lise 3'üm öneri bekliyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve dembaba28 tarafından 24 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    herkese merhaba öncelikle. Sağlık meslek lisesi 3.sınıfım. Üniversite sınavlarına bu yıl hazırlanmaya başlıyorum. Ama ne olacağıma halen karar veremedim.Açıkçası hemşire falan olmak istemiyorum.Para getirisi yüksek olan bir meslek tercih etmek istiyorum ama bir türlü hedef beliryemedim. Bu konuda önerilerinizi bekliyorum

2. mali_zyzz

mali_zyzz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim bende lise 3 üm. Ne olmak istediğini bize sorman bence saçma. Çok para kazanmak için bir işi de yapman saçma. İçinden gelen işi yapmaya çalışmalısın bence. Çevrenin olmasını istediği sen olma Gerçekten içinde yatan sen ol. Ve eğer hemşir olmak istemiyorsan hemşir olma veya bu işte çok para var deyip sevmediğin işi de yapma. Dediğim gibi bizim fikirlerimizden çok senin fikirlerin çok daha önemli kardeşim gerçekten içinden gelen şeyi yapmalısın. Mesela ben ileride düzensiz bir hayatım olmasını istiyorum. Her gün aynı şeyleri yapmak istemiyorum. Ama sen farklı düşünüyor olabilirsin. Bu yüzden bunda başkalarının fikirlerini önemseme ve içinden gelen şeyi yap :)

3. IvanDrago2

IvanDrago2 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    9-5 bir işte çalışarak çok para kazanman zor ... elektronik çağdayız silikon vadisinde yazılım mühendisleri 15 bin dolar alıyor aylık 15 bin dolarda 99 bin 300 tl eder güncel kurla

4. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşlerim zaten sevdiğim meslek yok. O yüzden danışıyorum size. Para bu devirde çok önemli olduğu için para getirisi yüksek bir meslek tercih etmek istiyorum. Yüksek paradan kastım güncel ekonomiyle 6-7 bin gibi bişey en az

Sayfayı Paylaş