lor

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve berk1905 tarafından 23 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    neden illah yağ oranı düşük lor tüketmek için kasıyoruz ki?
    uzun süre denedim olmuyor.
    illah muz gerekiyor yanında shake yapasın öyle gidiyor.

ha yok her yolu denedim. yumurta ile yaptım olmadı. süt ile birleştirdim vs. hep bir gereksiz uğraş.

bunun yerine 10 gram yağı olan bir lor alınsa tadı da beyaz peynir gibi ise offf tadından yenmez.
    günde 200 gram lor yesek 20 gram yağ.
    eee zaten günde 60-70 gram yağ tüketmemiz gerekiyor. pek de sıkıntı değil aslında. yanlış mıyım?
    herkes yağ oranı düşük olanları mı yiyor?

2. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    genelde amaç hangi besinden hangi makro hedefleniyorsa yalnızca onun için tüketmek olduğundan yağsız tüketiliyor. örneğin yağı lordan almak yerine çerezlerden veya direk zeytinyağından almak gibi.

berk1905 bunu beğendi.
  3. wontas

wontas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Yağlıda alabilirsin ama geri kalan yediklerini ona göre dizayn edeceksin , ben yağsız alıyorum genelde ve blendere atıyorum suyla karıştırıp içiyorum ayrana benzer bi tadı oluyor :D Tadı pek güzel olmuyor ama , evde pirinç olmadığında pirinç ununu suyla karıştırıp içen biri olarak pek takmıyorum :)

berk1905 bunu beğendi.
  4. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    aslında yağlı lor yesem de diğerleriyle yağ miktarını ayarlamakta sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum.

hiçbir şeyden tiksinmedim şu lor kadar. her şeyi yiyebiliyorum ama bu birkaç gün sonra kusasımı getiriyor. normalde muzla idare edebiliyorum ancak muzun da kilosu malumun hep bulunamaz. su ile alışmaya çalışıcam sade yemekten iyidir. bir kez denemiştim su ile gerçi çok kötüydü :)
    hangi loru tüketiyorsunuz? ben bimdeki kaanları tüketiyorum. belki benimki rezalettir.

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Ben evde yapıyorum. Önce peynir, ondan çıkan su ile de lor. Çok fazla çıkmıyor tabi ama haftada 2 kere yaptığımdan bütün haftanın kahvaltısını (50-60gr) kurtarıyor genelde.

6. wontas

wontas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    yok ya hepsi birbirine benzer ben bimde teksüt kullanıyodum bide şokta var bi tane markasını bilmiyorum eğer çok zorlanıyosan yemek zorunda değilsin lorsuzda olur :)

7. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    uğraşabilmek mesele. ama bir gün kesin denemek istediğim bir şey yoğurt yapmak gibi.. teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Mart 2019 ---
    vallah en son öyle olacak bu gidişle. teşekkürler tekrardan :))

wontas bunu beğendi.
  8. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    lor yemek için neden bu çaba? zararı yararından 10 kat fazla.

9. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    zararlı olduğunu ilk kez duyuyorum.

10. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    genel olarak süt ürünleri zararlı. Proteinini insan vücudu sindiremiyor ya da az sindiriyor. Metabolizmayı çok meşgul ediyor. Karbonhidratların sindirimini yavaşlatıyor. Bu da karbinhidrattan daha az yararlanmak demek. Deriyi kalinlastiriyor falan.

11. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Tipik vg sporcularının sözleri. Akşam 4'ten sonra süt tüketme testosteron salınımı azalır gibi şeyler de var. Kaynak ne diye sorulduğunda bakakalıyorlar. Sana da soralım, SCI SCIE sahip, impact factoru yüksek bir bilimsel dergiden veya akademik bir kitaptan söylediklerine kaynak gösterebilir misin? :)

12. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    ben bilimsel araştırmalardan çok deneyimlerime göre konuşuyorrum. Evet zamanında bununla ilgili araştırma okumuştum yabancı kaynaklı ancak simdi hatırlayamam. Ki o araştırmalar kim bilir hangi ortamda nasıl yapılıyor beli değil. Kendini kanıtlamış bir çok hoca da ayni şeyleri söylüyor. Ama hocayı falan geç. Ben denedim, gördüm. Lorun yararindan çok zararı var.

13. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Hehe :D

14. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    ne kadar seviyesiz bir insansın? Ne kazandın şimdi?

15. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    21. yüzyılda "bilimsel araştırmalardan ziyade deneyimlere göre konuşuyorum" demek bana göre cahilliktir. Böyle düşündüğüm için tartışmaya dahi girmek istemedim, çünkü üstün gelmenin mümkün olmadığını biliyorum.

Deneyim çığırtkanlığına gülüp geçmem seviyesizlik olmadığı gibi; gülmeme seviyesizlik ithamında bulunman senin art niyetliliğindir.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Mart 2019 ---
    Lor tüketmek zorunda değilsin. Herhangi bir besin için tüketme zorunluluğu yok. Eğer yağsız loru tüketmekte zorlanıyorsan, yağlı olanları uygun miktarda tercih edebilirsin. Lor tüketmekte zorlanıyorsan alternatif besinlere yönelebilirsin, bir zorunluluk yok :)

ulaire ve legolas246 bunu beğendi.
  16. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Bir deadlift/squat sakatlar bir de süt zararlı. Bu iki konu sadece bizim ülkede konuşuluyor nedense. Birde sen olayı bir üst seviyeye getirip süt ürünleri zararlı diyorsun. Peki bu süt ürünlerine protein tozları da dahil malum onların da kaynağı süt.
    Sindirimin yavaşlaması karbdan daha az yararlandığını göstermez, hatta duruma göre insülin piki istenmiyorsa avantaj dahi sağlar. Süt proteinini derken sütte whey de var, kasein de ve farklı sindirim mekanikleri sebebi ile farklı faydaları var. Sporcu beslenmesi uzmanlarının önerisi bunları birlikte tüketmek.
    Kişisel tecrübelere göre genelleme yapabilme yetkisi nasıl alınıyor bunu merak ettim. Kendi tecrübense genelleme yerine "bende böyle etkisi oldu belki sende de olabilir" demek lazım.
    Buna ne demek lazım bilemedim. Önce hocaları kaynak gösterip sonra onları boşver benden iyi mi bilecekler moduna girmek. İlginç :)

respect2us.23 bunu beğendi.
  17. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    neyin kafasını yaşıyorsun sen :)
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Mart 2019 ---
    yarışmaya hazırlanmıyorsan yağsız lor diye kasmana gerek yok kendini az rahat olun :)

18. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    Çok fazlasınız ya :) tek tek yazamam. Özelden yazın, araştırın ya da bildiğinizi yapın.

19. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    kafam hiç bu kadar karışmamıştı

20. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Lor zararlı değildir yanlıs biliyorsun diyip geçin. Linç kampanyasına gerek yok.
    Bence de sana kalmıs yağsız lor yiyemiyorsan yağlı da tüketebilirsin. Ama günlük aldığın yağ miktarını düşünerek.

Sayfayı Paylaş