LISANSI OLANLAR BAKABILIR MI? ACIL ONEMLI

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Muharremp08 tarafından 28 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Muharremp08

Muharremp08 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Bayagidir kickboks yapiyorum. Amacim kendimi sokakta koruya bilmekti basta. Dovus sporlarina cok ilgim var. 2 senede karate yaptim. Lisans cikartmak istiyorum fakat soyle bir sorun var , lisansli boksorlerin kavga etmesi vs yasak. Ailemde bu yuzden cikarmami istemiyor. Bende cikarmayacagim zaten fakat bazilari yeniletmezsen seneye iptal olur diyorlar. Demin bir yerde okudum gelecek senelerde kavga durumunda lisansim iptal olmasa bile egitim aldigim ve maclara ciktigim gorunuyormus mahkemelik olursam. Senede 1 defa lisans cikartiliyormus hocalar oyle diyor. Ne yapacagimi bilmiyorum turnuvalara gitmek istiyorum fakat kickboksu biraksam bile gelecekte basim belaya girsin istemiyorum. Hani lisansli olsam kavga etmem fakat gelecek yillarda illaki edecegimdir

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Anlayamadığım şey şu. Neden illa sokakta dövüşeceğine şartlanıyorsun?
    Benim hem kick boksta hem de judoda lisansım var, bunların üstünede yaklaşık 8 yıldır aralıksız jiu jitsu ve kafes dövüşü antremaları yapıyorum. Uzun yıllardır ağırlık ve crossfitte çalışıyorum. Ve sokakta bir kişi ile bile kavga etmedim.
    Sen neden illa ki kavga etmeye şartlıyorsun kendini?
    Yoksa gidip sataşmak mı istiyorsun bilerek ?

3. Muharremp08

Muharremp08 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Alakasi yok. Altta kalamiyorum. Hocalarimla bile bu yuzden maalesef kavga etmisligim var. Haksiz yerde biri gelip satasinca bile yanimda kimse yoksa cevap veremeden gitmek zorunda kalacagim. Yanimda ailem arkadasim varken biri kufur etti saldirdi fakat cevap veremeyecegim. Kolay kolay kavga etmem zaten ama mecbur kalirsam yillar once yaptigim seyin zarari olmamali

PapillonV bunu beğendi.
  4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Meşru müdafaada bir şey olmaz. Onu kanıtlayabil yeter.

5. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum üstteki dediklerin şekilde kavga etsen yani sebebi bunlarsa bişey olmaz zaten kavgayı sen başlatma yeter. Bende senin gibiyim ama bu yaşıma kadar 1 kere kavga etmedim. Gittiğim çevrede çok serseri keko var inan hepsini dövmek istiyorum ama gerek varmı yok tabikide adam dövmek için yapmıyorum o kadar besleniyorum spor yapıyorum uğraşıyorum 2 kekoyu dövmek için mi tamamen felsefe ile alakası var her gün kavga görüyorum ama gidiyorum bakmıyorum bile bu kadar basit.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Temmuz 2018 ---
    Dostum bende kickboks yapıyorum bundan sonra judo yapıcam 2 si beraber nasıl olur iyi dövüşebilir miyim ?
    Bu arada iriyim kalıplıyım güçlüyüm.

6. Muharremp08

Muharremp08 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Haklisinda ben suan cikartsam zaten lisansliyken kavga edecegim demiyorum. Herhangi biseyden dolayi kickboksu birakinca gelecek yillarda bi olaya karisirsam daha once egitim aldigim maca ciktigim icin bana zarari olur mu diye ogrenmek istiyorum.
    Kavga etme taraftari degilim fakat Turkiye de ister istemez oluyor

7. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Gider ama çok disiplinli olman lazım. Çok yorucu oluyor. Ekstra kardiyo falan yapmamalısın.

8. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Kickboks yapıyordum hoca dedi haftada bir gün boksada git. Dün boks yaptım cidden çok yorucuydu ama yaptık bi şekilde yarım saat koştuk hatta. Judo dan zevk alırsam tabikide yaparım disiplinli bir insanım. Spor 7 km uzaklıkta yürüyerek gidip geliyorum düşün.

Ekstra bişey yapmıcam zaten yapamam ölmek istemiyorum :D

9. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Vücudunu görebilir miyim?