Lisans Yerleştirme Sınavları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve diego7 tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    sen gene iyisin walla.Bende bu sene hiç çalışmadım hemde hiç.ygs idare ederdi ama lysleri bıraktım.Gecen mat sınavına girdim işte öyle kafama göre 25 tane flan işaretledm.Türev integral hiç bilmem.Zaten sınavdan sonra gördüm bilenlerde yapamamış :).Ama geometride kolaydı galiba.sanki bana bir ilham geldi çat çat çözdüm hepsini analitik hariç.Yarında fen var bakalım gene hiç bişey bilmiyom.Aynı şekil gircem yorumlaya yorumlaya yapmaya çalışcam.Bu sene tercih yapmıycam zaten seneye kısmetse bi arkadaşında dediği gibi en azından rakibi topu ve sahayı tanımış olduk seneye buna göre daha iyi hazırlanacaz.

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bende sınavlardan once son 3er gun calıstım sadece..

Su an keske calıssaymısım dıyorum, matgeo ve edcog goruldugu gıbı kotu ozellıkle matgeo cok kotu..

:S :S :S

3. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    ben de açıkçası hiç çalışmadım lyslere,hem mata hem fene son gün çalıştım,sene içinde zaten hiç umursamadım.
    matematikte 80 de 30 net yaptım,batırdım yani.öyle olunca fene de çalışasım gelmedi ama pişman oldum.şu an fizikte 25,kimya 15(organik bilmiyorum tamamı boş),biyoloji 23-24 net bekliyorum .sene içinde çalışsam feni fulleyebilirmişim halbuki kolaymış.velhasıl kelam rastgele biryerler yazıp gideceğim,ev ortamından sıyrılıp kendime gelmem lazım.
    vekhasıl kelam herkes yazsın bakalım gireni çıkanı.

4. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    ya gençler bişey sorucam.. ilk sınava girip kazanan şimdide açık öğretime girebiliyormu.. bizim zamanımızda öyleydi de...

bide kayıt tarihleri ne zamandır bileniniz varmı?

5. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    sinav 15 ine kadar açıklanacakmış . tercihlerde 17sinde başlıyor

zoparrat bunu beğendi.
  6. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    illaki izmir'de okumak istiyorum ama ordaki üniversitelerin bölümlerinin puanları çok yüksek işim allaha kaldı... :(

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Pazartesı acıklasalarda kurtulsak bari.. :S

8. zgr

zgr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    23
    hepimiz için hayırlısı olsun...bnm ygs-1 puanım 400.000 mat'tan 60 fen'den de55-60 arası bekliyorum....

9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Evet beyler gelsın sonuclar.. :D

Benım tm2 puanım 491,321 sıralamam 5333..

Istedıgım yere gıdecegım, cok rahatladım.. :)

10. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    umut35 çok güzel ya. sevindim adına.. süpersin.. :D:D kşeke beim puanımda seninki gibi olsaydı. :D:D okadar iyi yapamadım benya. :D şu üni taban puanları fln açıklansında onu bekliyorum

11. Karakul3s

Karakul3s Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18

Kusura bakma da biraz salladın sanki .. :)

3 gün çalışma ile bu puanı yapıyorsan senin elini öpmek lazım.

12. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sen kusura bakma da once uslubuna dıkkat et sonrada gel elımı op..

Benı tanıyan herkes gordu ve bılıyor, sınavlardan 3 gun once kıtaplarımı alıp ezberledım gayet basıt.. Zaten belırttıgım gıbı bu yuzden matgeo kotu, ygs ve edcog ıyı geldı..

Ben sınav sabahları bıle saat 7.30-8.00 gıbı kıtaplarımı notlarımı elıme aldım, her sınav oncesı 9.30a kadar okudum.. Sınava bıle oyle gırdım..

Ben kendımı tanıyorum ve ona gore calıstım, yenı okudugum ve kıtaptan gordugum seyler aklımda kalır.. Bende bu ozellıgı kullanarak bılgıler tazeyken sınava gırdım..

Emın ol edebıyat kıtabını tam 2 gun ugrastım ama yuzde 90-95 bılgıyı ezberledımde gırdım mesela..

Ygs zaten ılkokul sınavıydı..

Matematık geometrı dersen de zaten calısmadıgım ıcın o lys baya kotu gectı..

Neyse sende kafayı kullansaydın ve "kusura bakma salladın" demeseydın keske.. ;)

Ygs sonucuma nıye laf etmedın oyleyse, orada sayısal tm karısık 2268inci sadece tmlerde de 116-120 arası derece yapmısım.. ;)

Ha yok ınanmıyorsan da banane, ego tatmını yapma amacında delıgım ben ıstedıgım universiteye gıdecegım bunu paylasıyoruz burada ama ona bıle laf eden var garıptırkı!.. ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:20 ----------

Bak yıne bu konuda demısımdır mesela son 14-15 gun calısmayı planlıyorum dıye ama ınan bana onu bıle yapamadım..

Benım buyuk avantajım suydu bence, 6-7-8-9-10-11-12 sınıflar hep test sıstemıyle buyudum..
    Test cozmezdım ama dersaneye gıttıgımden her denemeye gırerdım.. Ygs ve edcog sınavında oldukca zamanım arttı hatta bu yuzden cok rahattım uyudum fılan..

Dersaneyede burs kazanarak gıttım hep bedava fılan yanlıs anlasılma olmasın, yoksa nerde o kadar sene dersaneye gıdecek durum.. :)

Son düzenleme: 15 Temmuz 2010
  13. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    umur sana diyecek laf yok helal olsun.

