yumurta beyazını ağzıma atıyorum uğraş yok :D

3. Kaanak93

Kaanak93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ya aslında oda oluyorda bazen çok sıkılıyorum yumurta akını yiyemiyorum. Bişiler geliştirmek lazım :)))) Diyetteyim tabi çok az zeytin yağıda kullanıyorum tam oturuyo diyebiliriz :D

4. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Vallahi tabağı gördüm hafta içi sabahlarım geldi gözümün önüne :)
    3 yumurta beyazı , bir tam yumurta ile yapıyorum ben. 100 gram kadar lor peyniri ile yapıyorum , bazen 75. Yanında 4 zeytin , 2 dilim tam tahıllı ekmek ile birilkte yiyorum. Tam tahıllı ekmek olmasına dikkat et , kepekli ekmekten çok daha iyi. Kardiyo derken , yağ yakıp kilo almaya çalışıyorsan bence güzel bir kahvaltı. Ekmeği 50 gramı geçirmesen daha iyi edersin. Ben bulk yaptığım için fıstık ezmesi , kuruyemiş vs. de tüketiyorum kahvaltıda ama kafanı karıştırmayayım.

İşin özü , bence iyi. Yalnızca ekmeği tam tahıllı ekmek yapabilirsin. L - Karnitin 'i de kesinlikle kullanmanı tavsiye ederim. Kilo verdiğim dönemde çok faydasını gördüğümü düşünüyorum.

5. Kaanak93

Kaanak93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Sabahları ;
    3 yumurta akı
    Light beyaz peynir yada lor
    1 dilim kepek ekmeği
    1 bardak süt ve belli bir zaman sonra 2'si bir arada kahve

Öğlenleri;
    Brokoli haşlama ve antremandan bir saat önce bir adet elma ( genelde akşam 5 gibi yapıyorum )

Spordan sonra;
    Bol su,
    2 adet mandalin ( yağ yakıcı özelliğinden dolayı)

Akşamlar;
    Tavuk göğüs haşlama
    Brokoli
    Yağsız salata ve domates bol limonlu
    Ton balığı ( yağı süzdürülmüş )

Tam programım bu simdilik geceleri yatmadan önce yemek yemiyoruma aksam yemeğinden sonra yersem bir mandalin.. Ayrıca az limon sıkarak bol su tüketmeye calısıyorum. L-carnitine düzgün bir besin programı ile işe yarıyor. Şuan bende yarıyor. 1 hafta oldu kardiyo tekrar basladım. Karşılığını alıyorum gibi. İlk ay bir bitsin bakalım görücez :) Ayrıca bugun Lorlu yulaflı pankek de ekledim menüye harika :))))
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ekim 2014 ---
    Kilo vermeye aynı zamanda kas olarak kazanmaya calısıyorum inş iyi gidiyor. ALLAH nasip ederse istikrarla olacak bu iş

Sayfayı Paylaş