LISANSSIZ BIR BOKSOR KAVGA EDERSE

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Muharremp08 tarafından 21 Nisan 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Muharremp08

Muharremp08 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Lisansli dovus sporcusu birinin yumruklari silah sayiliyor . Peki egitim aldigi bilinen kanitlanan biri kavga ederse normal kisi sayilir mi? Egitim alan 1-2 senelik ama lisanssiz biri kavga ederse ayricalikli sayilir mi?
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Nisan 2018 ---
    Yani iki kisi kavga etmis gibi mi sayilir yoksa egitim aldigi kanitlanan biri ayricalikli sayilir mi? Mahkeme yada yargilanilabilcek herhangi bir yerde yani :d

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Hayır sayılmaz. Kriter ne kadar iyi döğüştüğün ya da kaç yıldır eğitim aldığın değil, lisans durumudur.
    Bu dövüş işine çok takmayın.

Sokakta kimle karşılacağınız belli olmaz.Yurt dışında iken bizim kampüste Karate milli takımından bir çocuk sokakta dayak yemişti tek kişiden.
    Muhtemelen onu döven de sporcudur ama bizimkisi, karşısındaki tanımadığı için atarlanmış nasıl olsa döverim diye.

Türkiyede durum daha da kötü. 3-5 ay boks, kick boks eğitimi alan kişiler, sokakta 10-15 kişiyi döverim modunda geziyor. Amerikada çalıştığım salonda Dünya şampiyonu sporcular vardı, onlar bile sokaktan çekinirdi, sokakta ne olacağı belli olmaz derlerdi
    Ama Türkiyede 3-5 ay yarım yamalak boks eğitimi alanlar, herkesi döveceğini sanıyor.

3. Muharremp08

Muharremp08 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Demek istedigim bu degil. Yani lisanssiz biri nolursa olsun boksor sayilmaz degil mi?

Sayfayı Paylaş