14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sag ol kaka.. :)
    Iste sınava gırerkende burada paylastık, sonucunuda burada paylasıyoruz beraber sevınelım dıye.. :)

Senınde ıyı geldı sınav sonucun ins kaka, ıstedıgın yerlere yetıyor mu sıralaman?..

Son düzenleme: 15 Temmuz 2010
  15. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    umur valla senin adına çok sevindim, dilerim bundan sonra da herşey gönlünce olur, keşke vakti zamanında ben de izmirde kalabilmeyi başarabilseydim, ama yapacak birşey yok.
    umur sana tavsiyem, asla şu düşünceye kapılma, üniversiteye girdim artık rahatım kurtuldum, üniversiteye girdikten sonra anlıyorsun ki, aslında üniversiteye girmek hayatında yaptığın en basit işmiş, üniversitede girdiğin her bir sınav , üniversite sınavından 50 kat daha zor oluyor, allah yardımcın olsun, bir ömür başarılı olman dileklerimle...

umur35 bunu beğendi.
  16. Karakul3s

Karakul3s Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18

Neyse, bu konuyu uzatmak istemiyorum.Sana hayatta başarılar.Umarım bu çalışma temponu devam ettirir hukuk bölümü okursun ve Cumhuriyet savcısı olursun.

17. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Eyvallah sag ol, ama amacım farklı hukuk sektorunde umdugum mıktarda (bıraz fazla) para kazanabılırsem daha sonradan hukukculugu bırakıp bu sporla ılgılı devam edecegım.. Salon acıp o sekılde yasamayı planlıyorum belırlı bır yastan sonra.. Bunun ıcınde seneye tekrar sınava gırıp spor akademısı okuyacagım hukuk'a ek olarak..

Sende aynen devam basarılar..
    Ne yazdıgını gayet ıyı anlıyorum son cumlende merak etmem ama anladıgım kadarıyla sende sınava gırdın ve bunu sınav sonucundan dolayı ruh halının bozukluguna verıyorum.. Takma kafana gecer.. ;)

18. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    umur beni salla ya zaten ölesine girdim bu sene biraz kafa çalışıyo ama hiç konuyu bilmedende insan yapamıyo işte fizik kimya falan olunca.puan 360 civarı sıralamada 100 bin civarı işte ama bu sene tercih yapmıyacam çok büyük ihtimal.Kafam çok karışık sayısaldan mühendislik okusan mühendislik 5 para etmiyo artık hemde sürekli özel sektördesin.Anca bi tıp var oda 6 sene kazanması bi dert okuması bi dert.Bu sıralar benimde kafamda bi hukuk dolaşıyo seneye için hem dersaneye gitmeyecem büyük ihtimal bu yüzden evde edebiyata çalışmak fizk kimya biyo ya göre daha kolay olur gibime geliyor.Hemde devlette ki iş imkanı çok fazla hakim savcı noter vs olup devlette çalışma imkanı var.Özel sektör benim hiç içime yatmıyor çünkü.Sonuçta herşey patrona bakıyor.Sen ne dersin edebiyat hakkında hiç bir bilgisi olmayan bir insan başarabilirmi :). Şu sonuç fotoğrafını koysana bi sıralamaya puana netlere falan bi bakıyım yapabilirmiyim acaba diye. bide bu sıralama sadece tmlerde dimi 5bin falan yoksa çok zor gibi.eğer sadece tm ise ne kadar tmci vardır sence ? biraz kafanı şişirdim ama :)

19. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    YGS

Matematık 39 dogru 1 yanlıs
    Turkce 39 dogru 1 yanlıs
    Sosyal 33 dogru 7 yanlıs
    Fen 26 dogru 1 yanlıs

LYS

Matematık geometrı 49 dogru 8 yanlıs
    Edebıyat cografya 69 dogru 8 yanlıs

DIPLOMA NOTU

77.62

Yalnız okulum turkıye sıralamasında oldukca basarılı, devlet okulları ıcerısınde ılk 10da ılk 15te garantı her sene.. Bu yuzden okuldan gelen puan da ıyı oluyor yanı 67 puan geldı bana ama baska bır okulda olsam 55 de gelebılırdı.. Gercı su da var bızım okuldakıler hep 80-85 oldugundan ben yıne ortalamanın altındayım sanırım ama ıste dedıgım gıbı okul ıyı oldugundan puanıda ıyı geldı..

GORUSUM

Aslına bakarsan bende dersane taraftarı degıldım ama burs kazanınca da gıtmemek olmaz dedık ve gıttık.. Bende ılk senemde kazanamasam gıtmezdım sahsen dersaneye.. benım ıcın edebıyat ve cografya oldukca kolay dedıgım gıbı gorsel ve ısıtsel zekan ıyı ıse aklında tutabılecegıne guvenıyorsan son 1 ay calıssan bıle basarırsın.. Ama matematık geometrı zorlar calısmazsan.. Ygs de ayrı bır konu tek dıyecegım rahat olman.. Bıldıgın lıselere gırıs sınavında ne cıktıysa o cıkıyor zaten..

SONUC

TM2 491.321 sıralama 5333

Sozel ve fen sınavına gırmememe ve 1er sınav eksık olmalarına ragmen o dallarda bıle sayısalda 80bın sozelde 45bın cıvarı sıralamam var.. Ygs gayet kurtarıyor ısı..

Son düzenleme: 16 Temmuz 2010
  20. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    umur harcanıyon walla sen helal olsun ya :))

bende iyice bi düşüneyim taşınayım ona göre karar verecem.

Sayfayı Paylaş